Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Qetsor Ferunaj - Ambicia ime ėshtė anėtarėsimi nė kryesinė e PD-sė, por s’mė duan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Qetsor Ferunaj - Ambicia ime ėshtė anėtarėsimi nė kryesinė e PD-sė, por s’mė duan   13.01.10 21:56


Qetsor Ferunaj rrėfen ambiciet pėr tė hyrė nė Kryesinė e Partisė Demokratike. Fituesi “Big Brother 2” flet pė pengesat qė po ndesh pėr tė depėrtuar nė strukturat e partisė nė pushtet, dhe ēfarė parashikon pėr spektaklin e radhės “BB3”:  

Ēfarė ka ndodhur me pėrfshirjen tuaj nė politikė, pikėrisht nė Partinė Demokratike?

Fusha politike ėshtė e koklavitur. Ėshtė e vėshtirė duke parė politikėn qė bėhet tek ne, ndaj mė duhet tė pėrgatitem pėr tė qenė i domosdoshėm.

I domosdoshėm nė ē’kuptim dhe nuk e dimė nėse e more testerėn e PD-sė?

Jo, sepse nuk dua testera pėr tė qenė pjesė e kėsaj partie politike. Ambicia ime ėshtė tė bėhem anėtar i Kryesisė sė PD-sė. Dhe them tė bėhem i domosdoshėm pasi mesa po shoh, ka shumė pengesa pėr tė depėrtuar. E para konkurrenca brenda partisė ėshtė e fortė dhe duhet tė japėsh maksimumin pėr t’u pėrfshirė.

Ke njohje brenda PD-sė, po mbėshtjetje nga persona konkretė a ke?

Njohje kam pasi kam punuar pėr PD-nė, kam qenė aktiv nė fushata pėr vite tė tėra. Por mbėshtetje nga persona konkretė nuk kam.

Bindjet e tua politike janė realisht tė djathta, apo ky ėshtė njė kompromis qė bėn me veten pėr tė pėrfituar?

Ėshtė e bukur si pyetje, dhe si formė tė menduari (qesh). Por bindjet e mia tė djathta janė tė trashėguara, qė nga gjyshi e prindėrit. Ndėrsa duke e parė si ēėshtje interesi, e ndiej qė ėshtė njė faktor qė mė jep shtysė pėr tė qenė pjesė aktive e kėsaj partie. E duke qenė se PD-ja ėshtė nė pushtet mbase kjo ma vėshtirėson punėn, pasi ėshtė koha pėr tė marrė nga kjo parti, dhe kur vjen puna pėr tė marrė duhet tė japėsh shumė qė tė marėsh pak.

E nisėt me PDK-nė, tani synoni me ngulm PD-nė. Deri ku e sheh veten nė politikė, ēfarė mund tė arrish?

Veten nuk ėshtė se e shoh diku, por di qė jam duke ecur. E rėndėsishme ėshtė ku shkojmė, jo nga vijmė. Besoj do eci, do punoj, do studioj derisa tė mos kem ē’tė jap mė.

Pse duhet tė studiosh teori politike pėr tė pasur sukses nė politikė, apo tė bėhesh pjesė e klaneve tė caktuara?

Sot mbase jo nuk vlen studimi, por shumė shpejt do vlejė ajo qė thashė mė sipėr. E sigurisht qė duhet tė behesh pjesė e njė klani, edhe pse dihet qė lufta ėshtė mė e egėr brenda klanit.

Politika kėrkon tė jesh person sa imponues aq edhe i besueshėm. Mendon se i ke tė dyja?

Nuk e kam peshuar asnjėherė veten nė kėtė aspekt, di qė jam i komunikueshėm dhe kėshtu i bie qė nuk jam as imponues as ushtar. Por gjithesi di ta bėj dhe ushtarin, dhe e bėj mirė.

Ti kujt politikani i beson?

I bėsoj Sali Berishės, dhe mė pėlqen Lulzim Basha.

Si tė duken Sali Beridha dhe EdiRama, ēfarė sheh nė pėrplasjet e tyre?

Janė shumė tė ngjashėm, se dy tė ngjashėm shtyhen. E para i bie qė tė kenė tė pėrafėrta me njėri-tjerin, dhe dyta qė ia njohin defektet mirė njėri-tjetrit. Nė fund tė fundit shoh atė qė shohin tė gjithė, mungesė dialogu dhe dialogu i zgjidh gjėrat.

Jeni pėr hapjen e kutive, apo kjo duhet tė konsiderohet njė ēėshtje e mbyllur?

Mendoj qė hapja e kutive do tė rrėzonte shtetin ligjor, dhe hapja e kutive nė kėtė shtet tė ri ligjor na dėmton ne.

Si tė duken femrat nė politikė, sheh figura antipatike mes tyre?

Shumė tė pėrgatitura mė duken. Unė shoh mėnyrėn se si prezantojnė idetė e partive qė pėrfaqėsojnė, dhe ky ėshtė njė hap i madh pėr femrat shqiptare. Antipatia e disa prej tyre ėshtė raport personal qė nuk na dėmton ne.

Tashmė pritet tė fillojė “Big Brother 3”, ēfarė parashikimi ke pėr spektaklin e radhės?

Ka mundėsi qė “BB3” tė mos nxjerrė dot njė personazh si Qetsori, ta nxjerrė me mė pak famė, ose tė mos arrijė nė njė organizim si “BB 2”. Nuk e di pse kam kėtė bindje. (qesh)

Nėse s’do tė kishe qenė njė konkurrent i martuar, me cilėn nga vajzat e BB2 do mund tė nisje njė lojė ngacmimi?

(qesh) Besoj do kisha gjuajtur Mozėn.

Je penduar qė ke marrė pjesė nė BB 2?

Jo absolutisht. Mund tė them qė ato emocione qė kalova atje nuk do t’i gjej askund, tė paktėn si i kam pėrjetuar unė, aq bukur dhe aq fort sa mė kanė bėrė tė reflektoj pė veten time.
PanoramaPlus

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Qetsor Ferunaj - Ambicia ime ėshtė anėtarėsimi nė kryesinė e PD-sė, por s’mė duan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog