Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Me emrin tim sulmojnė PD

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Me emrin tim sulmojnė PD   13.01.10 21:58Nuk i ka bėrė ende 25 vjeēe dhe ėshtė mė e reja nė listėn e 100 fituesve nė Kėshillin Kombėtar tė PD-sė. Edhe pse nuk do ta lėrė skenėn, nuk e mohon qė jeta i ka ndryshuar. Nė kėtė intervistė tregon gjithēka se si u gjend nė politikė dhe ku synon tė shkojė. Cila ėshtė njohja me Kryeministrin Berisha, komentet qė i janė bėrė pėr ta sulmuar, ndėrsa pohon se lidhja e saj 5 vjeēare e dashurisė vazhdon ende.

Ēiljeta tashmė je nė listėn e 100 anėtarėve fitues tė Kėshillit Kombėtar tė Partisė Demokratike. Si ndihesh?              

Ndihem e vlerėsuar dhe me pėrgjegjėsi. 
            
Pse mendon se tė kanė votuar?

Mua me ka kandiduar Forumi Rinor i Partisė Demokratike duke qenė se gjithmonė jam angazhuar, gjithmonė kam deklaruar bindjen time hapur pėr kėtė parti. Besoj mė kanė votuar duke menduar se pėrveē se jam njė demokrate me bindje tė djathta, pėrfaqėsoj dhe bukur forumin rinor tė Partisė Demokratike, por dhe pėr faktin se jam njė personazh publik. 

Je nė zonėn e fituesve, ku mes tė rinjve ka shumė politikanė me karrierė. Si e sheh veten mes tyre dhe cilat janė ambiciet e vėrteta nė politikė?

E shoh qė jam mė e reja mes tyre dhe mė pa pėrvojė nė kėtė fushė se ato. Edhe pse kam kryer studimet pėr shkenca politike pėrvoja ėshtė ajo qė tė ndjehesh politikan, megjithatė pėr mua ėshtė privilegj, qė emri im ėshtė mes tyre. Kjo mė bėn tė ndjehem me pėrgjegjėsi pėr tė qenė e angazhuar denjėsisht tek kjo parti. Eshtė tepėr herėt tė flas pėr ambicie, pasi ky ishte vetėm njė hap i parė, dhe pse dėshira ėshtė e madhe pėr tė vazhduar mė tej.

Mendon realisht se rrjedha e jetės do tė ndryshojė, dhe sa e angazhuar do tė jesh realisht nė politikėn, po muzikė?

Sigurisht qė diēka do ndryshojė. Tani qė mė kanė pėrzgjedhur nė Kėshillin Kombėtar pėrgjegjėsia ime ėshtė mė e madhe dhe do angazhohem seriozisht nė politikė, por muzika ėshtė  pjesa ime parėsore pėr mua, madje kjo mė inspiron tė bėj “hite” edhe mė tė bukura qė fansat e mi tė shtohen, sigurisht edhe demokratė tė rinj do shtohen.

Ndėrkohė qė pritej rezultati i votimit, nė njė nga TV-tė u pėrdor shprehja “ēiljetizimi i PD-sė”. Si do ta kishe komentuar kėtė shprehje?

Mua mė vjen ēudi pse njė i ri qė hyn nė Kėshillin Kombėtar duhet tė sulmohet kaq shumė, ndėrkohė qė kanė nė dorė tė tregohen dashamirės ndaj kėtij fakti megjithatė ēdo njeri ka tė drejtė tė mendojė dhe t’i pėrdorė si tė dojė. Komentet qė bėjnė pėr mua s’kanė rėndėsi shumė. Pėr mė tepėr qė ato i pėrdorin pėr tė sulmuar Partinė Demokratike, dhe jo mua.

Jeni pjesė e PD-sė, po ēfarė mendoni se nuk funksionon si duhet nė kėtė qeverisje qė do tė dėshironit tė ndryshonte?

Besoj se si nė 4-vjeēarin e parė ku janė arritur shumė gjėra  dhe nė kėtė 4 –vjeēar, ku planet dhe projektet e Kryeministrit janė shumė tė mėdha. Ēdo gjė po funksionon mirė pėr mė shumė unė s’jam aq e informuar politikisht sa tė mund tė bėj njė kritikė se  cfarė nuk funksionon.

Njė nga diskutimet e fundit ka qenė legalizimi i martesave gay, ti je pro apo kundėr?

(qesh)Jam pro, nuk gjykoj askėnd. Ēdokush ka tė drejtė ta bėj jetėn si do, ndaj dhe quhemi shtet demokratik, qė gjithkush ėshtė i lirė tė bėjė zgjedhjen qė dėshiron.

 I njeh femrat e tjera nė kėtė kėshill tė ri, mund tė pėrmendėsh disa emra?

Sigurisht njoh disa prej tyre si; znj.Juela Meēani, znj.Erla Mėhilli, znj. Mesila Doda, etj.

Duket se Kryetari i rizgjedhur i Kėshillit dhe Kryeministri Berisha tė ka pėr zemėr. Ke biseduar ndonjėherė dhe ēfarė ju ka thėnė?

Jo, nuk kam biseduar asnjėherė me Kryeministrin Berisha.  Kontakti mė i afėrt ka qenė nėpėr fusha kur kemi pasur thjesht shtrėngime duarsh. Vlerėsimi qė mė ka bėrė mua mė ka frymėzuar t’i hyj seriozisht dhe denjėsisht politikės qė tė punoj shumė aq sa dhe kontributi im te jetė i dobishėm nė kėtė parti dhe ndoshta njė ditė tė ndjehet krenar pėr mua, kur tė jem pjesė e kėsaj qeverie. Pėr mua ėshtė njė njeri me zemėr tė madhe, me shpirt luftarak dhe kjo e bėn tė paarritshėm. Kjo ėshtė njė bindje qė kam pasur dhe e kam pėrforcuar dhe mė shumė kėtė fushatė, sa herė qė e dėgjoja me kuriozitet fėmije kur fliste, dhe sa herė e kisha nė krah kur kėndonim “Shqipėria po ndryshon”.

Kthehemi tek muzika, skena… Ēfarė jeni duke realizuar nė kėto momente, dhe a do tė mund tė ndryshonit stil nė muzikė tani e tutje?

Shumė e kam ndryshuar stilin kėto vite madje dhe kjo vjen si shkak i moshės qė jam rritur. Stili qė kam ėshtė ai qė mė veēon nga tė tjerat. Jam duke realizuar dy kėngė tė reja me Flori Mumajesin.

Ndėrkohė ku keni planifikuar ta kaloni ndėrrimin e viteve, dhe ēfarė dhuratash ke pėrgatitur?

Me familjen time ende skam bėrė dhurata, do mendohem e do tė them (qesh).

Mendoni se ky ėshtė shekulli i njerėzve tė bukur, ty personalisht tė janė hapur shumė dyer?

Bukuria ka qenė njė prioritet shekuj me parė, po kjo s’ėshtė gjithēka. Pėr tė arritur duhet punė dhe investim, sakrificė pėr t’i merituar dyert e hapura.

Dhe njė pyetje pėr jetėn private, nė fakt nėse do t’u pyesnim pėr statusin tuaj, je “in relationship” apo “single”?

Mua tė shkretės s’mė lėnė “single” asnjėherė(qesh). Vazhdoj tė jem in relationship prej pesė vjetėve. Tashmė ju e dini, pse pyesni kot...PanoramaPlus

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Me emrin tim sulmojnė PD
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com