Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Jo mė nė 'Dollhouse'

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Jo mė nė 'Dollhouse'   13.01.10 22:10Aktorja shqiptare qė jeton nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Eliza Dushku,
do tė paraqitet vetėm nė seritė e fundit tė serialit DollHouse. Sipas
producentėve tė kėsaj serie, pavarėsisht se Eliza ka krijuar njė numėr
tė madh adhuruesish, prapėseprapė producentėt e Fox nuk ishin tė
kėnaqur me suksesin e serisė, kėshtu qė ajo nuk do tė transmetohet nė
tė ardhmen. Por, Eliza nuk ka mbetur pa punė. Ajo do tė paraqitet nė dy
filma artistikė gjatė 2010-ės. Nė "Locked In" dhe "Noah's Ark: The New
Beginning".

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Jo mė nė 'Dollhouse'   13.01.10 22:10

Eliza Dushku
Profili


Datelindja:

-30 Dhjetor 1980


Biografia

Eliza
Dushku lindi mė 30 dhjetor 1980 nė Boston, Massachusetts.Ėshtė njė
aktore amerikane me prejardhje nga njė familje shqiptaro-daneze. U bė e
njohur me rolin Faith nė TV serinė Buffy dhe nga TV seria Angel.
Prindrit e Elizės janė profesorė universiteti, babai ėshtė shqiptarė
nga Korēa, ndėrsa nėna daneze dhe ligjeron nė universitetin e
Suffolk-ut nė Boston. Nė ndėrkohė Eliza jeton me vėllaun Nate Dushkun
nė Los Angeles. Si 10 vjecare filloi karrierėn e saj nė filmin That
Night, tė cilėn e pasuroi duke luajtur sė bashku me disa yje tė filmit
amerikanė si:Robert de Niro, Ellen Barkin, Leonardo DiCaprio, Arnold
Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis, Halle Berry dhe James Belushi. Gjatė
viteve 1996 - 1998 pėrfundoi shkollimin nė gjimnazin Watertown
Highschool dhe dėshironte tė vazhdonte studimet, mirėpo pas ofertave
pėr rolet nė filmat Buffy dhe Angel vendosi tė vazhdonte karrierėn si
artiste. Nė vitin 2003 filloi xhirimi i filmit serik Tru Calling, nė tė
cilin Eliza luan rolin kryesor - si absolvente e cila punon natėn.

Filma dhe TV seri nė tė cilat Eliza luajti role:

That Night (1992)
This Boy's Life (1993)
True Lies (1994)
Fishing with George (1994)
Bye Bye, Love (1995)
Journey (1995)
Race the Sun (1995)
Buffy - The Vampire Slayer (1998- 2000, 2003)
Bring it On (2000)
Angel (2000-2003)
Soul Survuvors (2001)
Jay and Silent Bob Strike Back (2001)
The New Guy (2002)
City by the Sea (2002)
Wrong Turn (2003)
The Kiss (2003)
Tru Calling (2003)
The Last Supper (2006)
Nobel Son (2007)
The Alphabet Killer (2007)
Open Graves (2007)
Sex and Breakfast (2007)
On Broadway (2007)


google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);


Artikujt me te fundit :06/07/2008 : Publikohen foto tė nxehta tė Eliza Dushkut

06/07/2008 : Eliza, “vampirja” shqiptare e Hollivudit

22/12/2008 : Topless ne The alphabet killer

19/01/2009 : Mė 13 shkurt nė “DollHouse

11/02/2009 : Nė revistėn pėr meshkuj Maxim

20/04/2009 : Zhvishet Eliza

11/05/2009 : E treta mė seksi, renditet pas Eva Longorias

18/05/2009 : E lidhur me njė aktorė me ngjyrė

22/05/2009 : Eliza Dushku nė filmin Ghostbusters

02/06/2009 : Puthje pasionante me basketbollistin Rick Fox

04/06/2009 : Nė ndihmė tė fėmijėve afrikanė

01/10/2009 : Aventuristja

15/10/2009 : Dushku nė lidhje me Rick Fox

15/12/2009 : Dushku thyen krahun

13/01/2010 : Jo mė nė 'Dollhouse'

Foto
wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Jo mė nė 'Dollhouse'
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog