Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Anjeza Shahini: Nė pritje tė dashurisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Anjeza Shahini: Nė pritje tė dashurisė   13.01.10 23:03

Anjeza Shahini: Nė pritje tė dashurisė


January 9, 2010 by ulqini
Filed under Zbavitje / Zabava
Leave a comment


Intervistė mė kėngėtaren Anjeza Shahinin
Vetėm 22 vjeē. E pa dashuruar, por dashurinė e pret t’i vijė. Dhe
ėshtė koha e pėrshtatshme, pasi edhe vetė thotė, deri mė tash ėshtė
ndjerė e vogėl. Pikėrisht tani, rinia sapo ka filluar pėr tė. Ndaj:
mirė se tė vish DASHURI. Por… prit pak… sa tė mbarojė festivali. Hė pėr
hė e gjithė vėmendja e saj ėshtė pėrqendruar aty.
“Para
pasqyrės”, ėshtė titulli i kėngės me tė cilėn konkurron nė festivalin e
RTSH-sė. Por ėshtė njė kėngė nė tė cilėn gjen edhe veten mirė. Pak
minuta para se tė dalė para publikut pėrballja e fundit ėshtė ajo me
pasqyrėn. Por aty mund tė shohė vetėm pamjen. Se ē’fsheh nė vetvete,
emocionet, ndjenjat, frikrat dhe dashurinė e vėrtetė i zbulon nė kėtė
intervistė:
Anjeza nė Festivalin e RTSH-sė me njė kėngė qė titullohet “Nė
pasqyrė”. Para pasqyrės ēfarė i thoni vetes, po pasqyra ēfarė ju thotė
ju?
Anjeza: Pasqyra ėshtė ai objekt nėpėrmjet tė cilit tė gjithė ne kemi
njohur veten, me tė cilėn kuptohemi ndoshta mė shumė se kur flasim me
dikė. Mirėpo dhe pse ajo tregon pjesėn sipėrfaqėsore tė njeriut ėshtė
pikėrisht ajo qė na kundėrshton gjendjen e vėrtetė shpirtėrore qė mund
tė jemi.
Ėshtė bukuria e femrės diēka qė e vėnė re tė gjithė, po zėri e bėn mė tė bukur njė femėr?
Anjeza: Ėshtė shpirti qė i bėn tė bukur tė dyja kėto mė sipėr.
Kanė lidhje vargjet e kėsaj kėnge me ndonjė eksperiencė personale, si lindi ky krijim?
Anjeza:
Kėto janė vargje tė Jorgo Papingjit, tė cilat prekin domosdoshmėrisht
eksperiencėn e ēdokujt. Mua mė ndodh shpesh tė shoh nė pasqyrė, jo atė
qė ndiej brenda meje.
Si ju duket kjo konkurrencė, e pret me shumė emocion natėn e ēmimeve sot?
Anjeza: Nė kėtė festival unė mendoj se veēoria qėndron tek
pjesėmarrjet e zėrave mė tė mirė shqiptarė. Unė jam nė garė, e kam
thėnė gjithmonė qė kam shpirtin e konkurrimit, megjithatė ēmimi mė i
madh ėshtė kur tė nesėrmen kupton, qė kėnga ka shkuar tek ai publik qė
e do dhe e vlerėson muzikėn.
Njė garė nė skenė si ėshtė, ku ndryshon nga garat e tjera nė jetė?
Anjeza: Nė jetė ka sfida edhe tė egra me tė cilat detyrimisht duhet
tė pėrballesh, ndėrsa nė skenė bukuria ėshtė qė gara vjen me nota
paqeje.
Nė muzikė ka krijime qė vlejnė dhe ka nga ato qė nuk vlejnė, ēfarė lloj kėngė nuk do mund tė vlente pėr ty?
Anjeza:
Pėr mua nuk do tė vlente ajo kėngė, qė nuk mė jep gjendje emocionale,
sepse mbi tė gjitha kėnga ėshtė marrėdhėnie emocionesh ndėrmjet
kėngėtarit dhe dėgjuesit, dhe kur ato nuk vijnė tek njėra-tjetra
atėherė nuk ke bėrė misionin e duhur.
Jeni vetėm 22 vjeē, si do cilėsoje njė vajzė tė kėsaj moshe, e ka lėnė rininė pas apo e ka ende para?
Anjeza: Rinia ime sapo ka filluar, deri tani kam qenė e vogėl. (qesh)
Si janė marrėdhėniet me mamin dhe motrat, dinė gjithēka pėr ty, tė
rrėfejnė ēdo tė fshehtė… Dhe mė mirė njė bisedė me motrat apo mikeshat?
Anjeza:
Pėrveē marrėdhėnies prind-fėmijė me mamin konsumoj biseda shumė
shoqėrore. Me motrat gjithashtu, por sigurisht qė tek njė shoqe mund tė
shprehesh njė gjendje sido qė tė vijė ajo, duke shmangur frikėn qė njė
familjar, e pėrjeton mė direkt njė situatė.
Njė nga kėngėt fituese nė “Kėnga Magjike” titullohej “Nxėnėsja mė e mirė”. Ku ndihesh vėrtet nxėnėsja mė e mirė?
Anjeza: Pėr shembull pėr shoqėrinė time jam njė shoqe shumė e mirė (qesh).
Dashuri nė kėngėt e tua, shumė ndjenjė. Kėshtu je ti nė tė vėrtetė?
Anjeza: Po, unė jam shumė e ndjeshme.
Shumė njerėz presin dashurinė e vėrtetė t’u vijė, ju e keni apo e prisni gjithashtu?
Anjeza: Dashurinė e vėrtetė? E pres…
Si do ta imagjinonit veten pas disa vitesh, a jeni tipi i vajzės qė mund tė jeni njė nėnė e mirė?
Anjeza: Tė jem sa gjysma e nėnės time dua.
Cila ėshtė frika mė e madhe qė keni nė jetė?
Anjeza: Tė papriturat.
Viti 2009 nė mendjen tuaj si kaloi, po vitin 2010 si e pret?
Anjeza: 2009-ta ka qenė me surpriza tė mira dhe tė kėqija. Pėr
2010-ėn uroj tė ketė vetėm surpriza tė mira pėr mua, dhe pėr tė gjithė
shqiptarėt.
Bota Sot


#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%; }
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}AKPC_IDS += "29264,";
Popularity: 1% [?]

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Anjeza Shahini: Nė pritje tė dashurisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog