Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ekstradohet nga Londra i kerkuari per vrasje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Ekstradohet nga Londra i kerkuari per vrasje   15.01.10 23:35

Ekstradohet nga Londra i kerkuari per vrasjeTėrhequr mė 16 Janar 2010


Pasi ka deshtuar ne
te gjitha shkallet e gjyqesorit anglez, Interpol Tirana ka ekstraduar
nga Londra Afrim Sinanin, te denuar per vrasje.
Ekstradimi i tij u be i mundur pasi ai humbi apelin e
bllokimit te ekstradimit ne gjykaten e larte “Royal Court of Justice”,
ndersa Gjykata Supreme cilesoi si te pabaze kerkesen e shqyrtimit te nje
apeli te metejshem. 36 vjecari nga fshati Shemrie i Kukesit kerkohej
nga drejtesia shqiptare per te vijuar denimin me 18 vite burg dhene nga
gjykata, pasi ai eshte gjetur fajtor per vrasjen e Naim Sinanit, ndodhur
ne 4 Janar 1996. Interpol Tirana do te zbulonte vendfshehjen e Sinanit,
duke e arrestuar ne Londer ne Shtator te vitit 2007 ne bashkepunim me
skuadren e ekstradimeve ne Scotland Yard. Por ai eshte lene i lire me
kusht nga gjykata, pasi vuri nje garanci pasurore prej 25 mije
sterlinash. Sinani, i cili fshihej ne Angli qe prej vitit 2000 duke
perdorur emrin Afrim Pulaj, duhej te paraqitej paraditen e djeshme ne
aeroportin Heathrow. I kerkuari nga drejtesia shqiptare nuk eshte
paraqitur duke lene te presin dy oficeret e Interpol Tiranes, qe kishin
ardhur ne Londer per ta ekstraduar. Koordinimi i menjehershem i
veprimeve mes tyre dhe homologeve britanike mundesoi arrestimin e
Sinanit, i cili cuditerisht u gjet i fshehur ne shtepi, duke tentuar t’i
shpetonte ektradimit drej Tiranes. Procesi i ekstradimit te Afrim
Sinanit terhoqi vemendjen e medias britanike pasi ai gjate fshehjes ne
lindje te Londres kishte perfituar padrejtesisht mijera paund asistence
sociale dhe nenshtetesine britanike, duke perdorur nje identitet te
rreme.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Ekstradohet nga Londra i kerkuari per vrasje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog