Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Protesta e "Vetėvendosjes" ndėrpret fjalimin e Kelmendit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Protesta e "Vetėvendosjes" ndėrpret fjalimin e Kelmendit   15.01.10 23:37

Protesta e "Vetėvendosjes" ndėrpret fjalimin e KelmenditTėrhequr mė 16 Janar 2010


Protesta e
papritur e aktivistėve tė Lėvizjes Vetvendosje ka ndėrprerė fjalimin e
Ministres sė Drejtėsisė sė Kosovės, Nekibe Kelmendi, gjatė njė
manifestimi me rastin e 16 janarit-Ditės sė Drejtėsisė. Pas njė pauze 15
minutėsh ambasadori i Shteteve tė Bashkuara, Christopher Dell, e dėnoi
kėtė ngjarje si dhe kritikoi institucionet kosovare tė sundimit tė
ligjit.
“Dėshiroj qė nė vazhdim t’i pėrmend edhe disa elemente tė parimit tė
shtetit tė sė drejtės si: kushtetuta Demokratike, njohja dhe repsktimi i
tė drejtave dhe lirive themelore tė njeriut, ndarja e pushtetetve...”,
shprehej Nekibe Kelmendi, Ministre e Drejtėsisė sė Kosovės.

“Fatkeqėsisht ajo qė pamė nuk ishte njė shembull pėr ekzistimin e
shoqėrisė civile, por asaj jocivile e cila synon tė krijojė njė debat
dhe njė diskurs mbi tė gjithė shoqėrinė. Nė fakt, qėllimi i tyre i vetėm
ėshtė qė tė nxjerrin pamje tė vetes nė televizion. Fuqizimi i sundimit
tė ligjit duhet tė jetė prioritet i Kosovės pėr vitin 2010. Tė gjithė
personat dhe autoritetet brenda njė shteti, qoftė publik apo privat,
duhet t’i binden ligjit nė mėnyrė tė barabartė tė zbatuar dhe tė
fuqizuar nė gjykata. Pėr tė ndodhur kjo duhet tė nisemi nga parimi se
askush nuk qėndron mbi ligjin dhe askujt nuk duhet t’i mohohet mbrojta
nga ai”, tha Christopher Dell, Ambasador i SHBA-sė nė Kosovė.

Qeveria e Kosovės e ka shpallur sundimin e ligjit si njė ndėr
prioritetet e saj pėr kėtė vit, ndėrsa sfidat vlerėsohet tė jenė
pavarėsia e gjyqėsorit, lufta kundėr korrupsionit dhe krimit tė
organizuar, etj.

Edona Peēi


< I mƫparshmi

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Protesta e "Vetėvendosjes" ndėrpret fjalimin e Kelmendit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs