Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Mali i Zi, marrėdhėnie diplomatike me Kosovėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Mali i Zi, marrėdhėnie diplomatike me Kosovėn   15.01.10 23:40

Mali i Zi, marrėdhėnie diplomatike me KosovėnTėrhequr mė 16 Janar 2010


Pavarėsisht
kundėrshtimit tė Serbisė, Mali i Zi vendosi marrėdhėnie diplomatike me
Republikėn e Kosovės. Ministri i Punėve tė Jashtme tė Malit tė Zi, Milan
Roqan pėrmes njė letre njoftoi homologun e tij kosovar Skėnder Hyseni,
mbi vendimin e qeverisė sė tij, pėr tė vendosur marrėdhėnie diplomatike
nė nivel tė ambasadorėsh me Kosovėn.
“Sot kam marrė njė letėr nga ministri i punėve tė jashtme tė Malit tė
Zi, Milan Roqan, nė pėrgjigje tė letrės sime tė pėrsėritur me 16 dhjetor
dhe ftesės sė i kam bėrė Malit tė Zi pėr tė vendosur marrėdhėnie
diplomatike. Nė letėr ministri Roqan njofton se Mali i Zi ka vendosur tė
themeloi marrėdhėnie diplomatike me Kosovėn nė nivel ambasadorėsh dhe
nė kohėn e duhur do tė shkėmbejmė ambasadorėt dhe stafin tjetėr
diplomatik”, tha Skėnder Hyseni, Ministėr i Punėve tė Jashtme tė
Kosovės.

Ministri i Punėve tė Jashtme Hyseni pėrjashtoi ēdo mundėsi tė bisedimeve
tė reja me Beogradin pas vendimit tė Gjykatės Ndėrkombėtare tė
Drejtėsisė, pasi sipas tij, pavarėsia e Kosovės ėshtė ēėshtje e kryer.

“Sa i pėrket kėrkesės konstante tė Serbisė pėr riciklim negociatash
rreth statusit, pozicioni ynė shumė i qartė: kėrkesat e tilla janė sa
destabilizuese po aq tė rrezikshme pėr paqen dhe sigurinė nė rajonin e
Ballkanit”, vijoi Hyseni.

Ministri Hyseni tha se Kosova angazhohet pėr fqinjėsi tė mirė dhe
bashkėpunim me tė gjitha vendet e rajonit, ndėrsa mohoi qė vonesa e
vendosjes sė marrėdhėnieve diplomatike me Malin e Zi ka qenė e
kushtėzuar me pozitėn e pakicės malazeze nė Kosovė.

Bul Salihu

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Mali i Zi, marrėdhėnie diplomatike me Kosovėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog