Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Fier, 100 biznese shpallin falimentimin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Fier, 100 biznese shpallin falimentimin   15.01.10 23:54

Fier, 100 biznese shpallin falimentiminTėrhequr mė 16 Janar 2010


Afro 100 subjekte te biznesit te
vogel kane shpallur falimentin. Kjo deklarate ka ardhur jo vetem nga
zyrat tatimore te Bashkise Fier, por dhe nga Qendra Kombetare e
Regjistrimit te Bizneseve, si edhe prej Drejtorise se Tatim Taksave,
dega Fier.
Ka qene Elvis Hoxhaj, drejtori i departamentit te sherbimeve
ne Drejtorine Rajonale te Tatim-Taksave dega Fier, qe konfirmoi shifren.
“Jane 100 subjekte te biznesit te vogel qe kane shpallur falimentin.
Vlen te theksohet se te gjitha keto subjekte jane ne listen e atyre
bizneseve qe do te kalojne nga biznese te vogla ne ato te medha”, tha
Hoxhaj. Kete falimentim e ka paraprire muaj me pare edhe vete kryetari i
Bashkise se Fierit, Baftjar Zeqaj, i cili, perve shqetesimit qe ligji i
ri i qeverise i hoqi arketimet e ketyre bizneseve nga buxheti i
bashkise ne ate te qeverise, ka deklaruar se shumica e tyre, per te mos
thene te gjithe, do te falimentojne, pasi detyrimet jane me te medha dhe
hapesira e fitimit dhe e mbajtjes se biznesit behet shume here me e
vogel dhe e paperballueshme.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Fier, 100 biznese shpallin falimentimin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Mediat Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com