Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Fresh nė 2010! – Interviste me Ciljeta Xhilagen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Fresh nė 2010! – Interviste me Ciljeta Xhilagen   22.01.10 3:59

Fresh nė 2010! – Interviste me Ciljeta Xhilagen

Posted on
Jan. 20th, 2010 by
adm


E
bukur, seksi, joshėse dhe prej mbi 10 vjetėsh njė nga femrat mė tė
mikluara tė ekranit. Por, uragani Ēiljeta nuk di tė ndalet. Ashtu si
edhe ky vit i ngjeshur me koncerte tė pafundme, edhe ndėrrimi i viteve
do ta gjejė nė shesh duke kėnduar. Kėtė herė nė qytetin e Durrėsit. E
ndėrkaq, festa do tė jetė pranė familjes. Po Romeo? Ēili kėtė herė ka
vendosur tė mos flasė pėr tė. Nė fakt, pas Vitit tė Ri ajo ka vendosur
tė ndajė shapin nga sheqeri. Megjithatė, ajo ėshtė optimiste dhe
entuziaste mė shumė se kurrė. Pėr mė tepėr, le tė ndjekim rrėfimin e
saj…

Ēiljeta, si pėrfundoi ky vit pėr ty?
Ka qenė njė vit i mbushur me shumė angazhime, qoftė me muzikė, qoftė nėpėr koncerte tė shumta qė vazhdojė ende t’i kem.
Keni marrė pjesė nė fushatė elektorale. Si mendoni, cilat janė emocionet, ndjesitė?
Unė e kam shprehur dhe e shpreh prapė, qė koncertet mė tė bukura qė
kam pėrjetuar nė jetėn time kanė qenė koncertet e fushatės elektorale.
Ēfarė keni pritur nga Viti i Ri?
Nga babagjyshi i Vitit tė Ri kam pritur tė ma bėjė vitin tė mbarė,
nė ēdo aspekt, por mbi tė gjitha tė jem e lumtur me veten time.
Keni bėrė ca plane konkrete pėr Vitin 2010? Gjėra qė ju doni t’i realizoni?
Sigurisht. Pėr momentin janė profesionale. Janė kėngėt e mia mė tė
reja qė jam duke i punuar me Florin, klipet qė do realizoj kėtė vit.
Nuk diskutohet, janė dhe shumė projekte tė reja qė pėr momentin nuk
dėshiroj t’i them, le t’i lėmė pak surprizė pėr vitin qė vjen.
Duke qenė se keni pasur mjaft koncerte kėtė vit, e keni menduar qė tė bėni njė koncert tuajin recital?
Besojė se ėshtė akoma herėt pėr karrierėn time pėr tė pasur unė njė
recital timin. Mė duhen dhe nja tre vjet tė tjera qė ta bėj kėtė gjė.
Mendoni se njė koncert recital mund ta bėjė njė kėngėtar qė ka vite eksperiencė?
Sigurisht, qė tė bėsh njė koncert recital duhet tė kesh vite
eksperiencė. Kėshtu qė, mua mė duhen disa vite tė tjera pėr tė
realizuar njė gjė tė tillė.
Si ndiheni nė tregun muzikor dhe ēfarė ju dallon ju nga kėngėtaret e tjera?
Unė bėra 10 vjet nė skenė, kam qė 14 vjeē dhe tani mbush 25, kėshtu
qė nuk e kam ndierė shumė kėtė rivalitetin. Unė gjithmonė e kam
shprehur, ēdo artist ėshtė unik nė stilin e vet, ēfarė dalin mbrapa
nesh janė thjesht kopjet tona.
Pėr sa i pėrket festivaleve, duket se jeni tėrhequr? Edhe tek i preferuari juaj “Kėnga Magjike” nuk ju pamė?
Tek “Kėnga Magjike” kėtė vit nuk mora pjesė pėr shkak se bėja tre
vjet rresht aty dhe nuk kisha diēka tė re, tė bukur pėr tė sjellė kėtė
vit. Nė ‘Top Fest’ nuk e kam vendosur ende, tė shoh nėse do tė kem
ndonjė material tė mirė.
Vitin e Ri e prite vetėm apo…?
E festova me familjen, nuk jam vetėm.
Me apo pa Romeon?
Ēiljeta nuk ėshtė asnjėherė vetėm nė zemėr, kėshtu qė tė tjerat pak rėndėsi kanė.
Vitin e Ri do ta nisni vetėm apo…?
Do ta nis me koncertet e mia dhe me koleget e mia.
Pse vallė, keni bėrė ndonjė plan qė nuk do tė jeni mė me Romeon?
Jo, nuk kam bėrė asnjė plan, gjėrat i kam lėnė tė rrjedhin natyrshėm, nuk dua tė deklarohem pėr jetėn time private.

(Marrė nga Bluetooth)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Fresh nė 2010! – Interviste me Ciljeta Xhilagen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs