Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Genta Ismajli dhe Dafina Zeqiri i shpallin luftė tė hapur njėra-tjetrės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Diana
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 124
Registration date : 12/08/2008
Location : Usa

MesazhTitulli: Genta Ismajli dhe Dafina Zeqiri i shpallin luftė tė hapur njėra-tjetrės   02.03.10 1:10

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDe.Net
Diana
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 124
Registration date : 12/08/2008
Location : Usa

MesazhTitulli: Re: Genta Ismajli dhe Dafina Zeqiri i shpallin luftė tė hapur njėra-tjetrės   02.03.10 1:11

Pas debatit qė lindi nė internet nė lidhje me njėrėn nga kėngėt e fundit
Genta
Ismajli
t me titull “Game over”, e cila duket qė i ėshtė kushtuar
kėngėtares Dafina Zeqirit, kjo e fundit nuk ėshtė e interesuar qė tė
diskutojė nė lidhje me kėtė temė nė asnjė nga intervistat e realizuara
deri mė tani. Kėngėn, Genta e kishte realizuar nė studio tė Flori
Mumajesit, nė shoqėri tė tė cilit shihet ditėve tė fundit. Qė tė dy
kėngėtarėt po punojnė shumė, por bazuar nė reagimin e fansave dhe
angazhimin e koncerteve, duket qė pėr Gentėn kėtė vit nė Kosovė dhe
diasporė ka filluar “zbehja” e popullaritetit, gjykuar nga numri i
publikut. Ashtu siē hyri Genta nė estradė, me njė vrull akoma mė tė madh
ėshtė paraqitur edhe Dafina. Rivaliteti dhe xhelozia mes tyre kohėve tė
fundit ėshtė rritur aq shumė por asnjėra nuk e pranon tė vėrtetėn,
madje nė prononcime janė shumė tė kufizuara kur flasin.

“Kam
menduar tė sjell muzikė tė mirė nė stilin tim dhe mendoj qė kurrė mos tė
zhgėnjej publikun tim”, thekson Dafina, pa dashur tė komentojė kėngėn e
Gentės. Burime tė “Panorama plus”, prezent gjatė regjistrimit tė
programeve festive pėr Vitin e Ri nė Kosovė, nė kushte anonimiteti
tregojnė se Genta me bashkėpunėtorėt e saj i ka ofruar “duet” Dafina
Zeqirit, pėr tė treguar siē thuhet “miqėsinė” mes tyre. Por, Dafina as
qė kishte dashur tė dėgjojė. Madje tė afėrm tė Gentės tė revoltuar nga
ky gjest i Dafinės, nuk kanė kursyer “fjalėt fyese” publikisht, siē
ndodhi nė njė koncert tė mbajtur nė diasporė kohė mė parė. Gjatė
xhirimeve tė programeve festive vėrehej qartė se aty ku ishte e
pranishme Genta, Dafina nuk ishte ftuar dhe e kundėrta. Nė rastet ku
patjetėr qėllonin bashkė, Dafina me ēdo kusht evitonte Gentėn, dhe kjo
gjė u vėrejt madje shumė. Mjaftuan disa fotografi tė realizuara gjatė
netėve festive nė njė diskotekė nė Zvicėr, ku ishin tė pranishme tė dy
kėngėtaret dhe menjėherė dolėn fjalėt se Genta dhe Dafina janė “shoqe”,
por kėto foto ishin bėrė me kėrkesė tė fansave qė tė jenė tė dyja
bashkė. Po tė njėjtat burime tregojnė se ka dy muaj qė Genta i ka ofruar
bashkėpunim Dafinės, ndėrsa nė anėn tjetėr Genta luan nė “lojėn e
sigurtė” duke “sabotuar” Dafinėn nė koncerte, me kushtin qė Genta tė
jetė ylli i mbrėmjes.

Kėto burime brenda estradės kosovare
tregojnė se Dafina as qė do tė dėgjojė pėr bashkėpunimin, pasi ndjehet e
ofenduar nga kėnga dhe nga propaganda qė po i bėhet pas shpine. Madje,
flitet se ndarja me Milotin ėshtė njė “trik” marketingu pėr tė rikthyer
popullaritetin nėpėr media, derisa e vėrteta flet ndryshe kur Genta dhe
Miloti janė parė sė bashku duke frekuentuar lokale tė ndryshme nė
Tiranė. Qė nga Viti i Ri, kėto fjalė qarkullojnė nėpėr estradėn
kosovare, sepse kėtė vit Genta bėri tė pamundurėn qė tė tejkalojė
Dafinėn nė vallėzim por pa sukses, sepse klikimet nė internet pėr videon
ku ka vallėzuar Genta janė shumė mė tė ulėta se sa tek Dafina Zeqiri.
Si duket, dueti do tė mbetet vetėm njė ėndėr e parealizuar!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDe.Net
 
Genta Ismajli dhe Dafina Zeqiri i shpallin luftė tė hapur njėra-tjetrės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog