Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Inva nuk do t’ia dijė pėr ndarjen e Pirros nga Anja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Diana
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 124
Registration date : 12/08/2008
Location : Usa

MesazhTitulli: Inva nuk do t’ia dijė pėr ndarjen e Pirros nga Anja   02.03.10 1:12Njė proces gjyqėsor qė nuk dihet se sa do tė zgjasė, pėr faktin se, si
Inva Mula ashtu dhe Pirro Ēako kanė njė qėllim tė vetėm, atė tė marrjes
sė kujdestarisė sė djalit tė tyre. Nuk dihet deri tani se ēfarė
strategjish po pėrdorin, por tė dy artistėt janė shumė kėmbėngulės nė
kėtė pikė. Tashmė duket se nuk i lidh asgjė tjetėr, dhe secili kėrkon tė
gjejė qetėsinė e munguar nė jetėn personale. Por ēdo tė bėhet me djalin
e tyre 15 -vjeēar, Anthony, me kė do tė pranojė tė jetojė ai?! Tė dy
synojnė kujdestarinė, ndėrkohė qė mė shumė avantazh duket se ka Inva si
nėnė, por edhe pėr faktin se jeta e djalit ėshtė ndėrtuar nė Paris.

Por
Pirro, i cili sapo i ka dhėnė fund lidhjes me tė dashurėn e tij
juriste, Anjėn, ndėrkohė qė po punon pėr pėrfundimin e albumit tė tij tė
ri kėrkon tė krijojė njė jetė ndryshe, duke pasur edhe tė birin pranė.
Nga rrėfime tė miqve tė pėrbashkėt tė ēiftit, jemi informuar se Inva dhe
Pirro nuk shohin ndonjė mundėsi reale rikthimi te njėri-tjetri, dhe se
arsyeja e shtyrjes sė gjyqit ka qenė kryesisht kujdestaria e djalit. Tė
dy artistėt ua kanė lėnė nė dorė zgjidhjen e kėsaj ēėshtjeje pikėrisht
avokatėve tė tyre, ndėrsa secili ka menduar ndonjė strategji personale
pėr tė dalė sa mė i fituar nga ky divorc.

Ka gati tetė muaj qė
shqyrtimi i kėrkesė-padisė sė Mulės pėr divorc ka mbetur nė fazėn e
llogaridhėnies mes dy bashkėshortėve, qė rezultojnė tė tillė vetėm “de
jure”. Edhe pse seancat janė zhvilluar kryesisht me dyer tė mbyllura,
burimet tona kanė saktėsuar se pyetjet e Ēakos ndaj Invės janė
pėrqendruar nė gjetjen e shkaqeve tė kėrkesės pėr divorc. Gjithashtu nė
pyetjet e bėra tė ditura ėshtė theksuar diskutimi edhe te pėrkujdesja e
djalit tė tyre, qė jeton bashkė me sopranon e famshme Mula nė Paris.
Pirro ka mbėshtetur kėrkesėn e tij pėr marrjen e djalit, me faktin se
Inva nuk mund tė jetė gjithmonė afėr tij nė njė kohė kur ajo ėshtė e
angazhuar me aktivitetin e saj artistik me udhėtime nė gjithė botėn.
Sopranoja e njohur Inva Mula ndoshta kishte menduar ta mbyllte shpejt e
shpejt gjyqin e divorcit. Plani i saj ishte tė martohej me biznesmenin
kosovar Et’hem Ramadani, martesė qė s’u bė. Ndėrkohė po ashtu dhe Pirro i
ka dhėnė fund lidhjes dyvjeēare me juristen Anja, tė cilės i kushtoi
dhe kėngė me titull “Anjushka”.

Anthony,
nuk di cilin tė zgjedhė


Por mė konfuzi tani duket se
ėshtė Anthony-it 15- vjeēar, i cili nuk di kė tė zgjedhė nga prindėrit,
ndėrkohė qė jeton me tė ėmėn nė Paris. Por nė fakt edhe pse ai vjen
shpesh tė vizitojė tė atin nė Tiranė, jeta e tij ėshtė e lidhur
kryekėput me Parisin, pasi atje ėshtė rritur dhe po shkollohet. Anthony,
edhe pse ėshtė nė moshėn e adoleshencės, e ka pėrjetuar me shumė maturi
kėtė ndarje tė prindėrve, ndėrkohė qė dhe ai do tė jetė njė artist. Ai
studion pėr piano, dhe pėrsa u pėrket prirjeve, prindėrit e tij kanė
dalluar talent pėr interpretim tė muzikės lirike, si dhe nė aktrim. Tė
afėrm tė ēiftit pohojnė se ai nuk ėshtė aspak indiferent ndaj shkrimeve
dhe komenteve qė u bėhen prindėrve tė tij nė media, pasi lexon dhe ndjek
me kujdes nė internet ēdo artikull qė publikohet pėr prindėrit e tij.

Pirro bėn klip kėngėn
“Njė tjetėr
jetė”


Tashmė ai do t’i pėrkushtohet muzikės, edhe pse
dihet qė krijimtaria e fundit muzikore ka qenė njė pėrjetėsim i jetės sė
tij reale. Kėshtu Pirro Ēako sapo ka bėrė klip kėngėn e tij me titull
“Njė tjetėr jetė”, qė e kėndoi nė festivalin e fundit tė Kėngės nė
Radio-Televizion, pėr tė cilėn u diskutua se ishte njė tjetėr dedikim
pėr Invėn. Klipi ka dy ditė qė po transmetohet nė kanalet muzikore
shqiptare. Idenė e tij pėr ribashkim, ai e kishte pėrjetėsuar mė parė me
kėngėn “Zemėr e pakurdisur”, kėnduar nga nė festivalin “Kėnga Magjike”
nga Soni Malaj.
Ai ishte vetė autor i tekstit dhe muzikės tė kėsaj balade, dedikuar
sopranos ku deklarohej se ai tashmė ishte mėsuar me ndarjen. Kjo ėshtė
hera e tretė qė Pirro kompozon kėngė dhe shkruan vargje me historitė e
tij personale. Dy vite mė parė, ai konkuroi vetė si kėngėtar nė
festivalin “Kėnga Magjike” me kėngėn “Anjushka”, kushtuar ish-tė
dashurės sė tij Anja, arsyeja qė e shtyu Invėn tė udhėtonte nga Parisi
dhe tė depozitonte padinė pėr divorc nė Gjykatėn e Tiranės. Nė ndryshim
nga “Zemėr e pakurdisur”, ajo ishte njė kėngė me nota tė gėzuara, ku ai
tregonte se si ishte njohur me tė dashurėn e tij tė re. Ai madje si
fillim kishte plan ta bėnte dhe klip atė kėngė, por qė nuk e realizoi.
Nuk dihet nėse kėnga “Anjushka” do tė pėrfshihet nė albumin e tij tė ri,
pėr tė cilin po punon ta publikojė sė shpejti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDe.Net
 
Inva nuk do t’ia dijė pėr ndarjen e Pirros nga Anja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog