Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 OG: “Pasi bėra kėngėn me Seldin e BB3 e kuptova sa njeri fals ėshtė”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Diana
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 124
Registration date : 12/08/2008
Location : Usa

MesazhTitulli: OG: “Pasi bėra kėngėn me Seldin e BB3 e kuptova sa njeri fals ėshtė”   02.03.10 1:13Olger Xhepi, nė art OG, ėshtė bėrė i njohur pėr publikun vetėm pak kohė
mė parė me dy kėngė, njėrėn tė kėnduar me Kastron dhe Ingridin dhe
tjetrėn me Seldin e “Big Brother” me titull “Si ty nuk ka”. Pasi ka bėrė
njė shkėputje tė gjatė rreth gjashtė vite nga Shqipėria sepse emigroi
nė Amerikė, vendosi tė rikthehej dhe Amerikėn ta gjejė pikėrisht kėtu nė
Shqipėri, nė epokėn e lulėzimit tė rrymave R&B dhe Hip Hop qė janė
nė stilin e tij. Tani qė nė kanalet muzikore kėngėt e tij transmetohen
disa herė gjatė ditės, portreti i OG nuk ėshtė mė i panjohur por kėsaj
here ne u bėmė kuriozė pėr tė mėsuar mė shumė pėr marrėdhėnien e tij me
Seldin jashtė kamerave dhe ambienteve me drita dhe femra tė bukura qė ne
shohim nė klipin e tyre.

Geri
si po ecėn karriera jote nė muzikė?


Mendoj qė kam bėrė njė start tė mirė. Muzika
qė unė kėndoj ėshtė shumė e pėlqyer nga tė rinjtė, klipet qė janė nė
bashkėpunim me kėngėtarė tė tjerė mė tė njohur se unė, janė pritur shumė
mirė, kam pasur kėrkesa pėr tė kėnduar nė clube nate. Jam i kėnaqur.


Kush i kompozon kėngėt e tua?

Punoj me Kastron dhe jam i kėnaqur nga
bashkėpunimi me tė. Ai ėshtė njė krijues kėngėsh shumė i zoti, por dhe
si kėngėtar ėshtė po aq i suksesshėm.


Po bashkėpunimi me Seldin si lindi?

Seldin e njoh prej shumė vitesh tashmė.
Jemi rritur nė njė lagje, pra praktikisht kemi kaluar fėmijėrinė dhe
adoleshencėn bashkė. Kur u ktheva nga Amerika mėsova qė Seldi po merrej
me muzikė dhe vendosėm tė bėnim kėngėn “Si ty nuk ka”.


Kur Seldi u fut nė “Big Brother” mendove qė
nė njė farė mėnyre kjo do tė ishte diēka pozitive pėr ty, pasi
personazhet aty fitojnė shumė popullaritet dhe ti do tė fitoje mė shumė
vėmendje pasi ke kėnduar me tė?


Jo nuk e mendova pasi ndėrkohė marrėdhėniet tona ishin prishur.


Ēfarė ndodhi?

Pashė qė
Seldi nuk ishte ai djali qė unė kisha lėnė para se tė largohesha nga
Shqipėria. Mesa duket njerėzit njihen mė mirė nė marrėdhėnie pune. Aty
del fytyra e tyre e vėrtetė. Gjatė bashkėpunimit pėr kėngėn, kuptova
qė ishte njeri shumė fallco, mosmirėnjohės, tamam me dy fytyra.


A mendon se mund tė mos tė besojnė me kėto
qė po thua pasi Seldi tashmė ka fansat e tij falė edhe “Big Brother”.
Pastaj ai ka njė portret shumė fėminor dhe tė pafajshėm, larg portretit
qė ju na pėrshkruat mė lart?


E di qė pamja e tij prej adoleshenti tė pėrjetshėm tė bėn tė
mendosh qė Seldi ėshtė njė shenjtor, por nė fakt nuk ėshtė kėshtu.
Arritėm tė zihemi pėr gjėra banale. Ai mė thoshte qė unė duhet t’i isha
mirėnjohės pasi mė hapi dyert, mė mashtronte pėr punė parash, gjėra pėr
tė cilat nuk kisha menduar ndonjėherė qė mund tė ishin tė mjaftueshme
pėr tė krijuar njė mosmarrėveshje, aq mė shumė me njė person me tė cilin
isha rritur.


Pra ju thoni se ne duhet tė mos gėnjehemi nga
pafajėsia qė ai pėrshfaq?


Ai ėshtė thjesht njė njeri fallco.

Ndėrkohė
emri i tij ėshtė lakuar shumė nė media si njė djalė qė ka pasur shumė
femra. Ti e njeh nga afėr, ke ndenjur gjatė me tė. Ēfarė di ti pėr jetėn
e tij private?


Nuk
ėshtė e vėrtetė ajo qė thuhet pėr marrdhėniet e tij me femrat. Unė kam
ndenjur gjatė edhe nė shtėpinė e tij. Ai krijonte njohje me shumė
femra, por nuk e di ēfarė ndodhte por pas. Pasi takohej njė ose dy herė,
femrat i largoheshin. Ka mbetur njė mister pėr mua pse ndodhte kjo
duke patur parasysh se ishte djalė bukurosh nė pamje.


Ti nuk e ke ndėrmend qė pas daljes sė tij
nga “Big Brother” ta rindėrtosh edhe njė herė marrdhnėien me tė, mbase
thjesht marrėdhėnie pune?


Absolutisht jo, pas zhgėnjimit tė madh qė pėsova. Si nė ēdo
aspekt tjetėr tė jetės edhe puna kėrkon qė tė kesh pranė vetes njerėz me
tė cilėt ndjehesh mirė, jo tipa si Seldi qė ta fusin prapa krahėve. Unė
jam nisur nė rrugėn time tė muzikės i vetėm dhe pa shpresuar nė
pėrkrahjen e askujt, vetėm tė talentit tim por dua ta bėj kėtė me
ndershmėri dhe pa cėnuar askėnd.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDe.Net
 
OG: “Pasi bėra kėngėn me Seldin e BB3 e kuptova sa njeri fals ėshtė”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Beauty, Celebrities, Fashion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com