Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Flori fiton vendin e dytė nė Festivalin Ballkanik tė Kėngės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aldijanaa
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 11/02/2010
Age : 27
Location : Athens

MesazhTitulli: Flori fiton vendin e dytė nė Festivalin Ballkanik tė Kėngės   21.05.10 3:40


Kėngėtari
shqiptar Flori Mumajesi gjatė performancės sė tij nė Sofie


Kėngėtari
shqiptar Flori Mumajesi ka fituar vendin e dytė nė konkursin muzikor
ballkanik qė u zhvillua mbrėmė nė kryeqytetin e Bullgarisė Sofje.
Spektakli ishte njė transmetim maratonė disa orėshe direkt nga Sofja dhe
pėr Shqipėrinė eksluzivitetin e kishte televizioni kombėtar Klan. Edhe
10 televizione tė tjera nga gjithė Ballkani transmetuan spektaklin
drejtpėrdrejt nga sheshi kryesor i Sofjes. Flori Mumajesi, u prezantua
nė kėtė festival ballkanik me kėngėn tashmė hit, “Playback”, kėngė me tė
cilėn u paraqit nė festivalin kombėtar “Kėnga Magjike 2009”, njė
produksion qė ēdo vit transmetohet nė tv Klan. Mumajesi mori nė kėtė
festival, ēmimin “Kėnga Hit”. Kėnga “Playback” po kthehet dhe nė njė hit
vere dhe ėshtė bėrė ndėr kėngėt mė tė pėlqyera tė rinisė pėr shkak tė
ritmeve tė saj tė fuqishme dhe tekstit “provokues”. Flori Mumajesi ishte
dhe kompozitor i kėngės me tė cilėn u paraqit Bullgaria. Ky ėshtė
festivali i parė qė zhvillohet me kėngėt dhe prezantimet muzikore mė tė
mira nga i gjithė Ballkani. Mėse 140 milionė telespektatorė nga i gjithė
Ballkani dhe mė gjerė, ndoqėn spektaklin risi ku nuk mungonin emra tė
famshėm tė kėngės dhe muzikės nga i gjithė rajoni. Ndėr kėngėtarėt e
njohur qė morėn pjesė nė kėtė festival gjithashtu ishin renditi dje tė
gjitha ligjet qė shkel propozimi i bėrė pėr zgjidhjen e ngėrēit, nga
kreu i opozitės Ana Visi dhe Sakis Ruvas nga Greqia, grupi i mirėnjohur
Acent, etj.


Koha
Jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Flori fiton vendin e dytė nė Festivalin Ballkanik tė Kėngės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog