Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Privacia nė rrezik, VIP-at fshijnė profilet nė Facebook

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aldijanaa
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 11/02/2010
Age : 27
Location : Athens

MesazhTitulli: Privacia nė rrezik, VIP-at fshijnė profilet nė Facebook   21.05.10 3:46


Rrjeti social mė i madh nė
botė, Facebook, i cili numėron mė shumė se 400 milionė anėtarė vihet
pėrsėri nė qendėr tė kritikave lidhur me ekspozimin “e tepruar” tė
jetės private.


Shtypi amerikan ka kritikuar
vazhdimisht ndryshimet e vitit tė fundit nė aplikimet e reja tė
Facebook duke i kushtuar rėndėsi edhe pėrfshirjes sė tė dhėnave tė
profileve nė databaset qė shfaqen nė opsionet search tė google.com apo
nė motorrėt tjerė tė kėrkimit.
Debatet mbi privacinė nė Facebook
kanė pasur efekt. Personazhe tė njohur nė tė gjithė botėn kanė vendosur
tė mbyllin llogaritė e tyre nė Facebook pikėrisht pas debateve tė
mėdha qė po zhvillohen nė Shtetet e Bashkuara lidhur me rrjetin social
Facebook.

“Personalitete
tė shquara si Leo Laporte, Cory Doctorow, Matt Cutts dhe Jason Rojas
kanė fshirė llogaritė e tyre nė shenjė proteste ndaj “ekspozimit” tė tė
dhėnave personale nga Facebook.
Shtupi amerikan pėrdorur njė
krahasim tė gjetur megjithatė pėr tė sqaruar kėtė situatė.
“Ėshtė
njėsoj sikur njė grua amerikane tė derdhė njė gotė kafe nė njė Mc
Donalds e mė pas tė ankohet se kafeja ishte e nxehtė dhe e ka djegur, a
mund tė bėhet pėrgjegjėse kompania pėr kėtė?”, shtrojnė pyetjen mediat
amerikane. (Lajmifundit)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Privacia nė rrezik, VIP-at fshijnė profilet nė Facebook
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog