Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 “Zbulohen” pesė arėsyet pse tradhėtojnė meshkujt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: “Zbulohen” pesė arėsyet pse tradhėtojnė meshkujt   23.05.10 22:42


Janė tė shumtė
ata faktorė tė cilėt e shtyjnė njė mashkull drejt tradhėtisė, ndaj
partneres apo ndaj bashkėshortes.
Studiuesit pas sondazheve dhe
hulumtimeve pėr vite me radhė, kanė renditur monotoninė si njė nga
shkaqet kryesore tė tradhėtisė.

Kjo stimulohet nga jeta e mbyllur
familjare, qėndrimet e gjata nė shtėpi dhe kufizimet nė argėtim.
Njė
ndjenjė e tillė sipas ekspertėve nė tė shumtėn e rasteve bėhet shkak pse
meshkujt ftojnė “pėr njė kafe”, femrat me tė cilat kanė kontakt jashtė
jetės familjare, kolege, shoqe, etj.
Monotonia nxitet edhe nga
mosmarrėveshjet me bashkėshorten.
Njė tjetėr faktor i rėndėsishėm qė
nxit tradhėtinė, ėshtė kureshtja.
Nuk ka mashkull nė botė qė nuk e pyet
veten:
Si do tė ishte nėse do tė isha nė
shtrat me x femėr?!”

Ata qė mundohen shpesh nga kjo
pyetje apo qė ndikohen shpesh prej saj janė tė prirur drejt shtėpive
publike si dhe pas femrės sė parė qė u jepet.

Tradhėtia nxitet edhe
prej bisedave nė shoqėri. “Mburrjet” e miqve pėr suksesin e tyre me
femrat, lumturinė qė u jep atyre njė aventurė e tillė e nxisin dėgjuesin
e tė tilla eksperiencave tė krijojė edhe ai cakun e vet.
Njė tjetėr
faktos i cili ndikon nė tradhėtinė e meshkujve ėshtė vetė gruaja,
bashkėshortja e tyre.
Femrat nuk jepen lehtė, nuk shfaqen menjėherė
dhe nuk tė lėnė tė kuptosh shumė nė qėndrimin e tyre, por nėse njė
mashkull arrin tė kuptojė se “e ka zotėruar” tėrėsisht bashkėshorten e
tij, atėherė ai mund ta tradhėtojė atė pikėrisht nga kjo ndjenjė e
vetėbesimit tė tij nė lidhjet me femrat.
“Nuk ėshtė tragjike tė kesh
edhe 10 lidhje tė fshehta njėkohėsisht! Secila femėr shton dozėn e
vetėbesimit te mashkulli”, mund tė mendojnė ata qė aplikojnė kėtė
strategji.

Shtysė
drejt tradhėsitė ėshtė edhe ndjenja e pakėnaqėsisė ndaj gruas, ideja qė
shpeshherė kanė meshkujt se “meritojnė mė shumė”.

Pyettja: Mos po kaloj
jetėn me njeriun e gabuar”, i mundon gjithnjė meshkujt. (Lajmifundit)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
“Zbulohen” pesė arėsyet pse tradhėtojnė meshkujt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com