Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Turizmi, te fundit ne Europe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Turizmi, te fundit ne Europe   25.05.10 3:52

Turizmi, te fundit ne Europe
25/05/2010 16:35


Kushtet qe Shqiperia
ofron per turizem e rendisin ate ne radhet e fundit te listes se
vendeve europiane.

Ne raportin e pervitshem te Forumit
Ekonomik Boteror, per konkurueshmerine e industrises se turizmit dhe ate
te udhetimeve, nga 42 shtete europiane te perfshira ne kete studim,
Shqiperia pozicionohet te vendin e 39 duke lene pas Armenine, Moldavine
dhe Bosnje-Herzegovinen.

Perllogaritja e ketij indeksi behet duke
vleresuar 3 tregues ate te kuadrit rregullator per industrine e
turizmit, zhvillimi i infrastruktures dhe kapaciteti i burimeve
njerezore dhe natyrore. Edhe sipas ketyre treguesve pozicionimi i
turizmit shqiptar le per te deshiruar.

Sipas ketij raporti ne
Shqiperi vazhdon te ngelet problem ceshtja e titujve te pronesise,
parregullsia e te cileve e rendit Shqiperine ne vendin e 126-te ne nivel
nderkombetar. Turizmi shqiptar ia ka dale te jete ne vendet e para te
toplistes boterore vetem persa i perket te qenurit vend i hapur,
disponibel, per pritjen e turisteve te huaj per te cilen Shqiperia mban
vendin e 2-te.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Turizmi, te fundit ne Europe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog