Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.

ChatForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Skėnderbeu mund Vllazninė Empty
MesazhTitulli: Skėnderbeu mund Vllazninė   Skėnderbeu mund Vllazninė Empty19.09.10 7:54

Skėndėrbeu ka regjistruar fitoren e tretė nė katėr javė tė Superligės, duke mundur kėtė herė nė fushėn e tij Vllazninė, me rezultatin 2-0.
Korēarėt kėrkonin me ngulm fitoren nė kėtė ndeshje pasi vinin nga humbja me Shkumbinin nė javėn e shkuar, ndėrkohė Vllaznia kėrkonte vazhdimėsinė pas fitores 2-1 me Laēin.

Qė nė pjesėn e parė shkondranėt patėn mundėsinė mė tė mirė pėr tė kaluar nė avantazh me anė tė njė 11-metėrshi. Kaci ndalet nė mėnyrė tė parregullt brenda zonės nga Vrapi dhe gjyqtari akordon penallti.

Rajovic merr pėrsipėr ekzekutimin e saj, por goditja e tij ėshtė krejtėsisht amatore dhe Shehi pret. 0-0 u mbyll pjesa e parė ndėrkohė qė nė tė dytėn Vllaznia mbetet me 10 lojtarė pas daljes me kartonin e kuq tė Rajovic i cili ndėrhyn nė mėnyrė tė parrgullt ndaj Bėrkic dhe merr kartonin e dytė tė verdhė.

Nė epėrsi numerike, vendasit bėhen mė agresiv dhe arrijnė tė gjejnė mė pas dy herė rrugėn e golit. Jolic ėshtė autori i tė dy golave, zhbllokon rezultatin nė minutėn e 63-tė dhe e vulos atė nė minutėn e 91-tė tė takimit.

Ndėrkohė ndeshja tjetėr e kėsaj jave tė katėrt tė Superligės mes Besės dhe Teutės ka pėrfunduar 0-0, duke i ndarė nga njė pikė tė dyja skuadrave tė cilat pas 4 javėsh ndodhen nė kuotėn e dy pikėve nė vendet e fundit tė renditjes.

Ky rezultat, qė pėr kavajasit konsiderohet zhgėnjyes ka sjellė dhe dorėheqjen e trajnerit Shpėtim Duros, e refuzuar nga presidenti Bizhdili.

Ndėrsa Flamurtari ka marrė kreun e superligės falė fitores minimale 1-0 ndaj Bylisit.