Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Kėtė vit do punoj edhe si stiliste

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Kėtė vit do punoj edhe si stiliste    04.09.10 4:50


Nora Istrefi thotė se kėtė vit do tė mundohet tė ndajė kohė edhe pėr profesionin e saj tė dytė, atė tė kreatores sė modės. Kėngėtarja sė fundi ka diplomuar nė drejtimin e kreatores sė modės, dhe thotė se shpreson kėtė vit tė ndajė kohė edhe pėr kėtė profesion tė saj. "Kėtė vit do tė vazhdoj tė bėj edhe mė shumė punė rreth muzikės, besoj qė kohė pas kohe do tė pasojnė kėngė tė reja dhe videoklipe tė reja, dhe nė kėtė mėnyrė do tė jem mė afėr fansave tė mi". "Ndėrsa sa i pėrket profesionit tė dytė, atij si kreatore, e kam lėnė anash pak pėr shkak tė kohės. Por kėtė vit do tė ketė tė reja edhe pėr kėtė", ka thėnė Nora gjatė njė interviste.

Nora IstrefiProfiliProfesioni:

Kengetare
Biografia


Pas njė kohe relativisht tė gjatė tė lidhjes sė saj me Robertin (ish- i dashuri i Adelina Ismajlit) kėngėtarja Nora Istrefi duket se ka vendosur qė lidhjen ta forcojė duke bėrė njė hap para e duke shpallur fejesėn. Miqtė e Norės kanė folur se data e fejesės sė saj mund tė jetė 22 ose 23 maji, por kjo nuk ėshtė konfirmuar nga ēifti i ri. Sipas kėtyre burimeve, Nora dhe Roberti kanė vendosur qė rastin e fejesės ta shėnojnė me njė ceremoni, ku tė ftuar do tė jenė disa nga miqtė e tyre mė tė afėrt. Duke marrė parasysh se ēifti ka shumė njerėz me tė cilėt punojnė dhe ndajnė kohėn mė tė madhe tė tyre, pritet qė ceremonia tė mos jetė aq e vogėl sa pėr tė mos u vėnė re. Ata kanė zgjedhur njė lokal tė kryeqytetit ku do tė ndėrrojnė nishanet e fejesės, ndėrsa nuk dihet nėse do tė ketė ndonjė ceremoni mė formale. Vet Nora nuk ka folur asnjėherė nė publik pėr lidhjen e saj me Robertin, por nuk ka mundur ta fshihte atė, derisa sė bashku shumė shpesh kanė qėndruar nė lokalet mė tė frekuentuara tė kryeqytetit. Sidoqoftė, ata ka kohė qė njihen, pasi tė dy i takojnė tė njėjtit profesion, derisa Roberti luan nė organo (thonė se ėshtė njė klaviaturist i mirė). Ai ėshtė njėri nga bashkėpunėtorėt e ngushtė tė kėngėtarit Sinan Vllasaliu,(me kete te fundit do kete nje duet i cili do dale ne muajn qershor, enderr e madhe e Nores njekohesisht duke ndjekur hapat e Adelina Ismajlit, e cila vite me pare ka pasur duet me po te njejtin kengetar)duke e shoqėruar atė gjithkund. Nga ana tjetėr, Roberti njihet edhe si njė zemėrthyes i vajzave, pėr shkak tė sharmit dhe bukurisė qė ka.

Historia

Nė intervistat e saj, kur i drejtohej pyetja nėse ėshtė e dashuruar dhe e lidhur me ndokėnd, Nora pėrgjigjej se ishte singėl dhe se do tė donte tė qėndronte kėshtu pėr njė farė kohe. Por nė fakt nuk ishte e vėrtetė. “Bluetooth” arriti tė zbulonte muaj mė parė se kush ishte i dashuri i Nora Istrefit. Robert Berisha, njė djalė nga Prishtina, i cili ashtu si edhe Nora merret me muzikė. Tė dy bashkė nisėn tė frekuentoheshin muaj mė parė, nė kryeqytetin kosovar. Edhe pse Nora nuk ka dėshiruar asnjėherė tė flasė pėr kėtė, ajo nuk ka heziton qė me Robertin tė kalojė ēaste tė bukura nėpėr lokalet nė qendėr tė Prishtinės.

Nora Istrefi, mė sensuale se kurrė…

Menjėherė sapo gjeti dhe tė dashurin e zemrės, pas njė periudhe tė gjatė singėl pas ndarjes me Getoarin, Nora u shfaq mė sensuale se kurrė. Kjo u duk mė sė shumti tek video e saj e re, “Mos mė lė”. Sapo doli, pjesa e parė e klipit u vu re qė shoqėrohej nga imazhe jo tė zakonta nga ē’ka realizuar Nora deri mė sot. Tė veēanta ishin lisharėset ku tregohet se vajza ėshtė vėrtet e dashuruar. Gjatė gjithė kėngės, vetėm nė rastet e ndėrhyrjes sė lėkundjeve me lisharėse, kėngėtarja kosovare kėndon nėn ujė dhe pas trupit tė saj, ku duket vetėm pjesa e pasme e zhveshur, shihet qartė tatuazhi ku ėshtė shkruar titulli i kėngės. Kujtojmė qė pėr klipet e Norės nuk kujdeset vetėm ajo, por edhe i fejuari i saj, Robert Berisha, i cili nuk mund tė qėndrojė indiferent pėr dy arsye, sė pari, sepse do maksimumin pėr tė fejuarėn e tij dhe sė dyti, siē thamė edhe mė lart, i pėrket tė njėjtės fushė, asaj tė muzikės.

google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Kėtė vit do punoj edhe si stiliste
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com