Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Fraza dashurie nga vende te ndryshme te botes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
aNISa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 89
Registration date : 28/03/2009
Age : 37
Location : London

MesazhTitulli: Fraza dashurie nga vende te ndryshme te botes   28.03.09 18:05

Dashuria e parė i ngjan borės sė parė, rrallė ndonjėherė mbetet.
Finlandeze.


Barra e madhe mund pėr deve, dashuria e madhe mund pėr zemėr.
Mongoleze


Dhuratė e mirė nga i dashuri ėshtė edhe njė tufė bari.
Azerbejxhane


Dashuria as nuk mundet tė blihet, as nuk mundet tė shitet. Ēmimi i vetėm i dashurisė ėshtė dashuria.
Angleze


Dashuria ėshtė e verbėr, por shihet prej sė largu.
Italiane


Vetėm dashuria mund ta ndėrtojė brenda njė nate Murin Kinez.
Koreane


Jeta pa dashuri ėshtė si viti pa pranverė.
Suedeze


Me atė qė duhemi, tallemi mė sė shumti.
Franceze


Ēdo ndarje ėshtė njė pjesė e vogėl e vdekjes.
Fmnceze


Bukuria pėr njė herė, dituria pėr gjithė herė.
Shqipe


Bukuria ėshtė si lulja kur lulėzon, por shpejt vyshket.
Italiane


Bukuria ėshtė premtim i fatit.
StendaliTė bukura janė vetėm ato gjėra, qė nuk na interesojnė.
Uajldi


Ishte e bukur si gruaja e huaj.
Morandi


Ari ėshtė i bukur, por bukuria ia tajkalon.
Masingjeri


Bukuria e vėrtetė, si dhe menēuria e vėrtetė ėshtė shumė e thjeshtė dhe e kuptueshme pėr tė gjithė.
Gorki


Bukuria ėshtė diē shtazarake nėse nuk pėrshkohet edhe me menēuri.
Demokriti


Bukuria frenon ēdo zemėrim.
Gėte


Nė gjumė dhe nė errėsirė ēdo gjė ėshtė e bukur.
Vidmari


Bukuria e tėrheq vjedhėsin mė tepėr se ari.
Shekspiri


Gruaja e bukur e vera e ėmbėl, farmak pėr zemėr.
Shqipe


Bukuria ėshtė burimi i tė gjitha dashurive dhe fatkeqėsive tė mėdha.
Lakorderi


Vetėm e vėrteta ėshtė e bukur.
Dekarti


Bukuria ėshtė letra qė i rekomandohet zemrės.
ShopenhaueriQeni pėr qenin ėshtė mė i bukuri, ashtu si njeriu pėr njeriun.
Epiharmi


Tė bukurit janė tė bukur vetėm pse janė tė rrethuar nga tė shėmtuarit.
Shezali


Mbretėresha e vetme e vėrtetė ėshtė bukuria e gruas: sundon posa tė paraqitet.
Shileri


Nuk ėshtė e bukur ajo qė ėshtė e bukur, por e bukur ėshtė ajo qė ju pėlqen.
Italiane


Bukuria ėshtė burim i pashtershėm i gėzimit pėr atė njeri qė di ta gjejė kėtė burim.
Kareli


Tė bukurve ēdo gjė u falet.
Boigny


Bukuria gjithmonė u sjell femrave dhe meshkujve mė shumė dhembje se sa gėzim.
Tomazeu


Dashuria e parė ėshtė mė e ėmbėl se mjalti i bletėve.
Dctgestane


Dashuritė e para janė si dhėmbėt e parė: dalin pa dhembje dhe ua lėshojnė vendin tė tjerėve.
Dyma i Ri


Dashuria e parė ėshtė shumė e madhe dhe njėkohėsisht shumė e vogėl.
Hygo


Nga tė gjithė budallallėqet qė bėn njė vajzė, mė i madhi ėshtė dashuria e saj e parė.
Kocebu


Njeriu ka shumė dashuri tė mėdha e tė vogla nė jetė, por ka vetėm njė dashuri tė parė.
Dostojevski


Nė dashurinė e parė gruaja do dashnorin, nė tė tjerat do dashurinė.
La Roshfitko
Ai qė tė detyron tė qash, ai edhe tė do.
Shqipe


Dashuria ėshtė kripa e jetės, jeta pa dashuri s'ka asnjė shije.
S.Frashėri


Kur njeriu e ka zemrėn plot me dashuri, shpirti i ushqehet me shpresa.
P.Vasa


-Pse dashuron?
-Qė tė lirohem prej njė pjese tjetėr tė dhembjes qė s'e shterr puna krijuese dhe qė tė frymėzohem pėr punė.
Qosja


Dashuria dyshon dhe beson me tė njėjtėn forcė.
Xoxa


Tė dashurosh do tė thotė tė robėrohesh nga vetvetja.
Spasse


Kush nuk mund tė tregojė sa dashuron, ka njohur vetėm njė dashuri tė dobėt.
Petrarka


Dashuria ėshtė iluzion.
Uajldi


Mėsoni, mėsoni, mėsoni dhe do tė bėheni tė arsimuar; dashuroni, dashuroni, dashuroni dhe do tė bėheni tė mėdhenj.
Tomaseu


Nė dashuri nuk ėshtė rritur askush.
Eemarku


Dashuria dhe fati ndėrlidhen kėshtu qė k'ush ėshtė imun nė dashuri, imun ėshtė edhe nė fat.
Sheli


Kush dashuron nuk guxon tė flasė pėr viktima.
Bjernsoni


Nė qoftė se askush nuk na do, atėhere as veten tonė nuk e duam.
De Stali


Nė dashuri ėshtė e mundur tė falėsh shumėēka, por jo edhe tė harrosh.
Shamfori


Dashuria ka dy pėrcjellės: tė mirėn dhe durimin.
Aligieri


Dashuria ushqehet me shpresė.
Lao Ce


Dashuria ėshtė si ngarja e automobilit: starton ngadalė, vozit shpejt, por frenon vetėm kur ėshtė, shumė 5 vonė.
Sagani


Kush ndalet tė mendohet pėr dashuri, nuk dashuron mė.
Kocebu


Dashuria bėn ēudira ēdo ditė: ajo dobėson tė fuqishmin, forcon tė
dobėtin, nga i menēuri bėn budallain, i nga budallai tė menēurin,
favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me njė fjalė, i pėrmbys gjėrat.
Polaku


Tė jesh i dashuruar do tė thotė mė tepėr se tė jesh i pasur, sepse do tė thotė tė jesh i lumtur.
Tileri


Kam lexuar diku se dashuria ėshtė kapitulli i parė nė librin e madh tė mosmirėnjohjes.
Sandi


Dashuria ėshtė ēėshtje e ndjenjave e jo e dėshirave. Nuk mund tė
dashuroj pse dua, e mė sė paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar
ėshtė e marrė.
Kanti


Dashuria fitohet me dashuri.
SpanjolleO zot, kur tė vdes, ruaje nė qetėsinė tėnde vetėm njė fjalė pėr mua:"Kam dashuruar".
Tagora


Dashuria ēdoherė ėshtė fillimi i dijes, siē ėshtė zjarri fillimi i dritės.
Lagerlefi


Derisa dashuria ėshtė e verbėr, s'ka arsye pėr ndarje.
Z.Lenēi


Dashuria ėshtė ndoshta i vetmi shikim i pėrkryer qė mund ta hedhim nė amshim.
Hajsi


Gjendja e dashurisė si duket ėshtė e vetmja gjendje normale e shpirtit tė njeriut.
Ēehovi


Tė dua mė shumė se dje, e mė pak se nesėr.
Zheraldi


Kam pirė qė t'ju harroj. Por pėr fat tė keq, kur jam dehur, ju kam parė dyfish.
Ashardi


Dashuria ėshtė njė lindje e re.
Gjermane


Dashuria ėshtė pėlhurė qė thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje.
Volteri


S'ėshtė i mirė gardhi me ristela, as dashuria nė fqinjėsi tė mirė; i mirė ėshtė gardhi me dėrrasa dhe dashuria nė largėsi.
Rumune


Sa mė shumė gjykohet, aq mė pak dashurohet.
Shamfori


Atje ku ka mė shumė dashuri, atje edhe dhembja ėshtė mė e madhe.
QosjaPėr dashnorin s'ka gjė mė tė ėmbėl se lotėt kur fshi-hen nė duart e sė dashurės.
S.Frashėri


S'ka diell pa dritė, as njeri pa dashuri.
Gėte


Mundet ndonjėherė tė harrohet ēka ėshtė dashuria?
Ruso


Dashuria ėshtė njė ngjarje botėrore, por private.
Polgari


Tė ndahesh vetėm pse mė nuk e do ėshtė budallallėk, njėsoj si tė martohesh me dikė vetėm pse e do.
Gabori


Dashuria ėshtė pėrmbajtja e vetme e gjėrave nė kėtė kohė tė pakuptimtė.
Habe


Kur njeriu dashuron, dėshiron tė bėj diēka, prandaj dėshiron tė sakrifikojė, dėshiron tė shėrbejė.
Heminguei


Dashuria ėshtė si rrobat: kėnaqėsi ėshtė kur i ndėrron shpesh.
Fleēeri


Ta kėrkosh me arsye rrugėn tek dashuria, ėshtė njėsoj si tė kėrkosh diellin me qiri.
Rumi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.wWw.AlbStar.Tk
aNISa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 89
Registration date : 28/03/2009
Age : 37
Location : London

MesazhTitulli: Titulli: Fraza dashurie nga vende te ndryshme te botes   28.03.09 18:08

Nė qoftė se dashuron, askush nuk mund tė tė bėj gjė.
Kieopatra


Miqėsia dhe dashuria janė dy lule nė njė rrėnjė. Vetėm se dashuria ka disa petale mė shumė.
Klopshtoku


Ku sundon dashuria nuk ka as tė mėdhenj as tė vegjėl.
Japoneze


Nė qoftė se miqėsia nuk pėrmban dashuri, dashuria pėrmban miqėsi.
De Kosteri


Dashuria ėshtė e amshuar deri sa zgjat.
Renie


Ikja ėshtė fitoria e vetme nė dashuri.
Bonaparti


Dashuria ėshtė mė e vjetra, mė e reja, e vetmja ngjarje botėrore.
Rikerti


Tė dashurosh nuk do tė thotė tė jesh i lumtur, do tė thotė tė zgjedhėsh vuajtjen tėnde.
Gogoli


Dashuria ėshtė shpesh rezultat i kurorėzimit
Molieri


I frikohemi vetėm atij qė e duam.
Tolstoi


Dashuria ėshtė si sėmundja infektuese: sa mė tepėr njeriu frikėsohet aq mė tepėr e pėson.
Dekobra


Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga mėshira.
Monteskie


Dashuria ėshtė si supa: lugėt e para janė shumė tė nxehta, tė fundit shuraė tė ftohta.
Manjani


Dashuritė e mėdha janė tė rralla, siē janė tė rralla veprat e mėdha.
Adleri


Kur ndonjė dashurie i vjen fundi, tė dobėtit kukasin dhe menjėherė
gjejnė dashnore tė reja, kurse tė menēurit me kohė i kanė pasur tė
rezervuara.
UajldiTragjedia e madhe e jetės nuk ėshtė se njerėzit vdesin, por se pushojnė sė dashuruari.
Momi


Dashuria nuk ka vite. Ajo lind ēdoherė.
Paskali


Kush vjen pėr mirė troket nė derė; kush dashuron, derėn e gjen tė hapur.
Tagora


Ngrije urėn e dashurisė deri nė diell, vetėm ajo na lidh me jetėn, vetėm ajo na lidh me njerėzit.
A.Podrimja


Dashuria i ka ligjet e veta tė zhvillimit, stinėt e veta jetėsore si
lulja , jeta e njeriut. Ajo ka pranverėn e hershme, verėn e nxehtė dhe,
pas tyre, vjeshtėn e cila pėr disa ėshtė e nxehtė, e ndritshme dhe
frutdhėnėse, ndėrsa pėr disa tė tjerė e ftohtė, e zymtė dhe e mjerė.
Bjelinski


Nė fillim tė dashurisė dashnorėt flasin pėr tė ardhmen, e kur ajo ėshtė nga fundi, flasin pėr tė kaluarėn.
Karlo


Dashuria ėshtė zjarr i furishėm. Atė s'mund ta shuajė dot as uji i bekuar. Madje as gjaku. Pregeli


Dashuria? Nė fillim fjalė tė mėdha, pastaj fjalė tė pakta e nė fund fjalė tė shumta.
Pajeroni


Tė lutem, mė duaj pak, nė qoftė se dėshiron tė mė duash gjatė.
Herriku


Dashuria ėshtė ēelės qė tek njeriu ēel ēdo gjė.
Hoperi


Dashuria ėshtė fati, tė cilin ia japim njeri-tjetrit.
Sandi


Dashuria ėshtė i vetmi pasion qė nuk duron as tė kaluarėn, as tė ardhmen.
Balzaku


S'ka dyshim qė dashuria ėshtė fshehtėsi e pashpjegueshme.
Myse


Asnjėherė nuk dashuron mjaft, nė qoftė se nuk dashuron shumė.
Peshi


Njerėzve u pėlqen mė shumė dashuria se martesa, pėr kėtė arsye romanet janė mė argėtues se historia.
Shetmfori


Tė dashurosh do tė thotė tė duash njė tjetėr mė shumė se veten.
Femau


Dashnorėt nė botė shohin vetėm veten, harrojnė se i shohin tė tjerėt.
Platoni


Kur dashuron, edhe majmuni tė duket i bukur, kur nuk dashuron nuk tė pėlqen as lulja lotos.
Kineze


Njerėzit mė tepėr mundohen pėr bukėn dhe dashurinė.
Japoneze


Dashuria asnjėherė nuk lind nė shpirtin e prishur.
Ikbali


Vajza mė shumė i beson dashurisė, se sa nėnės sė vet.
Gėte


Nuk ėshtė vėshtirė tė dashurosh, vėshtirė ėshtė ta shprehėsh atė.
Myse


Dashuria lind, jeton dhe vdes nė sy.
Shekspiri


Tė frikėsohesh nga dashuria do tė thotė tė frikėsohesh nga jeta, e ata qė frikėsohen janė tri herė tė vdekur.
Raseli


Ēdo dashuri kalon, kurse mosmarrėveshjet mbesin pėrgjithmonė.
Dostojevski


Mė duket se mund tė dashurojnė shumė vetėm ata qė dinė edhe tė urrejnė shumė.
Cezari


Nė qoftė se je njeri bėj dashuri, nė qoftė se je lule bėhu mimozė.
Hygo


Mė mirė tė dashurosh dhe tė humbėsh, se sa asnjėherė tė mos humbėsh.
S.Bemardi


Tė dua sepse mė dhe dashurinė. E dua dashurinė sepse ma dhe ti.
Bodleri


Njė dashuri ėshtė, por kopje tė saja ka me mijėra.
La Rosh*****o


Nga gjithė pasionet, dashuria ėshtė mė e fuqishmja, ajo nė tė njėjtėn kohė sulmon zemrėn, kokėn dhe vetėdijen.
Volteri


Dėshira dhe dashuria janė krahė pėr vepra tė mėdha.
Gėte

Dashuria ėshtė prore fisnike dhe e bukur, por e vėrteta kujdeset qė ajo tė kalojė nėpėr pyllin e hithėrave.
Keseli


Ē'ėshtė risia? Njė ėndėrr. Ē'ėshtė dashuria: pėrmbajtja e ėndrrės.
Kierkegardi


Dashuria ėshtė hapėsirė dhe kohė e matur me zemėr.
Prusti


Pas dashurisė nuk ka gjė tjetėr, veē vdekjes.
Zola

Mė fatkeq nga tė gjithė njerėzit ėshtė ai qė nuk dashu-ron mė, e qė nuk mund tė harrojė dashurinė e parė.
Mickijeviēi


Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera
ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton
krijuesit.
P.Vasa


Dashuria ėshtė fizikė, ndėrsa martesa kimi.
Dyma


Dashuria ėshtė si zogu, qė mė shumė dėshiron dėnim nga njė dorė se lėmoshė nga dora tjetėr.
Koltoni


Nė dashuri ėshtė e lejuar ēdo gjė: himni, tradhtia, mashtrimi.
La Fonteni


Rruga mė e gjatė pėr nė varr ėshtė rrruga e dashurisė
Spamjolle


Dashuria sheh pėrmes syzeve magjike, tė cilat bakrin e shndėrrojnė nė ar, varfėrinė nė pasuri e guralecėt nė margaritarė.
Servantesi


Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikė.
Konfuēi


Edhe nė kasollen mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar.
Shileri


Dashuria ėshtė moralisti mė i kėndshėm dhe mė i qetė.
Bekoni


Dashuria platonike ėshtė vullkan pa erupcion.
Pitigrili


Dashuria ėshtė ajo pa tė cilėn nuk mund tė jetohet.
Remarku


Shumicės sė njerėzve u duhet mė shumnė dashuri, se sa e meritojnė.
Ebner -Eshenbahu


Dashuria nuk fitohet, ajo vjen vetvetiu.
Ueselmani


Dashuria ėshtė tėrė jeta e gruas, kurse njė episod nė jetėn e mashkullit.
De Stali


Dashuro tė tjerėt nėse do tė tė dashurojnė.
Seneka


Sigurisht, ėshtė vėshtirė tė jesh pa dashuri tek ende ke dėshirė tė
dashurosh, por shumė mė vėshtirė tė tė dashurojnė kur nuk e do mė
dashurinė.
Kurtleni


Ai u martua me tė sepse e dashuroi. Ajo e deshti atė,sepse u martua.
Gilli


Ē'ėshtė dashuria? Rast i volitshėm pėr dhembje tė gjatė.
Eminesku


Koha zakonisht ėshtė e bukur, kur bėn dashuri.
Stivensoni


Besnikėt njohin vetėm anėn triumfuese tė dashurisė, kurse tė pabesėt edhe tragjiken.
Vilde


Mė ėmbėl se dashuria nuk ka, por pas saj vjen urrejtja.
Longfellou


Dashuria ua merr mendtė atyre qė i kanė dhe ua jep atyre qė nuk i kanė.
Didroi


Kur dikush dashuron, ai fillon ta mashtrojė vetveten dhe pėrfundon duke mashtruar tė tjerėt.
Uajldi


Antitezė e dashurisė nuk ėshtė e thėnė tė jetė pėrherė urrejtja. Mund tė jetė njė dashuri e re.
Kotarbinski


Kur njeriu kupton pse dashuron, atėhere pushon sė dashuruari.
Jesenski
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.wWw.AlbStar.Tk
 
Fraza dashurie nga vende te ndryshme te botes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs