Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Genta Ismajli: Kėngėtarja qė shkund skenėn muzikore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Genta Ismajli: Kėngėtarja qė shkund skenėn muzikore   14.09.10 22:44

Genta sot ėshtė yll i madh i muzikės shqiptare. Kėngėt e saj kėndohen nga tė gjitha moshat. Ajo ėshtė kėngėtare qė ēdo kėnge i jep shpirt. Pėr tė muzika ėshtė shumė e rėndėsishme, sepse e di qė me kėngėt e saj e bėn dikė tė lumtur. Ajo sė fundmi ka lansuar klipin “Shkune tune”, me tė cilin klip vėrtetė i ka shkundur e tundur tė gjitha skenat muzikore shqiptare.Sapo keni realizuar kėngėn dhe klipin “Shkune tune”. Pse pikėrisht e keni titulluar kėshtu?


Genta Ismajli: Tekstin e ka punuar MC Beka dhe arsyeja qė e kemi titulluar kėngėn kėshtu ėshtė me shkund e me tund, e me u kėnaq(qeshet).Na flisni diēka mė shumė me kė keni bashkėpunuar pėr kėtė kėngė?


Genta Ismajli: Tekstin e ka bėrė MC Beka, po ashtu edhe komponimin e tij. Teksti tregon mė shumė pėr ata se si tė kėnaqesh mė shumė, si tė kėrcesh mė shumė, e kėshtu me radhė. Me kėtė rast i falenderoj tė gjithė bashkėpuntorėt e mi tė kėsaj kėnge, por edhe publikun, i cili e ka pritur shumė mirė kėngėn dhe pėr kėtė u jam mirėnjohėse.


Edhe spotin e keni punuar shumė mirė. Me cilin produksion keni punuar. E kujt ishte ideja qė spoti tė realizohej nė njė kafaz?Genta Ismajli: Faleminderit! Klipi ėshtė punuar me produksionin “Graphic Design”. Ishte ideja e produksionit nė momentin kur e kanė ndėgjuar kėngėn, menjėherė ua dha njė ndjenjė dhe ide tė fuqishme dhe sipas tekstit urdhėrohet me shkund e me tund dhe kėshtu ka ardhur ideja pėr realizimit e tėrė klipit.


ZEMRĖN, PUBLIKUT


Tani pėr tani jeni kėngėtare shumė e kėrkuar, ēka ju bėn kaq tė veēant?


Genta Ismajli: Mė vjen shumė mirė pėr kėtė fakt. Zemrėn time ia jap publikut dhe gjithēka ndaj me ta dhe kėnaqem me ta. E veēanta e krejt kėsaj ėshtė qė jam e bekuar prej Zotit qė t’i kėnaqė njerėzit me kėngė, me shpirt e zemėr. Jam falenderuse pėr gjithė ata qė mė japin edhe mua zemėr qė tė vazhdoj t’ju jap njerėzve sa mė shumė kėngė, dashuri, pėrqafime, fotografi etj.


Ky vit ka njohur shumė suksese pėr ju?


Genta Ismajli: Kjo pėr tė vetmen gjė, punoj shumė dhe pa u ndalur.


Nė njė kėngėn qė keni bėrė mė herėt me titull “Game over”, ėshtė thėnė se ia keni kushtuar njė koleges suaj me pretekst se ajo asnjėherė nuk do tė arrijė tė bėhet si ju. Sa ėshtė e vėrtetė kjo?


Genta Ismajli: Kjo nuk qėndron edhe nė fakt gjėra tė tilla nuk janė nė karakterin tim. Koleget e mia, tė cilat tash janė tė famshme dhe i do publiku, gjithmonė do ta kenė pėrkrahjen time maksimale.


A ėshtė dashur qė Genta tė shpallet fituese nė konkursin e vallėzimit, qė pėr disa javė tė tėra ėshtė mbajtur nė Shqipėri?Genta Ismajli: Ėshtė majtur me muaj dhe mė vjen keq qė jam eliminuar padrejtėsisht, sepse nuk ėshtė vlerėsuar si duhet puna qė kemi bėrė me muaj dhe nė fakt kur kemi punuar mė sė shumti nuk ėshtė vlerėsuar. Mua dhe Dionit na vjen keq shumė qė zhgėnjyem tėrė publikun dhe punuan kundėr tė gjithėve. Po sa i pėrket “Dancing with the stars” i cili emision mė dha kėnaqėsi dhe sa herė tė mendoj qė edhe unė morra pjesė dhe realizova diēka qė e kam pasur shumė nė qejf.


PUSHIMET, ME FAMILJEN


Tash thuajse jemi nė fund tė sezonit veror dhe ju si duket keni pasur mjaft angazhime. Keni bėrė pushime pėr vete?


Genta Ismajli: Patjetėr qė po. Nė pushim isha me familjen time.


Ju nė skenėn shqiptare erdhėt si njė kėngėtare anonime, por shpejt arritėt tė bėheni ndėr kėngėtaret mė tė mira shqiptare. Si arritėt deri kėtu?


Genta Ismajli: Pėr herė tė parė jam paraqitur para publikut me produksinon “Arboni”, si dhe hera e parė duhej tė punoja shumė pėr tė mė pranuar, dhe ashtu ndodhi, publiku mbeti shumė i kėnaqur me mua dhe prej atij prezantimit tė parė ishte kėrkesa e publikut dhe ende vazhdon tė jenė qė unė tė jem kjo Genta qė jam.


Do tė merrni pjesė sivjet nė ndonjė festival?


Genta Ismajli: Nuk kam menduar njėherė pėr kėtė.Shumė simpatizantė kanė shprehur dėshirėn qė ju ta pėrfaqėsoni nė njė tė ardhme tė afėrt Kosovėn nė “Eurosong”?


Genta Ismajli: Sigurisht qė do ta kisha pėrfaqėsuar Kosovėn me shumė krenari dhe shpresoj qė tė mė jepet kjo mundėsi nė njė tė ardhme tė afėrt.


Ėshtė folur shumė pėr jetėn tuaj private. Hė pėr hė, cilat janė tė rejat e Gentės nė jetėn private?


Genta Ismajli: Kam shumė shokė e shoqe me tė cilėt e kaloj kohėn, por me familjen mė sė shumti.


Cila do jetė risia e ardhshme e Gentės?


Genta Ismajli: Tani po punoj dhe nuk rri dot pa risi. Ju falenderoj shumė pėr intervistėn dhe i pėrshėndes tė gjithė lexuesit e gazetės “Kosova Sot”.


Kosova Sot


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
 
Genta Ismajli: Kėngėtarja qė shkund skenėn muzikore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com