Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

 

 Meshkujt preferojne me shume te huajat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Oni Pustina
Vip
Vip
Oni Pustina


Numri i postimeve : 158
Registration date : 23/07/2009
Age : 43
Location : Tirane, Albania

Meshkujt preferojne me shume te huajat Empty
MesazhTitulli: Meshkujt preferojne me shume te huajat   Meshkujt preferojne me shume te huajat Empty03.10.10 20:18

Meshkujt preferojne me shume te huajat Files.php?file=german_girl_987355132
Me poshte do te lexoni deshmite e verteta e pak te hidhura te shume meshkujve, megjithate duket qe jane spontane, ndoshta edhe per shkak te ruajtjes se anonimatit. Tema eshte kjo: Pse meshkujt pelqejne me shume femrat e huaja? Pergjigjet jane nga me te ndryshmet. Por a thua te kene te drejte ata? Nuk i dihet. Keshtu qe nuk na mbetet gje tjeter veēse te kuptojme dy gjera: nese eshte e vertete qe meshkujt preferojne te huajat, sepse ndryshojne shume nga ato vendaset dhe se ajo qe thone eshte vertet diēka e ndjere; apo vjen si pasoje e nje momenti merzie dhe irritimi. Natyrisht qe pasi te keni lexuar disa mesazhe, do te mendoni: mos valle emancipimi femeror po ve vertet ne rrezik disa meshkuj?

Seks i shpejte dhe aspak pasionant

“Kam qene i lidhur me shume vajza te huaja. Ato e respektojne seksin, partnerin, flasin me shume qetesi dhe nuk kane turp te thone diēka kur nuk u pelqen. Bejne shume komplimente. Vendaset jane shume serioze e te mbyllura dhe kjo mund t’i beje me pak te pelqyera nga meshkujt. Edhe ato bejne shume komplimente, por te krijojne pershtypjen se nuk ndiejne aspak kenaqesi. Ajo qe u intereson jane vetem parate. Sot eshte shume e veshtire te gjesh nje vajze qe te te dashuroje vertet, te te dhuroje kenaqesi. Te gjitha te bejne te dyshosh dhe nese sillesh mire me to, mendojne se je i humbur”, thote Martin.

“Femrat angleze, per shembull, dine ta jetojne dhe shijojne nje marredhenie, nderkohe qe vendaset jo. Natyrisht qe kjo nuk vlen per te gjitha, pot per pjesen me te madhe po. Duan gjithmone te luajne rolin e gruas se mire dhe e kane te veshtire t’i tregojne partnerit deshirat erotike, me pas ankohen se ata nuk i kuptojne dhe nuk i respektojne. Kjo eshte edhe nje nga arsyet qe meshkujt shkojne me prostituta. Faji eshte i femrave, qe nuk dine te sillen si partnere ose bashkeshorte, mendojne se jane fantastike dhe unike ne shtrat, nderkohe qe ne kete drejtim vlejne vertet shume pak. Ato nuk duhet te vazhdojne te mendojne se eshte mashkulli ai qe duhet t’i kuptoje dhe t’u lutet gjithmone per gjerat e rendesishme, siē eshte marredhenia e ēiftit dhe intimiteti. Kam pasur fatin te vizitoj boten dhe mund t’u them me bindje te plote se vendaset jane pasionante deri ne moshen 20-vjeēare, pastaj kur lindin femije, ndryshojne jo vetem nga permasat, por edhe nga ana e karakterit. Ke frike te jetosh me to”, tregon Emiliano.

“Gjysma ime eshte nje nga vajzat me te zgjuara qe une kam njohur ndonjehere. Studion ne Budapest dhe mes 250 studenteve eshte e para e kursit, flet pese gjuhe, eshte shume e lezetshme, e embel, e urte dhe e thjeshte. eshte vajza qe arrin me shpejt orgazmen. Besoj se sekreti i saj fshihet te te qenit spontane, e urte, e thjeshte, cilesi qe femrat italiane i kane humbur prej shume kohesh”, thote Lioni.

Sjellja: shume te sigurta ne vetvete

“Italianeve u pelqen shume vetja. Kjo eshte ajo qe i shtyn te mendojne se jane me te mirat. Nje vajze e shemtuar mjafton te hape kembet, gjen menjehere nje djale simpatik qe e fut menjehere ne kurth. Ndersa nje burre i shemtuar e ka shume te veshtire te gjeje nje vajze qe te rrije me te. Mund te kem qene shume banal, por mendoj e kuptuat idene time. Italianet po i shkaterrojne meshkujt. Mjafton te dilni jashte shtetit per te kuptuar diferencen mes mentalitetit te ketyre “super-femrave” dhe europianeve. Problemi qendron se italianet mendojne se jane unike, te pazevendesueshme, nderkohe qe nuk eshte keshtu”, shton Kris.

“Pse meshkujt shkojne me prostituta? Pergjigjja eshte e thjeshte: sepse italianet po u ngjajne gjithnje e me shume prostitutave, por kane nje defekt akoma me te madh se ato: po e transformojne marredhenien me nje mashkull ne nje sfide, duke u bere antipatike, arrogante dhe duke treguar te gjitha komplekset e inferioritetit. Megjithate, per fat te mire, ne meshkujt kemi ende nje avantazh. Mund te dalim jashte shtetit dhe ne moshen 50-vjeēare te kemi perkrah nje vajze te re, me floke te verdhe dhe sy jeshile”, thote Brus.

Karriera: teper te emancipuara

“Meshkujt duan vetem te gjejne nje shpirt te embel dhe te bute me te cilin te kalojne momente te bukura dhe te paharrueshme. Duke qene se italianet jane vulgare, materialiste, te dashuruara pas vetes dhe smirezeza, kerkojme t’i shmangim ne maksimum. Italianet jane te padurueshme, kerkojne gjera te pamundura.

Keshtu ka qene dhe ka mbetur mentaliteti i tyre. Une shoh faktet dhe perfundimin: 70 per qind jane te divorcuara, 25 per qind jane martuar me shkuesi, ndersa pjesa tjeter jane prostituta. Femrat italiane kane pasur gjithmone probleme. Ne fakt, me rritjen intelektuale dhe pavaresine ekonomike, femrat kane filluar te ndryshojne dhe kete e tregojne me se miri faktet”, thote Andrea.

“Me ka ardhur ne maje te hundes duke degjuar diskutimet e zakonshme qe lidhen me femrat. E verteta eshte se nga natyra ato jane shume xheloze per njera-tjetren. Edhe une jam i mendimit se te huajat jane me te mira se italianet. Une kam pasur lidhje me nje vajze ēeke, menaxhere shume e zonja dhe kjo eksperience me ndryshoi jeten. Aktualisht jetoj me nje moldave dhe ndihem shume mire me te. Mund t’u tregoj shume shembuj rastesh te lumtura me vajza te huaja nga miqte e mi. Te gjitha femrat e Lindjes jane te devotshme dhe besnike, ndryshe nga italianet, te cilat qe kur kane filluar te emancipohen, jane bere te padurueshme dhe nuk e vrasin me mendjen per shtepi, femije, burre. Me pak fjale, rrofshin vajzat e huaja!”, perfundon Marius.

Shqip

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.al-forums.com/
 
Meshkujt preferojne me shume te huajat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
»  Meshkujt shqipetare preferojne gjoksin te femrat,,,

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros :: Zemėr e vetmuar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | ©phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions