Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Jeta me flokė tė gjata

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Jeta me flokė tė gjata   09.11.10 1:09

Jeta me flokė tė gjata
08/11/2010 18:55

AlbanaDushi ėshtė vėrtet njė vajzė qė tė bėn tė kthesh kokėn mbrapa. E rejanga Tirana ėshtė 29 vjeē dhe ka pėrfunduar studimet pėr inxhinieritelekomunikacioni.
“Flokėt nuk i kam prerė qė kur kam qenė 14 vjeēe. I kam rritur sepse mė argėtojnė”, thotė Albana.

Pakpersona jashtė rrethit tė saj familjar e dinė qė Albana i ka flokėt kaqtė gjata, pasi pjesėn mė tė madhe tė kohės i mban tė mbledhurapikėrisht pėr tė mos provokuar reagime.

“Reagimet janė tė ndryshme, disa qeshin, disa bėjnė komplimenta, por unė nuk dua t’ia di, eci nė rrugėn time”, shprehet Albana.

Albanana tregon se pėr tė nuk ėshtė aspak e vėshtirė pėr t’u kujdesur pėr njėgjatėsi tė tillė flokėsh. Ajo thotė se i lan dy herė nė javė gjatėperiudhės sė dimrit dhe pothuaj pėrditė gjatė periudhės sė verės.Shpenzon njė shampo nė muaj dhe krehja, qė e lodh pak mė shumė, i merrnjėzetė minuta nė ditė.

T’i mbash flokėt lėshuar nuk ėshtė e lehtė. Shpeshherė ato i krijojnė pengesa, madje nė njė rast i kanė rrezikuar dhe jetėn.

“Dukenotuar njėherė nė det pėr pak sa nuk u mbyta kur provova tė zhytesha.Gjatė rrotullimit nė ujė mu lidhėn flokėt nė fyt. Por kjo nuk mėtrembi, janė gjėra qė ndodhin”, tregon Albana.

Mamaja e saj nuk e ka penguar pėr rritjen e flokėve, edhe pse vetė asaj i duket e lodhshme kujdesja pėr to.

“I them, nuk tė bezdisin flokėt, por ajo mė thotė qė jo”, thotė mamaja.

Albana kujdeset vetė pėr flokėt dhe parukeritė i frekuenton rrallė. Kuptohet, habia i pushton dhe vetė ekspertėt e flokėve.

Genci Pustina, parukier prej 15 vitesh pohon se ėshtė hera e parė qė sheh njė vajzė me flokė kaq tė gjata.

“Realisht floku juaj ėshtė shumė i shėndetshėm dhe ju shkon”, thotė Genci.

“Mėvjen ndėrmend qė sa durim paska pasur qė i paska zgjatur. E dyta e kaushqyer shumė mirė dhe nėse do mė thoshte se do i priste nuk do japrisja”, shton ai.

Ndėrkohė larmia e modeleve ėshtė e pafundmepėr njė gjatėsi tė tillė. Arsyeja pse i rrit? Albana na siguron se s’kaasnjė qėllim tė marrė pjesė nė rekorde Guinness. Ėshtė vetėm kėnaqėsipersonale.

“Flokėt nuk do kisha pėr t’i prerė pėr asnjė arsye nėbotė dhe janė gjėja mė e bukur pėr mua. Jam rritur me to dhe janė gjėjamė e shtrenjtė nė botė”, shprehet Albana.


Foto

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Jeta me flokė tė gjata
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog