Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 33
Location : Athens

MesazhTitulli: keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift   28.11.10 22:05

Romantizmi ėshtė njė mėnyrė pėr tė shprehur dashurinė tuaj, ndjenjė ecila bėn t'u rrahė zemra fort sa herė qė jeni pranė partnerit. Mosprisni asnjėherė raste tė veēanta pėr tė shprehur dashurinė tuaj.

Sigurohunitė ushqeni lidhjen dashurore qė keni krijuar duke vėnė nė zbatim disakėshilla praktike me tė cilat specialistėt sigurojnė se kanė njė efektmjaft pozitiv nė jetėn e njė ēifti.

Shpesh duket e pabesueshmedhe e paarritshme krijimi i njė lidhjeje e cila karakterizohet ngaharmonia dhe dashuria mes partnerėve, aq sa kur e sheh tek tė tjerėt tėduket diēka ireale, por qė sipas studiuesve ėshtė krejt e kundėrta.

10 kėshillat qė ata japin janė:

1-Thuaji partneres ose partnerit "tė dua", tė paktėn njė herė nė ditė.Edhe pse mund tė jetė i sigurt, personi qė keni nė krah ka nevojė t'udėgjojė ta thoni kėtė fjalė.

2- Pėrshėndetjen e mėngjesit apo tėrikthimit pas punės nė shtėpi shoqėrojeni gjithmonė me puthje dhe nėseatė ditė po mendoni edhe pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale shtojiniedhe njė pėrqafim.

3- Bėni "takime dashurie" me partnerin pėrgjithė jetėn tuaj. Trajtojeni partnerin edhe mė mirė nga sa e kenitrajtuar kur jeni njohur nė fillim. Mos harroni, jini tė pėrzemėrt,buzėqeshini partnerit sa herė qė rikthehet nė shtėpi, mbajini duartnjėri-tjetrit gjatė njė shėtitjeje qė bėni tė dy, etj.

4- Lėrinipas defektet e tij. Nėse jeni tė lidhur me njė djalė apo vajzė qė nukėshtė shumė e rregullt, atėherė keni dy alternativa t'i pėrsėrisni atoqė bėni dhe tė mėrziteni tė dy, ose ta kėshilloni butėsisht qė ai tėmos i pėrsėrisė mė. Mos vini re faktin qė lė veshjet e tij vend epavend, qė nuk pastron tryezėn pas darke etj.

5- Pėrqendrohunitek pozitivja. Nė vend qė tė mendoni vetėm pėr njė fjalė apo veprim tėgabuar tė tij, e cili u ka mėrzitur shumė, mendoni pozitivisht, mendonitė gjitha gjėrat e bukura qė bėn pėr ju, fjalėt e ėmbla qė u pėshpėritnė vesh etj.

6- Mendohuni dy herė para se tė flisni nėse jeni menerva. Mos u pėrpiqni tė flisni nėse jeni tė mėrzitur, thjesht heshtniose qėndroni larg njėri-tjetrit. Dilni pėr pak ēaste tė merrni ajėr dhetė qetėsoheni, dhe kur tė riktheheni sėrish tek partneri do tė shihnise mėrzia ka mbetur pas dhe do tė jeni gati tė pėrkėdhelni dhe puthninjėri-tjetrin.

7- Mos pėrdorni sekretet e partnerit apo dobėsitėe tij gjatė njė zėnke pėr tė lėnduar, apo edhe nė njė situatė tėzakonshme. Ajo ēfarė juve u duket e parėndėsishme, idiote, mund tė jetėdiēka shumė serioze pėr partnerin tuaj. Merrni nė konsideratė atė ēfarėėshtė e rėndėsishme pėr njeriun e zemrės dhe mos e diskutoni atė memiqtė apo familjen tuaj. Njė lidhje dashurore bazohet nė besim dheintimitet.

8- Mendoni sė pari pėr partnerin tuaj. Nėse tė dy ebėni kėtė, atėherė tė dy i keni dhėnė njė ndihmė tė madhe lidhjes suaj.Thuaji "po" partnerit sa mė shumė tė jetė e mundur, plotėsojini atijedhe dėshirat mė tė vogla dhe mos e pengoni tė shijojė aktivitete apotė tjera gjėra qė i kanė dhuruar kėnaqėsi para se tė lidheshit. Do tėshihni se do tė merrni tė njėjtėn kundėrpėrgjigje.

9- Respektonipartnerin tuaj. Mos e pėrgojoni atė me asnjėri. Kur flisni pėr tėdashurin tuaj pėrdorni gjithmonė fjalė qė tregojnė dashuri dhe respektnė radhė tė parė.

10- Gjeni njė mėnyrė pėr t'u bashkuar tė dyēdo ditė. Zbuloni ēfarė u pėrshtatet dhe ndihmon me tė vėrtetėmarrėdhėnien tuaj. Hani jashtė bashkė, takohuni pėr tė pirė ēajin epasdites, shtrihuni nė krevat pėr tė pėrkėdhelur njėri-tjetrin, bėninjė shėtitje etj. Mund t'i alternoni gjėrat dhe tė thyeni rutinėn.

Mos harroni, sa mė shumė tė jepeni pas lidhjes suaj aq mė e bukur bėhet ajo. Bėni dashurinė dhe romancėn pjesė tė ditės suaj. flower

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com