Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Gratė qė ndryshuan fytyrėn e modės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Diana
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 124
Registration date : 12/08/2008
Location : Usa

MesazhTitulli: Gratė qė ndryshuan fytyrėn e modės   31.03.09 4:18

Gratė qė ndryshuan fytyrėn e modėsPėrpos
qė i kanė thyer ligjet e modės dhe ishin para kohės sė tyre, ato kishin
edhe shije pėr tė bukurėn dhe provokuesen, ku tė metat e tyre kanė
ditur t’i mbulojnė me aq mjeshtėri, sa qė gjithmonė janė dukur tė
pėrsosura. Nė mesin e kėtyre grave tė para tė pazėvendėsueshme ėshtė
edhe Koko Shanel (Coco Chanel), pėr tė cilėn ekspertėt e modės thonė se
e ka “shpikur modėn pėr femra”. Perlat e vėna poshtė dhe xhemperi i zi
ishin “uniforma” e saj, kurse stilin e thjeshtė tė veshjes e ka bartur
edhe nė kreacionet e saj. “Thjeshtėsia ėshtė ēelės i elegancės sė
vėrtetė”, thoshte Koko. “Askush nuk mund tė duket si Grejs Kelli, ajo
ishte biondja mė e bukur e kohės sė saj. Ai lloj i pėrsosmėrisė duhet
edhe tė plaket tepėr vonė“, kishte thėnė Karl Lagerfeld, duke e nderuar
kėshtu bukurinė, por edhe stilin e modės sė tė vetmes aktore nė mesin e
princeshave. Por, le tė fillojmė me radhė.

Koko Shanel
Shpesh
vishte rroba tė huazuara nga djemtė, nė kohėn kur njė stil i tillė i
lehtė ishte gati ilegal, kurse pėr fustanet e saja tė vogla e tė zeza
pėrdorte stofin “jersey”, njė stof tė butė, deri atėherė tė pėrdorur
vetėm pėr kėmishėt e peshkatarėve. Krahas stolive tė vendosura poshtė,
Koko pėlqente edhe kapela interesante.

Uollis Simpson
Uollis
Simpson, amerikania pėr shkak tė dashurisė sė cilės mbreti britanik
Eduard VIII kishte hequr dorė nga kurora, ishte ikonė e modės sė viteve
tė ‘30-ta, kurse bota e modės, pėrpos pėr stilin e mrekullueshėm dhe
fustanet e pashembullt tė mbrėmjes, e mban mend edhe pėr thėnien: “Njė
grua kurrė nuk mund tė jetė tepėr thatanike, apo tepėr e pasur.”
Kejt Mos
Kėshilla e saj pėr shumė vajza e gra qė e kopjojnė pa sukses, ėshtė:
“Kurrė
mos u bėni robėreshė e trendėve dhe mos blini rroba qė ju preferohen
nga revistat. Klounėt nuk mund tė duken bukur; shkėlqejnė vetėm
origjinalėt”. Stili i pashembullt i kėsaj manekineje britanike bazohet
nė kombinimin e tė pakombinueshmes: fustanit tė mėndafshtė me ēizme tė
ngasėsve tė motorėve, apo tė rrobave tė lėkurės me rroba me lule.

Grejs Kelli
Me
stofin “cardigan”, ēanta e Grejsit e markės “Hermes”, e cila pėr nder
tė saj ėshtė quajtur “Kelly Bag”, falė saj, ėshtė bėrė ēanta mė e
popullarizuar nė botė dhe mė shumė se gjysmė shekulli ėshtė prodhimi mė
i kėrkuar i shtėpisė sė pėrmendur tė modės. Aksesorėt mė tė preferuar
tė modės pėr Kellin ishin dorėzat. Stili i modės i kėsaj aktoreje ishte
i pastėr, klasik dhe i thjeshtė, por pėr martesėn me Ranierin, princin
e Monakos, kishte veshur fustanin e nusėrisė, tė dizajnuar nga
koreografja e njohur e “MGM”-sė, Helen Rose, nė bazė tė idesė sė vetė
Kellit. Nė kėtė fustan ishin harxhuar mė shumė se 400 metra mėndafsh
dhe dantellė.

Debi Heri
Derisa tė tjerėt bartnin pantallona
nė formė trapezi dhe kėmisha me dizajn tė luleve, Debi blinte bluza me
vizatim tė kafkės, syza tė kuqėrremta me dimensione tepėr tė mėdha,
bereta dhe xhaketa ngasėsish tė motorėve.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDe.Net
 
Gratė qė ndryshuan fytyrėn e modės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog