Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Fituesi i llotarisė vdes nė vetmi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Fituesi i llotarisė vdes nė vetmi   17.04.11 23:42

Fituesi i llotarisė vdes nė vetmi
18/04/2011 09:15


Fituesi i 37 milionė dollarėve nė njė llotari tė Ontarios (Kanada) ka vdekur nė vetmi tė plotė, larg familjarėve dhe tė afėrmve.

59-vjeēari Graham Gelineau kishte
fituar ēmimin e madh nė vitin 2007 dhe menjėherė pas tėrheqjes sė parave
ėshtė “zhdukur” duke mos u kthyer mė nė shtėpinė tė cilėn e kishte
marrė me qera qė nga viti 1999.

Nuk dihet me saktėsi data e vdekjes sė tij, por mendohet se ka ndėrruar jetė javėn e kaluar.

“Askush nuk e ka parė mė pasi fitoi llotarinė. E dinte mirė qė njerėzit
do ta kėrkonin pasi tėrhoqi paratė”, u shpreh njė mik i Gelineau.

Njė burrė i rezervuar dhe shumė i mbyllur, kanadezi nuk ka folur kurrė mbi familjen e tij dhe pėr sėmundjen qė vuante.

“Ishte shumė i sėmurė. Besoj se kishte kancer, por kurrė nuk ka folur
pėr kėtė. Nuk ka dashur asnjėherė qė tė tjerėt ta njohin”, rrėfen
pronari i shtėpisė.

Mendohet se njė pjesė e parave i ka shkuar familjarėve dhe spitalit ku ishte i shtruar.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Fituesi i llotarisė vdes nė vetmi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog