Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Thonjtė, njė tregues i shėndetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Thonjtė, njė tregues i shėndetit    28.04.11 4:19


Thonjtė na rrėfejnė jo vetėm nėse janė tė kuruar dhe tė rregulluar, por edhe nėse trupi ynė ka ndonjė shqetėsim.Fillimisht ėshtė e nevojshme tė dihet se kur thonjtė ndryshojnė formė, pėrmbajtje dhe ngjyrė atėherė nė trup ka njė problem.
Ja disa prej shqetėsimeve mė tė pėrhapura:
Nėse thonjtė janė me nuancė tė verdhė...
Nėse thoi ėshtė i verdhė atėherė ngjyruesit qė pėrdorni kanė
cilėsi tė dobėt. Thonjtė mund tė bėhen tė tillė edhe nėse ka probleme mė
frymėmarrjen, me sinuset kronikė apo bronkitin. Nė kėtė rast janė tė
verdhė thonjtė e duarve dhe tė kėmbėve.
Nėse thonjtė janė tė dobėt...
Kur thonjtė thyhen, kėputen me lehtėsi ka mungesė tė vitaminės A, B6, E
ose tė kripėrave minerale. Shpesh kjo mungesė mund tė vijė prej
trajtimeve me medikamente apo prej dietave tė drastike. Thonjtė bėhen tė
dobėt edhe nėse pėrdorni manikyr agresivė ose nėse pėrdorni mjete
pastruese tė forta nė shtėpi.
Nėse thonjtė kanė njolla tė bardha...
Prania e njollave tė tilla tregon mungesė vitaminash. Nė kohėn e
komunizmit pjesa mė e madhe e njerėzve kishin njolla tė bardha nė thonj.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Thonjtė, njė tregues i shėndetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog