Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Top Fest 8, ritėm, shkėlqim dhe emocion

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Top Fest 8, ritėm, shkėlqim dhe emocion   09.06.11 0:10

Top Fest 8, ritėm, shkėlqim dhe emocion
08/06/2011 19:25


Muzikė,
ritėm, shkėlqim dhe emocion. Kjo ka qenė performanca e natės finale,
Top Fest 8, njė mbrėmje pėr t’u mbajtur mend, nė Pallatin e Kongreseve,
nė Tiranė.


Nata e ndarjes sė
ēmimeve, i eventit mė tė rėndėsishėm tė gjinive tė ndryshme tė muzikės,
rikonfirmoi suksesin e formatit qė nisi, si risi, 8 vjet mė parė, e qė
tashmė ka fituar “ekskluzivitetin” e promovimit tė artistėve tė rinj
dhe hiteve tė vitit.

Nė njė performancė “live”, kėngėt, shoqėruar nga orkestra e “Top
Channel”, drejtuar nga Dorian Gjoni, u ngjitėn nė sfidėn e fundit, ku
ēdo interpretim nga regjisori Ergys Lubonja dhe autorja Arbana Osmani
ishin konceptuar si numėr i veēantė artistik.

“Nga organizatorėt ishte menduar qė kėnga ime tė hapte njė natė gala”, shprehet Eras Rusi.

Krijimi i Adrian Hilės nuk ishte zgjedhur rastėsisht nė top listėn e
kėngėve tė natės finale, “Ti e di” qė mori jetė nga intepretimi i Era
Rusit plotėsonte kriteret pėr tė qenė si numėr hapės, pėr natėn “gala”.

“‘Ti e di’ ėshtė edhe kėngė komerciale, por ka edhe melodinė brenda”, thotė Era.

Nėntė fituesit e edicionit, nė disiplina tė veēanta, u ngjitėn nė
skenė, njeri pas tjetrit, pėr tė rrėmbyer trofetė. Ēdo fjalė e tyre
ishte emocionuese, gjė qė e pėrjetoi edhe publiku.

Qė nė minutat e para Top Fest 8 kurorėzoi “Artistin e ri mė tė mirė”,
ēmim i akorduar nga fondacioni “Dritan Hoxha” i shkoi Angjelina
Hadergjonaj me kėngėn “Njė jetė nuk mjafton”. Emocionet e asaj nate i
lexohen edhe sot kengėtares, katėr ditė pas vlerėsimit.

“Ka qenė njė natė e paharruar, nga mė tė bukurat e jetės sime”, thekson Angjelina Hadėrgjonaj.

Njė eveniment qė nis, sapo mbaron edicioni i rradhės. Thirrjes pėr njė
konkurim nė kėtė edicion tė suksesshėm, nė kėtė sezon ju pėrgjigj dhe
kėngėtarja Anjeza Shahini, edhe pse flinte prej kohėsh dėshira pėr tė
qenė pjesė e ketij festivali, Anjeza thotė se “priti momentin e duhur
pėr tė marrė vendimin e duhur”.

“Pjesėmarrjen e kisha menduar gjatė. Sa herė qė ktheja kokėn nga Top
Fest-i, thosha se duhet tė presė, por mė pas vendosa”, thekson Anjeza
Shahini.

Rrugėtimi i Top Fest 8 ka qenė i gjatė, bashkė me tė edhe konkurimi i
kėngėtarėve. Evenimenti nisi nė 14 shkurt dhe pėrgjatė 8 javėve tė tij,
konkuruan 128 kėngėtarė, emra tė njohur e tė rinj, pėr tė qenė pjesė e
edicionit qė ishte strukturuar nė 8 javė prezantim, tre gjysmė-finale
dhe nata finale.

Elvana Gjata me kėngėn “Me ty” triumfoi duke marrė ēmimin e madh, “NRG
Band” me “Rina, Rina” ēmimin “Top Albania Radio”, “Tallava” e Flori
Mumajesit ēmimin e internetit, Flaka Krelani mori ēmimin pėr “Kėngėn mė
tė mirė rrok dhe alternativ”, “Artisti mė i mirė mashkull” u kurorėzua
Gent Bushpepaj, ndėrsa Anjeza Shahini dhe Dren Abazi u vlerėsuan si
“Intepretimi mė i mirė i Digitalb”.

“Cmimi ishte njė nder i madh”, shprehet Anjeza Shahini.

Por, konkurrimi ka qenė i fortė pėr ēmimin “Kėnga mė e mirė Pop dhe
R&B”, tė cilin e fitoi Xhensila Myrtezaj me “Engjėlli im”, ndėrkohė
qė edicioni i surprizave u mendua tė mos pėrfshinte nė konkurim grupet
muzikore, duke i mėshuar kėngės dhe intepretimit. Po si ka qenė
rrugėtimi pėr Anxhelika Hadėrgjonaj dhe Era Rusin.

“Ishte njė udhėtim i bukur me emocion”, thonė kėngėtaret.

Ajo qė ne pamė mbrėmjen e 5 qershorit, nė ekranin e “Top Channel”,
ishte transmetim nė teknologjinė e fundit HD dhe Full HD nė “HD3”, njė
spektakėl madhėshtor nė tė gjithė komponentėt: nė prezantim nga Ledion
Liēo dhe motrat Vjollca, nė paraqitjen e vlerave artistike njė
rrugėtimi tė gjatė, qė, sipas Shahinit, ka nisur disa vite mė parė dhe
qė tani ėshtė konturuar plotėsisht.

Dhe nėse merr pjesė qoftė edhe njėherė nė Top Fest, eksperienca e bukur vlen pėr edicionet e tjera.

“U them tė gjithė artistėve qė tė marrin pjesė nė Top Fest 9, 10 dhe 11”, shprehet Era Rusi.

Nata finale e Top Fest 8 ishte njė takim emocionues mes artistėve dhe
publikut, ndėrsa “ēmimet” njė atmosferė e magjishme qė e krijuar prej
atyre qė dinė tė projektojnė evenimente tė tilla, pėr tjetrin kanė
nisur tė mendojnė qė tani.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Top Fest 8, ritėm, shkėlqim dhe emocion
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog