Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Seksi bėn mirė pėr shėndetin!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Seksi bėn mirė pėr shėndetin!   29.01.09 3:38


Seksi bėn mirė pėr shėndetin!


Ja njė motiv mė shumė, pėr tė intensifikuar jetėn tuaj seksuale. Ekspertėt thonė se bėn mirė pėr shėndetin. Avantazhet qė vijnė nga njė jetė seksuale e shėndetshme.


Humori i mirė : nė femrat tė cilat kanė njė jetė seksuale tė rregullt stimulon hormonin qė quhet ositocin, kjo substancė stimulon sensin pozitiv nė humorin e femrave dhe ka njė efekt antistres. Dhe nė fakt kur shohim njė femėr agresive themi gjithmonė : ka nevojė pėr mė shumė seks!


Lėkurė mė e bukur: aktiviteti seksual tek femrat stimulon estrogjenin qė ka njė benefit tek lėkura dhe tek flokėt: ndėrsa djersitja gjatė aktit seksual ka njė efekt mekanik i cili pastron poret dhe e bėn lėkurėn akoma mė tė pastėr dhe pa difekte.


Heq dhimbjet : ositocina ka dhe njė efekt antidhimbje, kjo ėshtė e vėrtetuar qė kur niveli i ositocinės rritet zhduket dhimbja e kokės dhe dhimbjet e tjera, kėshtu qė mendohuni mirė para se tė thoni “jam me dhimbje koke, jo sot”. Tek meshkujt seksi bėn mirė pėr tė forcuar muskujt dhe sistemin imunitar. kėto tė gjitha i bėn tė mundur hormoni mashkullor tashmė i famshėm “testosteroni”, nivelet e tė cilit rriten gjatė aktit seksual.


Mė shumė raste : Nė qoftė se ke njė aktivitet seksual tė rregullt, organizmi yt prodhon mė shumė ferormoni tė cilėt stimulojnė dėshirėn seksuale tė personit, qė ju rri afėr dhe mund tė themi qė sa mė shumė seks bėn, mė shumė raste do tė kesh.


Zgjat jetėn:: disa studime kanė treguar se njė jetė seksuale aktive parandalon procesin e plakjes.


Bėn mirė pėr zemrėn: aktiviteti seksual ėshtė njė aktivitet fizik nė tė gjitha akspektet, dhe si i tillė ka avantazhe nė zemrėn tonė. Njė studim thotė se burrat qė kryejnė marrėdhėnie seksuale 2 herė nė javė nuk rrezikojė tė goditen nga ataku i zemrės, kjo nė ndryshim nga ata qė nuk kanė aktivitet seksual tė rregullt.


Bėn mirė pėr prostatėn: Ekspertėt thonė qė njė jetė seksuale aktive mund tė ketė avantazhe pėr tė evituar tumorin nė prostatė. Njė aktivitet seksual i rregullt ndihmon nė eliminimin e substancave tė dėmshme.


Mund stresin: Aktiviteti seksual i bėn mirė jetės nė ēift, favorizon gjumin.


Dyshimet pėr prestacionet seksuale mashkullore dhe femėrore


Tė gjithė ne kemi dyshime mbi prestacionet seksuale, pėr dimensionet.


Sot do mėsojmė t'i kuptojmė, zbulojmė dhe, mė nė fund tė qetėsohemi


Dyshimet e femrave


Dėshira e organit mashkullor
Nė filma, nė psikologjinė e meshkujve, por mbi tė gjitha nė pornografi, ekzistojnė femra qė dėshirojnė tė shijojnė kėtė organ tė pasur me shumė atribute. Nė realitet gjėrat janė nė mėnyrė krejt tė ndryshme: femra, duke pėrjashtuar disa raste, ėshtė e interesuar pėr lidhjen me mashkullin, pėrgjithėsisht me puthje, ledhatime, pėrqafime dhe vėtėm si rrjedhojė natyrale dėshiron dhe organin e mashkullit. Ky kontrast bėn qė femrat tė jenė tė pasigurta dhe si rrjedhim tė mendojnė se nuk janė normale.

Orgazma tė shpeshta!


Nė ndryshim nga meshkujt, femrat kanė mundėsi tė arrijnė mė shumė orgazma njėra pas tjetrės nė tė njėjtin akt seksual. Pėr tė provokuar orgazmat e shpeshta ėshtė e nevojshme njė stimulim i vazhdueshėm, qė tė vazhdojė pa ndėrprerje, menjėherė pas orgazmės sė parė.


Orgazma tė shpeshta arrijnė mė lehtė nga femrat gjatė masturbimit autonom. Gjatė seksit oral ėshtė i nevojshėm njė bashkėpunim me partnerin pėr tė harmonizuar kohėt dhe mėnyrėn e stimulimit, vetėm atėherė mund tė arrihen orgazma tė shpeshta.


Kohėt e duhura pėr tė arritur orgazmėn.


Kohėt e duhura pėr tė arritur orgazmėn variojnė nga personat dhe nga momentet. Disa femra mund tė kenė eksperienca orgazmash duke realizuar fantazi tė ndryshme ose mund tė zbulojnė orgazmėn vetėm me njė puthje.


Dyshimet e meshkujve


Sa duhet tė zgjasė njė mashkull pėr tė kėnaqur njė femėr?


Mentaliteti i mashkullit ėshtė qė organi i tij duhet tė jetė i paarritshėm nė raportin seksual. Si rrjedhim burri pėrqendrohet tė arrijė qė femra tė provojė kėnaqėsi me penetrimin duke u munduar ta zgjasė momentin e ejakulacionit sa mė shumė tė jetė e mundur.


Sa herė duhet tė bėjė seks pėr tė qenė njė burrė i vėrtetė?


Shpeshherė vlerėsohet kuantiteti mė shumė se kualiteti, dhe pėr kėtė shumė burra janė nė kėrkim tė disa raporteve seksuale dhe tė plotėsojnė dėshirėn seksuale tė partnereve tė tyre nė mėnyrė qė ato mos tė jenė nė kėrkim pėr meshkuj tė tjerė. Por femrat janė mė shumė tė dhėna pėr dashuri dhe jo shumė pėr seks. Shpesh dėshira e meshkujve pėr shumė akte seksuale bėn qė femra tė ndihet e pėrdorur nga mashkulli dhe e humb menjėherė dėshirėn seksuale.


Tani qė i vendosėm pikat mbi i, mund tė marrim nė konsideratė edhe numrat. Mesatarisht raportet seksuale variojnė midis 2 –3 nė javė, por ekziston njė ndryshim individual. Disa ēifte kanė raporte seksuale tė rralla nė njė javė dhe janė tė lumtur, por kanė mė shumė raporte nė njė ditė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Seksi bėn mirė pėr shėndetin!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog