Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 I shpall 'luftė' Dafina Zeqirit, duke e fyer: 'Je e vogėl pėr mua'

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: I shpall 'luftė' Dafina Zeqirit, duke e fyer: 'Je e vogėl pėr mua'   13.01.10 22:07

Pas ndarjes nga i dashuri kėngėtarja vazhdon me aktivitetet e saj nė karrierėn muzikore. Natėn e parė tė Vitit tė Ri ajo kėndoi nė njė restorant nė Kėrēovė kurse natėn e tretė ėshtė paraqitur nė Zvicėr nė njė disko sė bashku me disa kolegė tė tjerė. Pikėrisht nė fundvit ajo ėshtė paraqitur me njė kėngė tė re pas shumė kritikave nė adresė tė saj pėr kėngė tė huazuara. Bėhet fjalė pėr njė paraqitje ekstravagante e cila tashmė e identifikon Gentėn. Nga fjalėt qė shkruhen nė internet dhe bazuar nė tekstin e kėngės, thuhet qė kjo kėngė i ėshtė dedikuar njė kėngėtareje tė estradės. Komente tė shumta nė forume tė ndryshme thonė qė kėnga i dedikohet pikėrisht Dafina Zeqirit, pasi pak kohė mė parė u pėrfol se me daljen nė skenė ajo ka rrezikuar shumė Genta Ismajlin dhe aranzhimet nėpėr koncerte. Kėnga titullohet “Game Over” dhe ka njė tekst shumė provokues sa nganjėherė tė bėn tė besosh se vėrtetė gjėra tė tilla ndodhin!

Kėngėtarja mė tutje nė kėngėn e saj kritikon edhe “klonimin” e kėngėtareve tė cilat dalin nė skenė gati ēdo ditė, ku disa prej tyre nuk kanė aspak sukses duke u paraqitur vetėm me nga njė kėngė, pėrkundėr Dafinės e cila tashmė nė Kosovė dhe nė shumė festival ka arritur suksese tė jashtėzakonshme. Nė anėn tjetėr disa tė tjerė komentojnė se kėnga i ėshtė kushtuar kėngėtares Adelina Berisha e cila kohė mė parė akuzonte Genta Ismajlin se i ka huazuar njė kėngė, ndėrkaq Genta pėr t’i treguar asaj se ėshtė akoma e vogėl nė karrierė, i ka kushtuar edhe kėtė kėngė. Por, kjo nuk ėshtė kėnga e vetme me tė cilėn Genta do tė paraqitet kėtė vit, pasi projektet e saj nuk mbarojnė me kaq. Nėn ritme latine dhe folk ajo ka performuar edhe njė kėngė tjetėr nė RTK me titull “Ti vetėm zebra plagos”, duke vallėzuar dhe duke treguar qė ajo ndihet shumė mirė pas ndarjes dhe kjo nuk e ka prekur aspak. Akoma nuk dihet nėse kėngėtarja do ketė kohė tė realizojė tė gjitha kėngėt me klipe pasi duhet shumė mund te financa pasi kėngėn “Game over” ajo do ta realizojė edhe me videoklip, pėr tė cilin do tė fillojė sė shpejti xhirimet.

Disa javė mė herėt treguam qė dueti me kėngėtarin turk akoma nuk ėshtė realizuar, por zėra pozitivė vijnė nga Turqia duke treguar se dueti tashmė ėshtė realizuar dhe pritet sė shpejti tė ketė hovin e promovimit nė shtetin turk. Bashkėpunimi me Cüneyt Ēakim do tė titullohet “Sexy” ashtu siē titullohet edhe albumi i fundit i kėngėtarit turk. Ndėrsa ne pėr lexuesit sė shpejti do tė bėjmė publike detajet e bashkėpunimit, ekskluzivisht nė “Panorama plus”.Pjesė nga teksti i kėngės “Game Over”

Ti knon e vetes tane qefin po ja booon
menon se ti je zemėr njė nė njė milion
Po fluturon shumė lartė kishe po ki sukses
E unė me kėmbė nė tokė  bon mirė me pas kujdes
Ti e di veet, nė internet veten klikon, 500 herė nė ditė
Dhe nesėr flet nė ēdo gazetė
e bėn ti kot sikur se ke prit
PanoramaPlus

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
I shpall 'luftė' Dafina Zeqirit, duke e fyer: 'Je e vogėl pėr mua'
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com