Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Gjyste Vulaj, njė dekadė nė skenė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Gjyste Vulaj, njė dekadė nė skenė   04.08.10 21:04

Gjyste Vulaj, njė dekadė nė skenė


Posted on
Aug. 5th, 2010 by WebMasterKėngėtarja shqiptare nga Mali i Zi, Gjyste Vulaj ka disa ditė
qė e ka publikuar albumin mė tė ri tė saj.
Albumin e titulluar “Je 1-sh” qė shėnon 10 vjet nė skenė, kėngėtarja
Vulaj e konsideron si mė tė mirin nė karrierėn e saj muzikore.
Albumi pėrmban 15 kėngė, ka stil “alla Gjyste”, pak mė shumė
popullore, moderne, njė kėngė i pėrket stilit rok, disa tė tjera me njė
bazė zbavitėse, ka shumė kėngė tė bukura, ka edhe dy potpuri popullore
tė vjetra tė ri-orkestruara.
Ky album ėshtė i 8-ti me radhė dhe shėnon njė dekadė tė qėndrimit.
Edhe nė kėtė album Gjystja ka bashkėpunuar me kompozitor tė njohur
shqiptarė mė tė cilėt ka pasur edhe bashkėpunime mė tė hershme, por
gjithmonė me pėrkrahjen e bashkėshortit tė saj Sokol Vulajt i cili ėshtė
krah i djathtė gjithmonė nė karrierėn e saj.
“Kam bashkėpunuar me kompozitor tė njohur shqiptar duke filluar nga
Sokol Vulaj, Xhevdet Gashi, Naim Krasniqi e shumė tė tjerė”, thotė ajo
duke shtuar se ėshtė ndarė shumė e kėnaqur me punėn e tyre.
Ndėrkaq kėngėtarja bėn me dije se shumė shpejt do tė editon edhe dy
videoklipe prej kėngėve mė tė dėgjuara tė albumit tė ri.

“Sa ju pėrket videoklipeve i kam disa oferta pėr realizimin e tyre nga
produksione tė ndryshme. Si
fillim do tė i bėj njė ose dy videoklipe, ndėrsa mbas sezonit veror do
vazhdojmė me tė tjerat, ku dhe do tė ia bashkėngjisė kėtij albumin njė
video projekt.”, shton Gjystja.

Ēdo natė live nė “Belveder”

Qė nga fillimi i sezonit verorė, kėngėtarja Vulaj kėndon ēdo natė nė
tarracėn “Belveder” nė plazhin e vogėl nė Ulqin.

“Ēdo natė jam bashkė mė adhuruesit e mi duke i argėtuar nė tarracėn e
“Belveder”. Jam shumė e lumtur dhe e gėzuar kur shoh gjithė atė publik
qė vjen ēdo natė pėr tė u argėtuar mė kėngėt e mia.
Kjo mė bėn tė ndihem mė e fortė se asnjėherė tjetėr”, nėnvizon
kėngėtarja sharmante. Pėrveē qė Gjyste Vulaj bėn muzikė, ajo kohėn me
diel e shfrytėzon edhe pėr tė u larė nė plazhet e bukura tė Ulqinit.
“E dua detin dhe kohėn me diel. Dal shumė shpesh pėr tė u larė, sepse
plazhi me relakson dhe mė disponon”, tregon Gjystja duke thėnė se notin
qė e pėlqen ajo ėshtė “Krol” me gjoks –shpinė dhe bretkosė.
E njohur pėr ekstravagancė
Gjyste Vulaj ėshtė e njohur pėr veshjet e saj esktravagante, por ajo
thotė se gjithēka qė bėn ėshtė e kufizuar.
“Verėn e kaloj nė vilen time nė Pinjesh Ulqin-Plazhi i vogėl. Kemi
njė pishin tė bukur pranė shtėpisė sime dhe ashtu qė dita mė kalon nė
bikini, kur dal vishem hollė, ndėrsa veshjet e mia skenike janė nga
minimumi deri nė maksimum por gjithmonė pa kaluar nė ekstrem”, pėrfundoi
ajo.
Arben Gjinaj Zeri

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Gjyste Vulaj, njė dekadė nė skenė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Thashetheme-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog