Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 A ndjeheni te lumtur ?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Oni Pustina
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 158
Registration date : 23/07/2009
Age : 38
Location : Tirane, Albania

MesazhTitulli: A ndjeheni te lumtur ?   11.09.10 21:43

A mund tė fshehni gėzimin e madh. Po ashtu ėshtė shumė vėshtirė tė fshehet edhe pikėllimi dhe vuajtja. Sjelljet tona janė refleksione tė botės sonė tė brendshme. Tė gjithė njerėzit dėshirojnė mė tepėr fat, lumturi. Madje edhe ata qė janė tė lumtur kėrkojnė tė bėhen dyfish mė tepėr tė lumtur. Thėnja: "Pas shiut vje dielli" apo "Pikėrisht kur ėshtė mė errėt fillon lindja e diellit", ėshtė shumė e vėrtetė pėr jetėn e njeriut. Gėzimi dhe pikėllimi, hareja dhe vuajtja, kėnaqėsia dhe dhimbja vazhdimisht janė tė pranishėm nė jetėn tonė, dhe ato vetėm ndėrrohen, zėvendėsohen pandėrprerė.
Disa psikologė qė janė marr me studimin e gjendjes sė quajtur "FAT" apo "Lumturi", kanė ardhur nė pėrfundim se lumturia apo fati nuk ėshtė ndjenjė momentale, nuk ėshtė ekstazė e pėrkohshme. Ajo ėshtė kėnaqėsi qė e ndimė njė kohė mė tė gjatė dhe qė reflektohet permes sjelljes dhe disponimit tonė tė pėrgjithshėm. Fati nuk ėshtė i kushtėzuar dhe nuk varet nga rrethanat dhe kushtet qė tė pėrcjellin nė jetė. Sipas kėtyre psikologėve ajo megjithatė ėshtė nė gjene dhe varet nga disa komponente gjenetike. Pra pa marrė parasysh se ēka ndodh nė jetėn tonė, ne do tė jemi tė lumtur aq sa ajo "ėshtė e shkruar nė gjenet tona".
Psikologu Dejvid Liken, qė kishte hulumtuar dhe studiuar "kuptimin e lumturisė" e publikoi njė libėr me kėtė temė ku jepen rezultatet e punės sė tij hulumtuese. "Ėshtė shumė mirė se shumica e njerėzve nė thelb, janė tė kėnaqur me jetėn e tyre sipas njė definimi personal tė kėnaqėsisė. Nėse pėr ndonjė person ėshtė karakteristike pakėnaqėsia, dhimbja emocionale te ai person e humb forcėn e vet - thekson Linken.
Pėr kėtė psikolog, fati apo lumturia ėshtė gjendja ku njeriu lirshėm mund tė punoj, tė rritet dhe zhvillohet lirshėm dhe me kualitet. Te shumė njerėz ekzistojnė mendime tė gabuara dhe kontradiktore mbi atė se si mund tė arijnė fatin dhe lumturinė nė jetė. Pėr shumė nga ata:"pasuria", "bukuria", "fuqia apo pozita" janė vendimtare qė mund tė bėjnė njeriun tė lumtur, gjė e cila fare nuk ėshtė e vėrtetė! Ja nė vazhdim disa shprehi tė njerėzve tė lumtur qė i thekson ky psikolog, e tė cilat ua preferoj gjithė juve t'i kultivoni nė jetėn tuaj nėse dėshironi vėrtet lumturi dhe fat:

1. Punėsoni mendjen tuaj.
Njerėzit fatlum kanė mendje creative dhe aktive

2. Mendoni si optimist.
Gjithė njerėzit fatlum janė optimist. Optimizmi mund tė kultivohet. Pesimisti vazhdimisht ankohet pėrderisa optimizmi pėrqėndrohet nė zgjidhje tė problemit.

3. Qeshuni!
Tė qeshesh ke mundėsi nė ēdo kohė dhe nė ēdo vend. Emocionet paraqesin pėrzierjen e ndjenjave tė brendshme dhe pėrgjigjen fizike nė ato ndjenja. Pra nėse qesheni, truri automatikisht reagon dhe atė informatė e bartė nė krejt organizmin tuaj.

4. Paramendoni (Imagjinoni).
Imagjinata ėshtė njė nga mėnyrat e mira pėr ta mashtruar trurin. Ndiheni shumė mė tė lumtur nėse ju kaplojnė mendimet pozitive ngase ritet niveli i serotoninės.

5. Detoksikoni mendimet negative.
Pėrpiquni qė ēdo mendim negativ ta shndėrroni nė atė pozitiv. Mendimet negative e helmojnė organizmin dhe shkaktojnė ndryshime nė tru. Si pėrgjigje pėr kėto helmime vje gjendja e apatisė, depresionit, disponimi i keq si dhe disa pengesa tjera pskofizike.

6. Zgjedhni shoqėrinė.
Ekzistojnė grupe tė ndryshme njerėzish qė veprojnė negativisht. Ata vazhdimisht ankohen pėr diēka, vazhdimisht ju kritikojnė pėr diēka. Lirohuni nga njerėzit e tillė. Shoqėrohuni me njerėz pozitiv. Tė gjithė e dijmė se jeta ėshtė "e rėndė", e ata qė janė negativ vazhdimisht e pėrkujtojnė kėtė edhe kur e kanė tė lehtė jetėn!

7. Rregulli i artė!
Mbani mend kėtė fakt. Edhe pas ngjarjes mė tė keqe tė mudshme, mė tė errėt, rikthimi i gjendjes suaj vje nė afat prej gjashtė muajve apo njė viti. Gjendja rregullohet dhe pėrmėrsohet vetvetiu.

8. Vazhdimisht merruni me gjėra tė vogla qė ju kėnaqin.
Ėshtė shumė interesante se ēelės deri te fati ėshtė qė rregullisht tė merreni me atė qė ju pėlqen. Kushtoni rėndėsi edhe relaksimit tuaj psikofizik dhe relaksimit tė shpirtit. Gjėrat e vogla kreative qė ju kėnaqin janė nė tė njėjtėn kohė pushim kreativ pėr ju.

Nė vazhdim ja edhe gjashtė kėshilla pėr zbrapsje tė lodhjes dhe mbajtjen e disponimit tė mire.

1. Pushoni para se tė lodheni.

2. Mėsohuni tė relaksoheni nė vendin e punės.

3. Femrat duhet ta kenė parasysh se relaksimi i shpeshtė i kontribuon dukjes sė tyre rinore.

4. Aplikoni kėto katėr shprehi tė mira tė punės:

a) Largoni nga tavolina e shkrimit letrat e panevojshme. Mbani vetėm ato qė kanė tė bėjnė me punėt e drejtėpėrdrejta.

b) Kryeni punėt sipas rendit tė rėndėsisė.

c) Kur tė pėrballeni me problemin nė punė, pėrpiquni qė, nėse kėtė ua lejojnė rrethanat, ta zgjidhni nė vend tė ngjarjes.

d) Mėsohuni ta organizoni punėn, tė jepni detyra bashkėpunė-torėve dhe ta mbikėqyrni punėn e tyre.

5. Punoni me entuziazėm. Entuziazmi nė punė i pėrzenė lodhjet dhe brengosjen.

6. Mbani mend se askush s'ka vdekur pėr shkak tė mosfjetjes. Shqetėsimi pėr shkak tė pagjumėsisė ėshtė shumė mė shkatėrruese pėr organizmin se vet pagjumėsia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   11.09.10 21:54

jo gjithmone

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   20.09.10 9:25

ne ket perjudh po!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   20.09.10 10:21

Me raste dhe me dit..SmileSmileSmile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   20.09.10 10:29

kaj here

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 5:41

sot jo!! me ka ik zari!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 7:56

Pse kshu motra ime cfar ke ti???

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 8:00

jam lodhur, vdiqa merzit

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 9:54

Po pse e Motla je lodhur ti aq shume paske punuar..??

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 10:39

ncuq isha ne shkoll deri von, dhe me iku zari merzit

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 10:47

E po he une thashe se cfar ka bere vaki..Po je shkollare e modhe ti prandaj rrin ne shkolle deri vone..Smile Po ik moj leri oret ahah :P:P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 10:57

po si pse ku jemi ketu ne shqiperi ??? don firmen ajo kur hyj dhe kur dal, qe ja thafte zotit ate dor se me ka majt ne universitet deri ne oren 5!!!
nuk jam e lumtur hic!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 11:12

Mos u merzit se do vij koha kur te kujtosh shkollen degjo vllain se e ka kaluar ate periudh..ahahah:P:P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   21.09.10 21:02

yessssssssssssssssss super e lumtur ;)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   22.09.10 4:18

Ah Sa mire qe qenka motra ime e lumtur sepse kur je ti e lumtur jam dhe une bashk me ty:)Smile kiss Kiss Graphics

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   22.09.10 21:47

normale pse mos me qen e lumtur ee?? o me pse ??? :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   23.09.10 1:57

Sepse sme ke mua prane..Ja pse ..hehehe.:P :P :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   23.09.10 7:14

po

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   23.09.10 10:51

PrInCi shkruajti:
Sepse sme ke mua prane..Ja pse ..hehehe.:P :P :P


she she rri re se kur ti me ke afer mua me thua kur do ikesh me se ma nxive jeten :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   24.09.10 3:37

Jo Asnjeher ne bote> Te kem afer ty eshte endrra ime..Smile:P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   29.09.10 2:56

loooooooooool e ashu thua ti ketu ne publik se do me bo si kur je vella i mire...por ku r jam me ty me thu hi anej mi se menojn gocat qe je edashura ime dhe jo motra :P
e ke mendjen vetem me gjujt!!!
yeeeeeeeeeeeeeeeeee super e lumtur

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   29.09.10 5:31

mOtRA imE PO UNE E Kam PeR KeNaQESI Qe GOCAT TE MENDOJN SE JE E DASHURa IME..SEPSE Je SHUmE E BuKUR..EDHE ATo DO KIShIN ZILI PEr Ne TE DY..:P:P unE as i lumtur as i trISHtuar>>Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   29.09.10 6:41

kaj here Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   29.09.10 10:19

Network shkruajti:
kaj here Smile

kur ??????????

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   29.09.10 22:05

Ndonje here po por ralle shumicen e rasteve jo

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   30.09.10 2:31

ncuq sot jo se me dhem koka, vdiqaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   30.09.10 3:26

Po Pi nje aspirin ose nje olim qe te te pushoje..:D

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   30.09.10 10:44

me raste

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   30.09.10 21:52

ncuq, jam zgjuar keq!!! me rrin larg se sot ka sherr!! :@ :@

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   01.10.10 3:50

Ncncnc Hajde Presion hajde..Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   01.10.10 4:26

elenita shkruajti:
ncuq, jam zgjuar keq!!! me rrin larg se sot ka sherr!! :@ :@
te kam xhan Ji e lumtur dhe ti sot sepse ashtu o puna se edhe une per sherr por kismet inshalla nuk perfundon me naj tragjedi buzqesh Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   01.10.10 7:34

vallahi sot tragjedis i kemi shkuar shume afer!!!
ncuq sjam e lumtur jo

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   02.10.10 10:04

as i lumtur as i trishtuar.. cozi cozi.. Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   03.10.10 0:01

he se do rregullohesh dhe ti

Dynjoja kon henger plumin ballit e sju ka ni zoni Gojes :D

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   05.10.10 5:28

ncuq nuk jam....
ejjjjjjjj ka njeri qe njef naj hoxh eeeee
si re mos jem e lutur une eee???
jam bo per tu shkrujt i her :P
nuk jam jo!!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   05.10.10 7:07

pse mi Elenita a sdin me shkrujt ti
ata fjale qe do shkruj hoxha mund ti mesosh edhe ti shkruash dhe ti Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   05.10.10 8:17

o moter do vij dita qe do jemi edhe ne te lumtur po he mos u merzit.. :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   05.10.10 10:45

Network shkruajti:
pse mi Elenita a sdin me shkrujt ti
ata fjale qe do shkruj hoxha mund ti mesosh edhe ti shkruash dhe ti Smile

sheeeeeeeeeeee po si re nuk me ndihmove i her!!!!
ncncncncn te kerkova nr e princit, e me the jo se se gjej dot, dhe si kur te takoj princin ai sme jep nr...te kerkoj nje hoxh prap sem maro pun!!!
ncncncncnc hajde shok hajde!!!

o vellacko do jemi do jemi dhe ne te lumtur kiss un ty se te kam te mir buzqesh

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   05.10.10 13:03

kiss edhe une :puthje:

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   06.10.10 1:40

ncuq ncuq

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   07.10.10 3:05

Une sot jam shume i lumtur sepse me date 8 nentor do liberazohen vizat..opaaa ssss..SmileSmile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   07.10.10 4:42

si jo mer shume biles Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   07.10.10 21:46

ncuq

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   08.10.10 9:36

jo shume keto dite

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   08.10.10 9:51

kejla cfar ke mi goce pse nuk je e lumtur ti ?
si thua martohena bashke e ndjehena te lumtur 4-ever buzqesh Dance

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   08.10.10 9:53

hahahaha 4- ever ..nuk egziston

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   08.10.10 9:56

nashi 4-ever fare jo por gjysmen ama Kercim

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   13.10.10 22:18

poooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   14.10.10 11:12

jam plotesisht dakord me ty elenita Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   15.11.10 3:03

me duket se lumturise i ka mbetur hatri nuk vjen te me takoje me mua .............

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A ndjeheni te lumtur ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A ndjeheni te lumtur ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog