Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 TOKE E QIELL TE KERKOJ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: TOKE E QIELL TE KERKOJ   14.09.10 20:34

Tokė e qiell, kėrkoj

--------------------------------------------------------------------------------

Sot pata njė hall
kisha njė problem,
desha me't ringjall
babush shpirti jem.

Nata yje plotė
pėrtej tyre shikoja,
syyė mbushur me lot
lutjen e thoja:

Eja babi im
mė jep njė kėshillė,
mė merr nė pėrqafim
zemrėn me ma kfill.

Se shoku im thotė
babi kur tė pėrqafon,
mbushesh energji plotė
problemin e kafshon.

Tokė e qiell kėrkoj
pakėz ndihmė babai,
mami mė kėshillon
por zemrės i duhet ai.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: TOKE E QIELL TE KERKOJ   14.09.10 20:34

mbretreshė pa fron

--------------------------------------------------------------------------------

E bukur si hirushė
me ruaza nė gushė,
me fjong nė kokė
jam mė e bukura nė tokė.

Familjarėt nė pėrgjithėsi
tė bukurės si vejnė kufi,
mbretreshė mė thonė
pa pasur fron.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: TOKE E QIELL TE KERKOJ   14.09.10 20:34

Shkopi magjik

--------------------------------------------------------------------------------

Cdo fėmi nė botė
e dua, e kam mik,
mė lindi njė dėshirė sot
ta kem shkopin magjik.

Fjalėt magjike i di
Ba-BI-di,bu-Bi-Di-Bu,
dua cdo fėmiu
asgjė mos me i mungu.

Do tė udhėtoja nėpėr botė
nė mbrėmje, e agim,
do tė zhdukja lot
t'ju ipja zemrave shpresė.

Ba-Bi -Di, Bu -Bi-Di -Bu
zemra ime ėshtė magjike,
cdo fėmi nė botė du
t'jet mirė t'mė ket mike

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: TOKE E QIELL TE KERKOJ   14.09.10 20:35

vjeshta

--------------------------------------------------------------------------------

Unė jam vjeshta
nė vazhdim nė disa rreshta,
ju tregoj me emocione
kam shumė profesione.

Cdo herė nė shtator
unė bėhem piktor,
luaj me nuanca
si miu dhe maca.

jam dirigjent
kam erėn instrument,
jap ritėm non stop
mė mirė se hip hop.

Kreator jam o mik
jap shiun pikė-pikė,
edhe shiun konop
edhe akull copė-copė.


Mirėpo nė shtator
e bėj punėn me zorr,
ndihem keq vėrtetė
kur thaj miliona fletė.

Punoj me shumė zell
askujt s'ja kam hellė,
pėr mė tepėr premtoj
gjithėmon kėshtu do tė veproj.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: TOKE E QIELL TE KERKOJ   14.09.10 20:35

biblioteka

--------------------------------------------------------------------------------

Biblioteka ėshtė dhomė
ku vetėm libra gjen,
me vite aromė
letre brenda ndjen.

Libra me miliona
njeri afėr tjetrit rrijnė,
me temat nga ditėt tona
por edhe nga antika vijnė.

E presin dorėn ti marr
ti shfletoj me kujdes,
s'ka nevoj pėr orar
mundesh nė mbrėmje e mėngjes.

Merr libra dhe i kthen
ky ėshtė rregull pėrherė,
njė fshehtėsi zbėrrthen
tjetra tė pret menjėherė.

Biblioteka ėshtė dhomė
e kėndshme e mirė,
mbushur me aromė
kushkoj me dėshirė.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: TOKE E QIELL TE KERKOJ   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
TOKE E QIELL TE KERKOJ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Arti dhe Kultura :: Kendi i Femijeve-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs