Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Poezi Anes Lumenjve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Anes Lumenjve   11.08.08 16:35

Arratisur, syrgjynosur,
Raskapitur dhe katosur
Po vajtonj pa funt, pa shpresė,
Anės Elbės, anės Spree-sė. Ku e lam' e ku na mbeti
Vaj-vatani e mjer-mileti
Anės detit i palarė,
Anės dritės i paparė,
Pranė sofrės i pangrėnė,
Pranė dijes i panxėnė,
Lakuriq dhe i dregosur,
Trup e shpirt i sakatosur? Se ē'e shėmpnė derbederėt,
Mercenarėt dhe Bejlerėt,
Se ē'e shtypnė jabanxhinjtė
Se ē'e shtrythnė fajdexhinjtė,
Se ē'e pren' e se ē'e vranė,
Ē'e shkretuan anembanė,
Nėnė thundrėn e pėrdhunės
Anės Vjosės, anės Bunės! Ēirem, digjem i vrerosur,
Sakatosur, ēarmatosur,
As i gjall' as i varrosur,
Pres njė shenj' e pres njė dritė,
Pres me vjet' e pres me ditė,
Se ē'u tera, se ē' u-mpaka,
Se ē' u-ēora, se ē' u-mplaka,
Lark prej vatrės dhe prej punės,
Anės Rinit, anės Tunės. Ēakėrdisur, batėrdisur,
Pėrpėlitur dhe zalisur,
Endėrronj pa funt, pa shpresė
Anės Elbės, anės Spree-sė. Dhe njė zė vėngon nga lumi,
Mė buēet, mė zgjon nga gjumi,
Se mileti po gatitet,
Se tirani lebetitet,
Se pėlcet, kėrcet furtuna,
Fryhet Vjosa, derdhet Buna,
Skuqet Semani dhe Drini,
Dridhet Beu dhe zengjini,
Se pas vdekjes ndriti jeta,
Dhe kudo gjėmon trumbeta:
Ngrehuni dhe bjeruni,
Korrini dhe shtypini,
Katundar' e punėtorė,
Qė nga Shkodra gjer nė Vlorė! Ky ilaē e ky kushtrim
Mė bėn djal' e mė bėn trim,
Mė jep forc' e mė jep shpresė,
Anės Elbė-s, anės Spree-sė.
Se pas dimrit vjen njė verė
Qė do kthehemi njė herė
Pranė vatrės, pranė punės,
Anės Vjosės, anės Bunės. Arratisur, syrgjynosur,
Raskapitur e katosur
Brohorit me bes' e shpresė
Anės Elbės, anės Spree-sė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi dashurie   11.08.08 16:38

Nė zemer me ke hyre, me ēels te kam mbillur , ēelsi eshet tretur , ne zemėr me ke mbetur.
* * *
I ėmbėl dhe i but nė goj kur e fut ,,,
i bardh apo i zi,ngjyra ska rėndėsi,,,
kur ti fort e shtrėngon me gjuh e rrotullon,,,
aromėn e shijon ,,,
Sakėzin kur e kafshon !!!!!!!!!
* * *
O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit pėrher i pari tė kam prit mos mbaj inat pse tash nuk vi , se tash ėshet ndryshe me mua dhe ty .
* * *
Tė deshta ma shum se vetvetėn ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gėzove .
* * *
Mos u largo nga Zemra nėse tė largoem nga sytė , mos thuaj jeto nėse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetėm , mos harro sikur un qė te deshta as kund mos kėrko.
* * *
Vetmin
I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per ēdo nate sa edhe hėna qenka tretur nga mungsa jote e gjall
* * *
Xhelozia thot
Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter
* * *
I shkruaj kėto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi dashurie   11.08.08 16:40

Do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur titemartohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

-----------------

Te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

Kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

Zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

------------

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.


---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi dashurie   11.08.08 16:41

Tė dua, pėr ty vuaj!
Tė dua, pėr ty shkruaj!
Tė dua, pėr ty ėndėroj!
Deri nė vdekje ty s’tė harroj!
***
Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.
***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!
***
Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?
***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?
***
O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?
***
Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???
***
Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi dashurie   11.08.08 16:43

39 Responses  <LI class=graybox id=comment-203>gentaa

  May 15th, 2008 at 7:07 pm
  SYT E TU DRIT E SHPIRTIT TIM , PRANIJA JOTE SHETSIA E SHPIRTIT TIM , BUZET E TUA MA TE EMBLA NE BOTE , TE DUA SHUM TE BETOHEM NE ZOT ….
  <LI class="" id=comment-205>negjat

  May 16th, 2008 at 2:18 pm
  ej qao ku je bre njeri qa i ki punta qa ka tre a
  <LI class=graybox id=comment-208>yllnora

  May 17th, 2008 at 9:06 pm
  si te duash si te thuash je vetem per mua
  <LI class="" id=comment-209>yllnora

  May 17th, 2008 at 9:07 pm
  hey o gxim te dua me se shumti ne bot dhe nese une kaloj me diken tejer me trup do te jem tek ai po me zemer do te jem tek ti
  <LI class=graybox id=comment-216>kujtim

  May 18th, 2008 at 11:15 pm
  kur me the te dua mua me gezove kur me the te kam harruar mua me tranove e kshu deri ne vdekje un nuk po qlodhem
  <LI class="" id=comment-217>kujtim

  May 18th, 2008 at 11:17 pm
  qysh ka than aj i moqmi
  <LI class=graybox id=comment-270>Lindi

  May 26th, 2008 at 5:04 am
  Kur te pash me Lindi Simpatija
  Kur me buzqeshe e dita qenka Dashurija. por kur me Fole edita se do me thush te ““Duaa““ se kete e Vrejta nga Buzet e tua
  <LI class="" id=comment-306>gece

  May 30th, 2008 at 12:18 pm
  g
  <LI class=graybox id=comment-317>BECI

  June 1st, 2008 at 4:13 pm
  O JENI SHUM CRAZY VEC VAZHDONI KSHTU NJE PUTHJE NGA BECI
  <LI class="" id=comment-408>Prinzi

  June 28th, 2008 at 11:23 pm
  Rruget Tona Tash Te Ndara Ti Dashuri Me Ishe e Para” Mendova Se e Gjeta Fatin e Jetes Por Ne Fakt Ja Bera Varrin Vet Vetes
  <LI class=graybox id=comment-430>leta

  July 5th, 2008 at 8:16 pm
  Mendova qe te Dua shum shum se smund te harroja po kur u be i treti te harrova Fare..:S
  <LI class="" id=comment-431>leta

  July 5th, 2008 at 8:17 pm
  Jeni super fare…??!! juv duh shumm shum(K)(L)
  <LI class=graybox id=comment-433>arta

  July 6th, 2008 at 5:21 pm
  Jeni WEry Fortt ALbanerrrr SHum sMutttttttttttt
  <LI class="" id=comment-437>noli itali

  July 7th, 2008 at 10:16 am
  Jeni shumė i zėgjuar, me kėto poezi por ne njeren anė mundeni ti bashkoni te dashuruarit, por edhe t’ju shtoni mėrzin atyre qe e kan pėrjetuar ndarjen nga vajza e shpirtit apo mashkulli i shpirtit. me respekt noli
  <LI class=graybox id=comment-442>adi

  July 8th, 2008 at 2:01 pm
  hey shum fort
  <LI class="" id=comment-445>Bardha

  July 9th, 2008 at 8:26 pm
  Spo manin per kerkon zemra ime qka don bon,ndoshta gabim e kom po un qyshtu jom.
  <LI class=graybox id=comment-454>genty

  July 13th, 2008 at 3:45 pm
  shum, mir pak ma mir ish kan te ish kan me foto ma shum
  <LI class="" id=comment-457>rinaa

  July 13th, 2008 at 8:34 pm
  Per ty e jap jeten edhe pse ti nuk jeton per mua je e gjall kur kjo zemer nuk t’harron e kom edhe ni deshir me u pa en jeten tjeter veq zoti e din sa e du dashurin e vjeter
  <LI class=graybox id=comment-459>elsad

  July 13th, 2008 at 10:46 pm
  tugn qysh je aje najsne 3 ej shum for a hallall kof tugn klm shimi kalo sa ma mir ne jet tugn
  <LI class="" id=comment-473>bukuroshja

  July 21st, 2008 at 12:47 pm
  Qka te jepi per kujtim ta jepi shuplaken e shpirrtit tim
  e nese kjo smjafton ta jep boksin qe t’sakaton..per denisin
  <LI class=graybox id=comment-474>bukuroshja

  July 21st, 2008 at 12:49 pm
  hey jeni ma te mirt e ksii pershendetje per te gjith njerzit FREE(K)
  <LI class="" id=comment-475>bujari

  July 22nd, 2008 at 4:00 pm
  tungi o njerz qka po bani a jeni mir tan kosova a ka najsen te re prej pavarsije a po muni me ba naj femenprej pavarsije se une valla nuk po muj valla qao klm
  <LI class=graybox id=comment-476>meke--frc

  July 23rd, 2008 at 2:06 pm
  tung ju pershendes te gjive ***mekja mpuq ****
  <LI class="" id=comment-478>valentina

  July 26th, 2008 at 3:19 pm
  hey a e din se jeni ma te mirt veq qitni ma shum foto me zemra e qeshtu ok tung klm
  <LI class=graybox id=comment-479>kaltrina

  July 27th, 2008 at 5:08 pm
  shum te bukura poezit ju pershendes te gjithve kaloni sa me mir veq vazhdoni ,,,
  <LI class="" id=comment-500>sara shkup

  August 2nd, 2008 at 6:39 pm
  Tung ju pershndes te gjithve shum poezi te mira “Deri kur ne vuajtje deri kur ne vetmi Deri kur zemra ime do shpresoj per ty ??”
  <LI class=graybox id=comment-516>Kosovarja

  August 8th, 2008 at 10:21 pm
  SA HER QE ME SHIKON
  ME FAL NJE JETE
  NJE HER ME NDEZ
  DY HER ME DJEG
  SA HER BUZA JOTE
  ME THOTE NJE FJAL
  NJE HER ME MBYT
  DY HER ME N’GJALL
  <LI class="" id=comment-518>antonio

  August 8th, 2008 at 10:57 pm
  E MALLKOJ DITEN QE TE PASHE E MALLKOJ SHIKIMIN QE TE DHASHE E MALLKOJ BUZEQESHJEN QE TE DHUROVA E MALLKOJ VETEN QE ME TY U DASHUROVA
  <LI class=graybox id=comment-519>antonio

  August 8th, 2008 at 11:06 pm
  TI KE HYRE THELLE NE ZEMREN TIME DHE NUK DEL AQ LEHTE E PARA DHE E FUNDIT QE E KAM NE KETE JETE DERI NE FRYMEN E FUNDIT DO TE DUA TY AS NJE TJETER PERVEC TEJE S DUA TE SHOH ME SY
  <LI class="" id=comment-520>antonio

  August 8th, 2008 at 11:08 pm
  MOS BEJ QE JETA IME TE DUKET KOTE MOS BEJ QE NGA SYTE E MI TE DALIN VETEM LOTE MOS BEJ QE VDEKJEN TA KERKOJ SE VETEM I VDEKUR MUND TE TE HARROJ ..
  <LI class=graybox id=comment-521>antonio

  August 8th, 2008 at 11:09 pm
  o njerez po shkruani na nje gje te bukur ??????????
  <LI class="" id=comment-522>antonio

  August 8th, 2008 at 11:12 pm
  kosovare vazhdo ku ike ti vazhdo me shkruajt kush do shkruaje poezi me te bukura ti apo un ??????
  <LI class=graybox id=comment-523>antonio

  August 8th, 2008 at 11:16 pm
  KUR TE PASH ME LINDI SIMPATIA
  KUR ME BUZEQESHE E DIJA SE QENKA DASHURIA
  POR KUR ME FOLE E DIJA
  QE DOT ME THUASH TE DUAA
  KETE E VREJTA NGA BUZET E TUA
  <LI class="" id=comment-524>antonio

  August 8th, 2008 at 11:20 pm
  DASHURI MOJ DASHURI
  KUSH TA VURI EMRIN TY
  PSE NUK TE QUAN NE PLEQNI
  POR TE RIT I BERE HI ??
  <LI class=graybox id=comment-525>antonio

  August 8th, 2008 at 11:21 pm
  NE EMER TE JETES JETO ME MUA
  NE EMER TE DHIMBJES VUAJ ME MUA
  NE EMER TE DASHURISETHUAJ TE DUA
  E KUR TE VDES UNE TI TE JESH ME MUA
  <LI class="" id=comment-526>antonio

  August 8th, 2008 at 11:24 pm
  HAPE ZEMREN DHE VAJTO
  HAPE DRITAREN DHE SHIKO
  HAPE LETREN DHE LEXO
  TE KAM NE ZEMER
  MOS HAROOOOOOOO..?
  <LI class=graybox id=comment-527>antonio

  August 8th, 2008 at 11:26 pm
  I HIDHUR ESHTE DUHANI
  E HIDHUR ESHTE RAKIJA
  POR ME E HIDHUR ESHTE
  NDARJA NGA DASHNIJA
  <LI class="" id=comment-528>antonio

  August 8th, 2008 at 11:27 pm
  SA LULE KA PRANVERA
  TE GJITHA KANE AROM
  LULJA ME E BUKUR
  ESHTE DASHURIJA JONA…..
 1. antonio

  August 8th, 2008 at 11:29 pm
  KU JENE POETET KU JANE TE GJITH PO FJEJN SHKRUANI NA NJE GJE TE BUKUR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi dashurie   11.08.08 16:57

Poezit e mija
besa osht bes fjala osht fjal mbaje more djal e mos dil trashtar me dor po shkruaj me zemer po vuaj edhe pse je larg me ke len te vetmuar pot te shkruan violeta qe te don per jet
me pyesin familja pse rrin duke menduar nuk mund tju tham se jam dashuruar
eja ore i dashur mos me kritiki nese e ke tjetrej lirisht me trego
ska lule pa zanbak ska zemer pa gjak ska netyr pa hjeshi ska te ri pa dashuri
unazen tende ne gisht po e mbaj si lile behari spome len te qaj
qka te jap per kujtim ta jep gjysmen e shpirtit ne qofse nuk te mjafton te jap ta jap zemren per gjithmon
e dua nje djal i ka syt e zi emrin smund tja them edhe pse ja di
Pas mesnate shikoj yjet
Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,
.................................
Nje drit me verbon
e TY sme le te shikoj.
..............................
Ne syt e tu te bukur frymzohem per te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes per ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira per te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.
......................................... Te lutem mos qaj sonte ti sonte
lot nuk dua te shof tek TI
edhe pse ti nuk me shef me sy
Te qeshura dua te te kujtoj
pranoj qdo gabim , qdo faj
veq te lutem sonte
Ti mos QAJ.
.................................
Eshte veshtir te dashurosh
eshte veshtir te tradhetosh
DASHURIJA me e bukur ne kete jete
eshte DASHURIJA me SINQIRITET.

nje dit kur te zgjohesh mos i laj syt me lot
dikush do te tregoj se sjam me ne ket bot
ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova
pyet sa kam vuajtur per ditet qe pa ty kalova

si qiri po tretem kam nis me u hargjue
shpesh po e provoj vehten po du met harrue
po ky emri yt me eshte ba si uje
nat e dit te kujtoj e vazhdimisht po vuaj

malli per ty frymen ma ndali
eja tek une nje puthje ta fali
kur ti puthesh buzet e mia
do ta kuptosh shpirt se qesht dashuria

dashuria eshte si lulja nese e ujit rritet
ne te kunderten venitet dhe vdes
dashuria eshte arm qe te vret pa krism

DO TE TE PUTH

KUR TE BISH NE GJUM LERE DEREN HAPUR..
DO TE VIJ SONTE DO TE ME KESH SHUM AFER...
MOS KE FRIG NGA UNE NGA GJUMI NUK DO TE TE ZGJOJ...
DO TE TE PUTH NGADAL DHE PRAP DO TE SHKOJ..


MA DHURO NJE ENDERR QE TET ENDRROJ..
MA DHURO NJE PUTHJE..QDO DHEMBJE TA HARROJ...
MA DHURO ZEMREN TENDE PERFUNDIMIRSHT...
SE TE DUA SINQERISHT...


HAPI KRAHET SHPIRTI IM...

HAPI KRAHET FLUTURO MBI QIELL..
TI PER MUA JE DIELL...
POR I LUMTUR PRAP NUK JAM...
SE TY AFER NUK TE KAM...

KUSH TROKET SONTE NE DER...??
KUSH ME FAL PAK DRIT NE TERR...??
KUSH JETON SONTE PER MUE...??
KUSH ME THOT SONTE " TE DUAte deshta si i riiiiii,

te adhurova si perendinnnnnnnnnnn


dhe me tej u dashuruammmmmmmmmmmm


por te tjeter na penguannnnnnnnnnPse moj jetttttttttt


ti me denove


nga dashnorja me

largoveeeeeeeeeeeeeeeeeeee


ju e thyt at

dashuriiiiiiiiiiiiiiiiii


paskom pas fat te

ziiiiiiiiiiiiiiii
Prap per ty po kendoj

un TE DUA


dhe ti me DONNNNNNNNNN


zemrat tona gjith kan

shpresaaaaaaaaa


ne duhem si ROMEU E

GJULJETAPse moj jetttttttttt


ti me denove


nga dashnorja me largove


ju e thyt at dashuri


paskom pas fat te zijjjjjjjjjjjjjjjjMos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.


Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
TI e di se te dua
dhe vuaj per TY te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua Ajer
ti je per mua gjdo send ti je Ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE DUA.

Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mos mė largo nga Zemra, nese jam larg nga syt e Tu..
Mos mė thuaj, jeto nese nuk jam fati YT..
Vazhdo jeto,dhe vetėm mos haro..
SE SI UNE QE TĖ DUA, ASKUSH NUK TĖ DON..!! Ah jetė,ah jetė
Asgjė ska tė vėrtetė
Kush qka dėshiron
Dėshirėn s'ja plotson
Zjari shkrumohet
E len tymin
Njeriu vdes
E len kujtimin
Syri im
gjithmon loton
Zemra ime
Vetėm ty tė donė

Ishte nate gjumi nuk me zinte....
Mendoja per ty sikur te te kisha pran
Shtrengova jastekun sikur te ishe ti
Dhe fillova te qaj per ty e dashur
Dhe me lotet e mi krijova imazhin
Tend engjellor.
E putha si te ishe ti
Dhe me pas me kishte zen gjumi
Te nesermen ti nuk ishe
Fillova te te qaj po me kot
Ti kishe ikur
Ne mbremje ti u shfaqe dhe papritur
Ti me the Te Dua.Dhe qe prej asaj nate une fle i qet
me fjalen qe me the ti e Dashur....
Te Dua Shume
Ėndrra

Qe sa kohė te gjatė ėndrroj te njėjten Ėnderr


Ėndrroj nje YLL ne Qiell qe ma ndrit Naten,ma gėzon Zemrėn,ma zbukuronė Jetėn


por ai YLL gjithmonė ish shumė larg meje
YLL i pa prekshėm !!!


Qdo Natė e lutja qiellin qe te ma zbres YLLIN tim por Qielli nuk reagonte


Qdo Nate Kėnaqėsi por dhe qdo Natė Vuajtje
---------------------------------------------------------------


Vazhdimi i Ėndrres

Si qdo Natė ėnderroja te njejten Ėnderr


Por kjo Ėnderra e fundit e hetova se do te jete Ėnderr ndryshe nga tjerat


qė nga fillimi e hetova se kjo Natė do te jetė e gjatė se YLLI IM ndriqonte ma shumė


deri sa e kuptova se Qielli kishte vendosur te ma afrojė YLLIN TIM
Qfar Ndjėnje qdo sekond u rritshin Ndjėnjat


Ishte ardh Koha qe ta preku YLLIN TIM
Kur erdh momenti qe e kisha pritur aq gjatė, fillova te dridhem
e mora Guximin ju afrova YLLIT TIM dhe e putha


nuk i besoja as Ėndrres se ėshtė e vertetė
qfar knaqėsije qfar ndjėnj
Zemra mu shėndrrit Jeta mu bėrė e Lumturė


ishin ndjėnja qė nu
k shpjegohen nėse nuk e perjeton dikush vet
ishte Ėndrra ma e bukurė ne Jetėn time
kaluan Minutat,Orėt,Ditet


Erdh momenti qka nuk e kisha pritur
Erdh momenti i Puthjes fundit erdh momenti i Ndarjes erdh momenti i Lotėvepor me shpresėn se Ėnderra do te vazhdojė
PUTHJA
Puthja e jote e embel
ma dha nje ndjenje qe te DASHUROJ me ZEMER
ti e ndryshove jeten time
e bere nje enderr, REALITET
dhe per vetem un aj PERSONI me Lumtur
ne bote. Ku me je sonte,
me ka marr malli
ah mungesa jote
SHPIRTIN ma kalli

Mos mendo qe sonte
nuk te kujtoj,
por dije se
pergjithmon te DASHUROJ
LERMĖNI TĖ QAJĖ

Lermėni tė qajė mbi humnerat e jetės
Ta nxjerr shpirtin e ta pėrplas atje,
Pėr trishtimin e mallkuar qė shpirtin
Ma ka venitur
Lermėni tė qajė mbi qdo krijes tė kėsaj bote
Qė janė taman si hije e jo krijesa njerzore!
lermėni tė qajė tė thėrras pa pushim
o njerzė dėgjojeni vetėm pak shpirtin tim
Lermėni tė qajė atje tej e vetmuar
qė kur qdo gjėje ti vije fundi
tė qeshė pa pushuar
I PA FAT
NDOSHTA KUR U LINDA PRINDĖRIT
SU GĖZUAN
NE DJEPIN E VAJZES
MĖ VENDOSĖN MUA
ZOTI KUR MĖ FALI
NDOSHTA ME DĖNOI
DHE DHA URDHĖRIN
E PA FAT TĖ JETOJ
KUR U LINDA UNĖ
ASKUSH NUK U GĖZUA
DHE PREJ DITĖS SE LINDJES
JETOJ E PA FAT.

kur i kujtoj ditet me TY,
nuk dua asgje ne ket BOTE
vetem te vij afer TEJE
te perqafoj,
e kurrrrrrrr mos te leshoj
ashtu te mbes ne PERQAFIMIN tend per GJITHMON"
YLLI i PREKSHEM
DUHET TE VAZHDOJE PA TY
Shtėpi tė heshtura,
Nėn qiellin e rėnduar,
Shiu dhe Unė,
Tė ftohur nė vetmi,
Nė kėtė qytet qė asgjė s’ka marrė nga Ti.

Nė pritje harrova hapat e tu,
Mė ngjan si nė ėndėrr,
Eh...! kur largohesh Ti...

Mė duhet tė filloj pėrsėri
Duhet te vazhdoj pa ty Pa TY Shpirt nuk kalon moti

A thua do te vije dita ku di te ne bashkon Zoti
Se pa TY me ndalet fryma ne fyt
Se nuk mundem pa TY o Shpirt
TI je ma e bukur ma e mire se nje pik Uje ne Shkretir koha s'me kalon
zeri YT me mungon
dua pran te te kam
gjumi bashk te na zen

te dua vetem ty
se une jam njeri
kurr ste harroj


se te kam loqk shpirt veq ty .....!

TI je frymarrja ime pa te cilen nuk jetoj dot
TI je arsyja qe mi mbush syt me lot
TI je zhgenjimi qe mi hedh endrrat ne lume
TI je e vetmja qe te dua shum Ku je e dashur qe po te kerkoj e askund nuk po te takoj e nuk e di kend ta pys se ku moj me te gjet per ta dhuruar nje Puthje te Vertet


Ne mes te nates romantike nje trup u shtri mbi mua nje dor me pergdheli leht dhe nje shpirt me tha TE D...U.....A......


Sdi sa her ne enderr buzet ti kam puthur dielli me ka djegur per ty duke u lutur do ta kisha fal lumturin e kesaj bote veq ta kisha dit a jam endrra jote kthim mbrapa nuk ka...

----------------------------------
sikur te vija tek ti me krahet e eres
per ti njomur buzet e shkrumosura


qe po treten si valet e detit pa fund
dua ta ujis at lule qe ne zemer ta mbolla
e mbi gjethet e saj te pushoj ne amshim


nga gjitha ato shtegtime mbi qepallet tua
qe koha me diktoj thelle ne shpirt ti ndjeje
si nje prush qe trupin e brisht e shterngon


por ajo qe kalon jo kurre nuk mund te kthehet
veq qdo nate ndeze qirinje per ty

qe ta shof fytyren tend si shndrit sonte
sikur me thote se ende une po tretem si
tie une i vetmuar zgjohem nga endrra
kerkova nga era vetem nje pik uji
por nje oqean lotesh shperthyen nga syt e mi
si nje shi vershon neper gjithe hapsiren
vetem buzet lagen nga shiu i dashurise ne dhembje
tashme eshte vone yjet nuk kapercehen
kthim mbrapa nuk ka deri ne amshimin e qenjes...? udhkryqi

Jame ne udhekryq
e nuk di se nga te shkoj,
Majtas apo Djathtas
S'arrij te kuptoj.
Nese beje udhe majtas
kame frike se gaboj...
po edhe djathtas
me thane se nuk duhet te shkoj...!!!


Veq nje zgjedheje mbetet
e Zoti te me ndihmoj
Dhe une do te nisem
ku AI te me tregoje...... Nostalgji

Po ecnim ne rrugen i lagur
ndoshta nga shiu i loteve tane
sa shume me mundon sot kjo rruge
aty ku u njohem dhe u ndame

Ne rrugen tone te dashur
une erdha nje dite perseri
ish mbushur me gjethe te verdha
sa e zbrazet mu duk ajo pa ty

As pema se dashka me gjethen
pameshirshem i rrezoi mbi tok
se di pse me erdhi kaq keq
me shiun edhe une derdha lot. Per Ty

Tani eshte ora nente,
nje zile telefoni po pres,
nuk e di nese me ke nder mend
apo ne tjeter djal mban shprese.

Tani eshte ora dhjete,
s`me haet vec dua te pi
conjak,whisky cfare te jete,
sa shume me shkaterroi kjo dashuri...
Tani eshte mesnate,
ti s'po kujtohesh per mua ,
ndaj une te dergoj serenate,
ku teksti ka vec fjalen "Te dua"

Ora kalon e dashur,
tani me duhet te shpresoj,
se jam mesuar i vetmuar,
e ne gjume dua te enderroj.
Se mengjesi do te vije e dashur,
e nje dite ndoshta do te te kem prane,
ose ne te tjera endrra do te jem zhytur,
por s'e harroj kurre dashurine e pare,
Se do te vij serish nje natė,
e ti do te kujtohesh per mua
e une serish deshiroj te te kem prane se
une te dua e dashur, te dua.


Por nje dite deshirat do te shuhen,
se une s`do mundem ,ti e di
se te dua kjo nuk do te thote,
qe mund te perballoj nje tradheti.
Se atehere do te jem i martuar,
ndoshta do te kem dhe femije,
e s'do mundem te te them te dua,
s`do mundem e dashur ti e di... KERKIM QE ME LODHI

Mes nates te kerkova,
Por gjeta vetem erresire.
Mes turma njerezish te kerkova,
Por syte e tu nuk i dallova.
Mes detit te kerkova,
Por kishte vetem stuhi dallgesh.
Mes zjarrit te kerkova
Por cdo gje ishte shkrumb e hi.
Mes henes te kerkova,
Por drita e saj verboi syte e mi.
Mes zemres te kerkova,
Ah ! ... Sa me lodhe !
Aty ishe fshehur ti. NDARJA

Me brengos si te huaj, me le rruges se vetmis
Deshe qe une te vuaj.

Shkele djalen e DASHURISE

Prap mendove se te fala, por gabove e dashura ime

DASHURIA s'do skandal por don hare e gezim

Shko vetem shko, meshir prej teje s'dua,

Sa me larg tretu e mos me kerko mua

E di malli djeg, e di loti pikone

E di zemra dhemb por jeten duhesh ta jetosh

ME KOT PENDOHESH , ME KOT AFROHESH

TASH ME CDO GJE KA MBARUAR. KU JE


Ku je ti qe nuk te kam

Ku je ti qe te kam humbur

Ku je ti qe sTE SHOH off-screen area | tell me
more ADD MEDIAPICTURES VIDEO GAMES TEXT GLITTER GRAPHICS HTML BOX CLIPART MUSIC ADD CONTROLSRATINGS METER HIT COUNTER PAGE LIST TEXT LIST FRIENDS LIST SHOUTBOX COMMENT BOARD
HOME PAGE LINK PAYPAL BUTTON LESS
MORE EDIT PAGEADD NEW PAGE BACKGROUND

Me Fal Qe Te DuaMe fal qe te dua kaq shume
me fal qe ne zemer te lendoj
me fal por eshte teper vone
nuk mundem un ty te harrojMe fal qe te bera pa dashur
per mua pa qellim te mendosh
me fal qe te bera per mua
poezi me dhimbje te krijoshMe fal por njeriu prandaj vuan
te dashuroje nje njeri si TI
ti thaje lotet pa kaluar qerpikun
dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURIMe fal por nuk te them dot te dua
nuk dua me puthje nga ty
ato jane vec dhimbje per zemren
ato me bejne te ndihem NJERIPor un njeri nuk dua me te jem
nuk dua un me te flas per dashurine
sepse ti me nxore nga zemra
pa ty jeta ime s'ka kuptimMe fal qe prap po te lendoj
me fal qe PERJETE DO TE DUA
me fal por nuk e di si i behet
me nje njeri te c'mendur si muaE c;mendur se te tjeret i dua si veten
e c'mendur se tregoj te verteten
e c'mendur se jam e sinqerte
se ty te dua me shume se nje jeteMe fal per te metat e mia
me fal qe te dhashe nje shekull dashuri
por jeta i ka keto padrejtesi
jeta me solli tek TIDhe ti si nje qenie e pafaj
si nje engjell me zemer te vrare
ti ke dicka te vecante
ti ke shume lote te pathare


Me vjen keq qe un nuk arrita
te te kthej buzeqeshjen perseri
ashtu sic ti ma ktheve mua
DHE ME BERE TE NDIHEM NJERI

function pageLoadedActions () {var pageLoadedTrackingPixel = new Image();
pageLoadedTrackingPixel.src = "http://pic5.piczo.com/go/trackpageloaded?mode=vmp&images=1&rendered=1218513369783";

//slide down toaster
placeToaster();
document.getElementById('toasterAd').style.display = 'block';
slideToaster('up');
window.setTimeout("slideToaster('down');",35000);
window.onscroll=placeToaster;

}

var toasterTimerUp;
var toasterTimerDown;
function hideToasterAd(){
document.getElementById('toasterAd').style.display = 'none';
}

function slideToaster(direction){
if(direction == 'up'){
toasterTimerUp = window.setInterval("moveToaster('up');",50);
}else{
toasterTimerDown = window.setInterval("moveToaster('down');",50);
}
}

var offset = 0;
function moveToaster(dir){
var toaster = document.getElementById("toasterAd");
var toasterTop = parseInt(toaster.style.top);
if(dir=='down'){
offset+=5;
if(offset < 10 ){
placeToaster();
}else{

clearInterval(toasterTimerDown);
document.getElementById('toasterAd').style.display = 'none';
}
}else{
offset -=5;
if(offset > -150){
placeToaster();
}else{
clearInterval(toasterTimerUp);

}
}
}
function placeToaster() {
document.getElementById('toasterAd').style.top = document.body.clientHeight + document.body.scrollTop + offset;
}
var terraFooter = document.getElementById("barra_inferior_terra");
if (terraFooter) {
terraFooter.style.position="absolute";
terraFooter.style.top = document.body.scrollHeight - 30;
terraFooter.style.width = "98%";
}
var CasaleArgs = new Object();
CasaleArgs.version = 2;
CasaleArgs.adUnits = "2";
CasaleArgs.casaleID = 88405;
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
ViRuS
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 10
Registration date : 10/08/2008
Age : 30
Location : C:\WINDOWS\system32

MesazhTitulli: "Te Dua" ne 100 gjuhe   13.08.08 2:20

Afrikaans: Ek het jou liefe
Afrikaans: Ek is lief vir jou
Albanian: te dua
Albanian: te dashuroj
Alentejano(Portugal): Gosto De Ti, Porra!
Alsacien: Ich hoan dich gear
Amharic: Afekrishalehou
Arabic: Ana Behibak (to a male)
Arabic: Ana Behibek (to a female)
Arabic: Ib'n hebbak.
Arabic: Ana Ba- heb- bak
Arabic: nhebuk
Arabic: Ohiboke (male to female)
Arabic: Ohiboka (female to male)
Arabic: Ohibokoma (male or female to two males or two females)
Arabic: Nohiboke (more than one male or female to female)
Arabic: Nohiboka (male to male or female to male)
Arabic: Nohibokoma (m. to m. or f. to two males or two females)
Arabic: Nohibokom (m. to m. or f. to more than two males)
Arabic: Nohibokon (m. to m. or f. to more than two females)
Arabic: (not standard) Bahibak (female to male)
Arabic: (not standard) Bahibik (male to female)
Arabic: (not standard) Benhibak (more than one male or female to male)
Arabic (not standard) Benhibik (male to male or female to female)
Arabic: (not standard) Benhibkom (m. to m. or female to more than one male)
Assamese: Moi tomak bhal pau
Basc: Nere Maitea
Batak: Holong rohangku di ho
Bavarian: I mog di narrisch gern
Bengali: Ami tomAy bhAlobAshi
Bengali: Ami tomake bhalobashi.
Berber: Lakh tirikh
Bicol: Namumutan ta ka
Bolivian: Quechua qanta munani
Bulgarian: Obicham te
Burmese: chit pa de
Cambodian: Bon sro lanh oon
Cambodian: kh_nhaum soro_lahn nhee_ah
Canadian: French Sh'teme (spoken, sounds like this)
Cantonese: Moi oiy neya
Cantonese: Ngo oi ney
Catalan: T'estim (mallorcan)
Catalan: T'estim molt (I love you a lot)
Catalan: T'estime (valencian)
Catalan: T'estimo (catalonian)
Cebuano: Gihigugma ko ikaw.
Chickasaw: chiholloli (first "i" nasalized)
Chinese: (see the entries for mandarin or cantonese!)
Corsican: Ti tengu cara (to female)
Corsican: Ti tengu caru (to male)
Croatian: LJUBim te
Czech: miluji te
Czech: MILUJU TE! (colloquial form)
Danish: Jeg elsker dig
Dutch: Ik hou van jou
Dutch: Ik ben verliefd op je
Ecuador: Quechua canda munani
English: I love you
English: I adore you
Esperanto: Mi amas vin
Estonian: Mina armastan sind
Estonian: Ma armastan sind
Farsi: Tora dust midaram
Farsi: Asheghetam
Farsi: (Persian) doostat dAram
Filipino: Mahal ka ta
Filipino: Iniibig Kita
Finnish: Mina" rakastan sinua
Flemish: Ik zie oe geerne
French: Je t'aime
French: Je t'adore
Friesian: Ik hald fan dei
Gaelic: Ta gra agam ort
German: Ich liebe Dich
Greek: s'ayapo r
Greek: (old) (Ego)
Greenlandic: Asavakit
Gujrati: Hoon tane pyar karoochhoon.
Hausa: Ina sonki
Hawaiian: Aloha I'a Au Oe
Hebrew: Ani ohev otach (male to female)
Hebrew: Ani ohev otcha (male to male)
Hebrew: Ani ohevet otach (female to female)
Hebrew: Ani ohevet otcha (female to male)
Hindi: Mai tumase pyar karata hun (male to female)
Hindi: Mai tumase pyar karati hun (female to male)
Hindi: Main Tumse Prem Karta Hoon
Hindi: Mai Tumhe Pyar Karta Hoon
Hindi: Main Tumse Pyar Karta Hoon
Hindi: Mai Tumse Peyar Karta Hnu
Hindi: Mai tumse pyar karta hoo
Hokkien: Wa ai lu
Hopi: Nu' umi unangwa'ta
Hungarian: Szeretlek
Hungarian: Szeretlek te'ged
Icelandic: Eg elska thig
Indi: Mai Tujhe Pyaar Kartha Ho
Indonesian: Saya cinta padamu (Saya, commonly used)
Indonesian: Saya cinta kamu ( " )
Indonesian: Saya kasih saudari ( " )
Indonesian: Aku tjinta padamu (Aku, not often used)
Indonesian: Aku cinta padamu ( " )
Indonesian: Aku cinta kamu ( " )
Iranian Mahn: doostaht doh- rahm
Irish: taim i' ngra leat
Italian: ti amo (if it's a relationship/lover/spouse)
Italian: ti voglio bene (if it's a friend, or relative)
Japanese: Kimi o ai shiteru
Japanese: Aishiteru
Japanese: Chuu shiteyo
Japanese: Ora omee no koto ga suki da
Japanese: Ore wa omae ga suki da
Japanese: Suitonnen
Japanese: Sukiyanen
Japanese: Sukiyo
Japanese: Watashi Wa Anata Ga Suki Desu
Japanese: Watashi Wa Anata Wo Aishithe Imasu
Japanese: Watakushi- wa anata- wo ai shimasu
Japanese: Suki desu
Javanese: Kulo tresno
Kannada: Naanu Ninnanu Preethisuthene
Kannada: Naanu Ninnanu Mohisuthene
Kiswahili: Nakupenda
Klingon: qabang
Klingon: qaparHa' (depends where in the galaxy you are)
Korean: No- rul sarang hae (man to woman in casual
Korean: Tangsinul sarang ha yo
Korean: Tangshin- ul sarang hae- yo
Korean: Tangsinul Sarang Ha Yo
Korean: Tangshin- i cho- a- yo (i like you, in a romantic
Korean: Nanun tangshinul sarang hamnida
Korean: Nanun Dangsineul Mucheog Joahapnida
Korean: Nanun Dangsineul Saranghapnida
Korean: Nanun Gdaega Joa
Korean: Nanun Gdaereul Saranghapnida
Korean: Nanun Neoreul Saranghanda
Korean: Gdaereul Hjanghan Naemaeum Alji
Korean: Joahaeyo
Korean: Saranghae
Korean: Saranghaeyo
Korean: Saranghapanida
Lao: Koi muk jao
Lao: Khoi huk chau
Latin: Te amo
Latin: Vos amo
Latin: (old) (Ego) amo te (ego, for emphasis)
Latvian: Es milu tevi (Pronounced "Ess tevy meeloo")
Lebanese: Bahibak
Lingala: Nalingi yo
Lisbon: lingo gramo- te bue', chavalinha
Lithuanian: TAVE MYLIU (ta- ve mee- lyu)
Lojban mi: do prami
Luo: Aheri
Macedonian: SAKAM TE!
Madrid: lingo Me molas, tronca
Malay: Saya cintakan mu
Malay: Saya sayangkan mu
Malay/Indonesian: Saya sayangkan engkau
Malay/Indonesian: Saya cintakan awak
Malayalam: Njyaan Ninne' Preetikyunnu
Malayalam: Njyaan Ninne' Mohikyunnu.
Malayalam: Ngan Ninne Snaehikkunnu
Malaysian: Saya Cintamu
Malaysian: Saya Sayangmu
Malaysian: Saya Cinta Kamu
Mandarin: Wo ai ni (Wo3 ai4 ni3 in tonal notation)
Marathi: me tujhashi prem karto (male to female)
Marathi: me tujhashi prem karte (female to male)
Marathi: Mi tuzya var prem karato
Mohawk: Konoronhkwa
Navaho: Ayor anosh'ni
Ndebele: Niyakutanda
Norwegian: Eg elskar deg (Nynorsk)
Norwegian: Jeg elsker deg (Bokmaal) (pronouncedyai elske dai) Op Op Lopveop Yopuop
Osetian: Aez dae warzyn
Pakistani: Mujhe Tumse Muhabbat Hai
Persian: Tora dost daram
Pig: Latin Ie Ovele Ouye
Polish: Kocham Cie
Polish: Ja cie kocham
Polish: Yacha kocham
Polish: Kocham Ciebie
Portuguese: Amo- te
Portuguese: (brazilian) Eu te amo
Punjabi: Mai taunu pyar karda
Punjabi: Main Tainu Pyar Karna
Quenya: Tye- mela'ne
Romanian: Te iu besc
Romanian: Te Ador
Russian: Ya vas liubliu
Russian: Ya tebya liubliu
Russian: Ya polubeel s'tebya
Russian: (malincaya) Ya Tibieh Lublue
Scot: Gaelic Tha gra\dh agam ort
Serbocroatian: Volim t
Serbocroatian: Ljubim te
Shona: Ndinokuda
Sinhalese: Mama oyata adarei
Sioux: Techihhila
Slovak: lubim ta
Slovene: ljubim te
Spanish: Te quiero
Spanish: Te amo
Srilankan: Mama Oyata Arderyi
Swahili: Naku penda (followed by the person's name)
Swedish: Jag a"lskar dig
Swiss- German: Ch'ha di ga"rn
Syrian/Lebanese: BHEBBEK (to a female)
Syrian/Lebanese: BHEBBAK (to a male)
Tagalog: Mahal kita
Tahitian: Ua Here Vau Ia Oe
Tamil: Ni yaanai kaadli karen (You love me)
Tamil: n^An unnaik kAthalikkinREn (I love you)
Tamil: Naan Unnai Kadalikiren
Tcheque: MILUJI TE^
Telugu: Neenu ninnu pra'mistu'nnanu
Telugu/india: Nenu Ninnu Premistunnanu
Thai: Phom Rak Khun (formal, male to female)
Thai: Ch'an Rak Khun (formal, female to male)
Thai: Khao Raak Thoe (affectionate, sweet, loving)
Thai: Phom Rak Khun
Tunisian: Ha eh bak *
Turkish: Seni seviyorum
Ukrainian: ja tebe koKHAju (real true love)
Ukrainian: ja vas koKHAju
Ukrainian: ja pokoKHAv tebe
Ukrainian: ja pokoKHAv vas
Urdu: Mujhe tumse mohabbat hai
Urdu: Main Tumse Muhabbat Karta Hoon
Vietnamese: Em ye^u anh (woman to man)
Vietnamese: Toi yeu em
Vietnamese: Anh ye^u em (man to woman)
Vlaams: Ik hue van ye
Vulcan: Wani ra yana ro aisha
Welsh: 'Rwy'n dy garu di.
Welsh: Yr wyf i yn dy garu di (chwi)
Yiddish: Ich libe dich
Yiddish: Ich han dich lib
Yiddish: Ikh Hob Dikh Lib
Yugoslavian: Ya te volim
Zazi: Ezhele hezdege (sp?)
Zulu: Mena Tanda Wena
Zulu: Ngiyakuthanda!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.YouGoDe.Tk
ViRuS
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 10
Registration date : 10/08/2008
Age : 30
Location : C:\WINDOWS\system32

MesazhTitulli: E Dashur   13.08.08 2:28

E dashur

Diten e paré kur te pashé hyre ne zemren time u bére pjesé e saj,gjak i saj.Thoné dashurité né shikim té paré nuk ekzistojné.Uné mendoj ndryshe,vetém dashuria né shikim té paré éshté ajo e vérteta.Pse?Ende pa té njohur,ende pa e ditur as emrin,as moshén,as sjelljén lindi dashuria.A ka mé madhéshtore se kjo!!

Dashurité né shikim té paré jané dasuri té médha.Ato jané dashuri té stilit té Romeut e té Zhuljetés,té Beatriqes sé Dantes,té Evgjenies sé Cajupit.

Njohja jote ka ndryshuar jetén time.Tash jam krejt njé njeri tjetér.Théné njé i dashuruar deri né fyt.Ska dité ska qaste té mos mendoj pér ty!Kudo qé shkoj kudo qé jam te ti mendjen e kam.

Me ty mé zé gjumi,me ty zgjohem nga gjumi,pse a mos ka qaste qé nuk mendoj pér ty?!Ti mé vjen e bukur,e hijéshme,e gézuar,thuajse bota éshté e ndértuar vetém pér ty!!

Sa e dua zérin ténd.Sa t'i dua flokét e tua.Sa e dua ecjén ténde.E dashura ime.Tani kur po té shkruaj ka kohé qe ka kaluar e Rrymé nuk ka.Né dritén e zbehté té qiririt ti shkruaj kéta pak rreshta.Dhe asnjéher si sonte nuk e kam ndier mungesén ténde.Sa kamé nevojé qé té kem prané.Té ti shkapérderdhi flokét e tua té buta si bari i njomé.!!Sa kamé nevoj té pérqafoj té té shtréngoj fort né gji!Pse mé mungon kaq shumé sonte.!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.YouGoDe.Tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Anes Lumenjve   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Anes Lumenjve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog