Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ēmimi "Dritan Hoxha" pėr Tanja Fajon

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Ēmimi "Dritan Hoxha" pėr Tanja Fajon   04.01.11 21:53

“Jam e nderuar tė dorėzoj kėtė ēmim tė parė tė
fondacionit ‘Dritan Hoxha’ dhėnė me motivacionin pėr kontribut tė
veēantė nė liberalizimin e vizave pėr shqiptarėt zonjės Tanja Fajon, njė
sllovene qė tashmė ka hyrė thellė nė zemrat e tė gjithė shqiptarėve”,
ėshtė shprehur Hoxha.

Ēmimi i parė i fondacionit mediatik “Dritan Hoxha”, qė u ēel dy muaj mė
parė, i ėshtė dhėnė gazetares dhe europarlamentares qė dha njė kontribut
tė veēantė nė liberazimin e vizave pėr shqiptarėt: Tanja Fajon.

Ky ēmim u dorėzua nga presidentja e “Top Medias” Vjollca Hoxha, nė programin “E diell”, ku zonja Fajon ishte e ftuar.

“Jam e nderuar tė dorėzoj kėtė ēmim tė parė tė fondacionit ‘Dritan
Hoxha’ dhėnė me motivacionin pėr kontribut tė veēantė nė liberalizimin e
vizave pėr shqiptarėt zonjės Tanja Fajon, njė sllovene qė tashmė ka
hyrė thellė nė zemrat e tė gjithė shqiptarėve”, ėshtė shprehur Hoxha.

Menjėherė pas marrjes sė ēmimit:

Fajon – “Jam shumė e nderuar dhe shumė e lumtur, qė mora kėtė ēmim,
sepse kjo tregon qė ajo qė ne bėmė nė Parlamentin Europian, unė
personalisht dhe Sllovenia, ėshtė diēka shumė e mirė pėr shtetasit
shqiptarė. Unė do ta marr si njė sfidė pėr punėn time tė ardhshme. Do tė
mė kujtojė gjthmonė kėtė ditė tė lumtur tė 15 dhjetorit. Ėshtė njė hap
pėrpara pėr Shqipėrinė dhe do tė doja tė pėrgėzoja tė gjithė shqiptarėt
pėr kėtė. Pra ky ēmim do tė mė kujtojė kėtė ditė tė lumtur”.

TCH - Jeni pėrpjekur shumė qė shqiptarėt tė pėrfitojnė
liberalizimin e vizave. E konsideroni kėtė thjesht detyrė, apo ėshtė
diēka qė shkon pėrtej saj?

Fajon – “Kur nisa mandatin tim nė Parlamentin Europian, e isha ndjekur
shumė, edhe si gazetare, zgjerimin e Bashkimit Europian. Kam qenė shumė e
interesuar pėr rajonin. Unė vėrtet besoj se ne mund tė jemi shumė mė tė
fortė, nėse kemi marrėdhėnie tė mira, nėse rindėrtojmė besimin tonė.
Prandaj unė doja qė tė gjitha vendet e rajonit dhe Shqipėria, tė shkojnė
drejt BE-sė, sepse vetėm me pas do tė jemi mė tė fortė. Gjithashtu
vitin e fundit kam takuar shumė tė rinj shqiptarė inteligjente dhe
mendoj se ata e meritojnė mė shumė se kurrė. Pra jam motivuar nga besimi
dhe duke njohur shumė shqiptarė tė mirė”.

TCH - Si politikanė, ju nuk mund tė merrni para nga ēmimet qė fiton.
Ēfarė do tė bėni me kėto para qė ju fituat nga ēmimi “Dritan Hoxha”?

Fajon – “Unė vendosa t’ia dhuroj kėto para jetimores sė Tiranės,
fėmijėve tė vegjėl qė nuk kanė njė vend pėr tė jetuar dhe s’kanė familje
e tė afėrm. Sllovenia i dhuroi 50 mijė euro njerėzve tė prekur nga
pėrmbytjet, kėshtu qė unė mendova t’ua dhuroj fėmijėve, sepse ata
meritojnė mundėsi mė tė mira dhe jetimet veēanėrisht. Ėshtė njė
kontribut i vogėl, por shpresoj qė tė kenė pėrfitime nga ky”.

Mė pas, njė vizitė tek vogėlushėt nė Fshatin SOS, ku Zonja Fajon dorėzoi personalisht 10 mijė eurot e ēmimit.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Ēmimi "Dritan Hoxha" pėr Tanja Fajon
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog