Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ja vajza qė ndan Oskarėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Ja vajza qė ndan Oskarėt   20.01.11 21:57

E buzėqeshur. Gjithė hir. Anne Hathaway ėshtė njė markė: ajo e elegancės dhe stilit bashkėkohor hollivudian. Dje ishte Audrey Hepburn. Sot ėshtė ajo. “Tė prezantosh ndarjen e ēmimeve “Oscar” me James Franco do tė jetė e tmerrshme. S’ėshtė asgjė pėrballė tė gjitha atyre skenave ku mė ėshtė dashur tė zhvishem. Dhe shikoni, pėr mua ka qenė gjithnjė mė e vėshtirė tė zhvishem shpirtėrisht se sa fizikisht”.


E buzėqeshur. Gjithė hir. Anne Hathaway ėshtė njė markė: ajo e elegancės dhe stilit bashkėkohor hollivudian. Dje ishte Audrey Hepburn. Sot ėshtė ajo. “Tė prezantosh ndarjen e ēmimeve “Oscar” me James Franco do tė jetė e tmerrshme. S’ėshtė asgjė pėrballė tė gjitha atyre skenave ku mė ėshtė dashur tė zhvishem. Dhe shikoni, pėr mua ka qenė gjithnjė mė e vėshtirė tė zhvishem shpirtėrisht se sa fizikisht”.

Kėshtu shprehet aktorja pėr revistėn italiane “A”, e pėrzgjedhur pėr tė drejtuar njė nga ngjarjet mė tė mėdha kulturore tė vitit, edicionin e radhės sė ndarjes sė ēmimeve “Oskar” nė kinematografi. Ky lajm pėrkoi me “ndryshimin e imazhit” tė saj. Tek filmi “Love and Other Drugs”, tregon gjoksin e zhveshur dhe kaq mjafton pėr tė folur rreth saj. “Shumė kanė shkruar se unė dhe Jake Gyllenhaal, shfaqemi lakuriq nė 75% tė filmit. Ky ėshtė budallallėk. Filmi ynė tregon pėr histori tė fortė, pasionante dhe tė dhimbshme dashurie, mes njė farmacisti, i cili shet viagra mė sė shumti, dhe njė fotografeje tė re, tė prekur nga Parkinsoni. Personazhi qė unė luaj ėshtė e tmerruar, por gjithsesi luftėtare”

Ndonjėherė, tė flasėsh pėr seksin ėshtė mė e lehtė se tė pėrballesh me emocione dhe ndjenja. Nė film shkojnė paralelisht tė dyja gjėrat: shihet shumėēka pėrveē lakuriqėsisė, qė nė tė gjitha herėt ėshtė e motivuar. Nėse mendoj pėr eksperiencėn time, nuk mund tė jem veēse e ndershme. Nuk kam gėnjyer kurrė pėr veten.

New Yorker ju krahason me Spencer Tracy e Katharine Hepburn: ju bėn kjo tė lumtur?

Sigurisht. Pastaj jam unė e para qė ndiohem ndryshe. Sot nė jetėn time ėshtė njė shtėpizė nė Los Angeles, ku jetoj me Adam Shulman, aktor si unė. Kam mėsuar se kinemaja ėshtė njė makinė, qė thith edhe jetėt e ne aktorėve: na bėn tė rritemi, por edhe na nxjerr zhveshur, nė mėnyrė tė pamėshirshme ndonjėherė. Kush bėn kėtė punė ėshtė i brishtė prej natyre, pavarėsisht kėmbėnguljes.

Si ėshtė personazhi juaj i fundit?

Ashtu si unė ėshtė e brishtė, e plagosur nga sėmundja, por edhe e fortė njėkohėsisht. As unė dhe as partneri im, nuk kemi dashur ta vėmė theksin tek tėrheqja seksuale, qė nė mėnyrė tė pamohueshme ekziston tek personazhet tanė. Donim tė ishte njė nga elementet, pėrse ata tė dy pėlqehen. Ashti si ndodh nė jetė. Kemi parė dhe riparo skena erotike, qė nga “9 javė e gjysme”, tek ca komedi tė viteve ’30. Kemi folur pėr veten, sepse jemi miq, qysh se xhironim filmin “Brokeback Mountain”.

Disa mendojnė se po ecni nė hapat e Julia Roberts, ėshtė e vėrtetė?

Sepse kemi bėrė tė dyja rolin e princeshės sė bukur, e pastaj pėrfunduam tė flasim mbi sėmundjet, si infermierja Julia tek “Zgjedhje dashurie”? Filmin “Love and Other Drugs” nuk e zgjodha pėr motive karriere: ishte libri i Jamie Reidy, dhimbja e vėrtetė dhe histori si ajo e Michael J. Fox...(sėmurė nga Parkinson). Prandaj e pranova filmin.

Ėshtė njė film qė flet pėr shėndetėsinė, nė njė kohė qė nė Amerikė flitet shumė pėr reformat e Obamės, pėrse sipas jush?

Nuk jam shumė e zonja nė politikė, por vazhdoj tė jem njė “obamiane”.

Njė “obamiane” nė natėn e ndarjes sė “Oskarve”, ndoshta do tė pėrcjellė njė mesazh nga Presidenti?

Jam e nderuar qė Academy Awards mė ka ngarkuar kėtė detyrė. Sigurisht qė nuk do tė dal nė skenė me bikini, apo tė brendshme. (qesh). Janė treguar tė mėdhenj, sepse mė kanė pėrzgjedhur nė njė kohė kur filmi ynė romantik dhe mallėngjyes po akuzohej si pornografik. Do tė isha e nderuar tė prezantojė presidentin tim edhe me njė video mesazh tė regjistruar.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Ja vajza qė ndan Oskarėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com