Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Tahiri: Vėzhguesit e PS nė 12 Qendra Votimi nė Kombinat u larguan forcėrisht nga polica

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Tahiri: Vėzhguesit e PS nė 12 Qendra Votimi nė Kombinat u larguan forcėrisht nga polica   10.07.09 2:16

Tahiri: Vėzhguesit e PS nė 12 Qendra Votimi nė Kombinat u larguan forcėrisht nga policaPublikuar mė E Enjte, 09 Korrik 2009 13:42Tiranė,
9 korrik NOA Banda tė pėrbėra nga punonjės tė policisė sė shtetit tė
veshur me uniformė dhe civilė, punonjės tė SHKB nė Ministrinė e
Brendshme, punonjės sė Drejtorisė sė Burgjeve, Ministrisė sė
Transporteve si dhe persona tė tjerė me precedentė penal e tė njohur
pėr botėn e krimit, tė gjithė tė armatosur me armė kanė ushtruar
presion dhe dhunė ndaj votuesve, ndaj komisionerėve dhe vėzhguesve tė
PS-sė, si dhe ndaj kandidatėve tė Partisė Socialiste nė zonėn e
Kombinatit duke mbjellė frikė e terror pėr tė penguar procesin e
votimit kėshtu deklaroi sot Saimir Tahiri.vazhdim tė denoncimeve tė Partisė Socialiste pėr manipulimet e
evidentuara nė 28 Qershor, jam kėtu para jush pėr tė denoncuar atė qė
me plot gojėn mund tė quhet agresion dhe dhunė e organizuar e forcave
mė tė errėta tė pushtetit ndaj zgjedhėsve, komisionerėve dhe
vėzhgueseve tė opozitės nė pothuajse shumicėn e Qendrave tė Votimit nė
KZAZ nr. 50 nė Kombinat tha Tahiri duke treguar pėr publikun njė
fotografi nė tė cilėn shfaqeshin personat qė sipas tij kanė ushtruar
presion dhe dhunė ndaj votuesve, ndaj komisionerėve dhe vėzhguesve tė
PS-sė, si dhe ndaj kandidatėve tė Partisė Socialiste nė zonėn e
Kombinatit duke mbjellė frikė e terror pėr tė penguar procesin e
votimit.
Ai tha mė tej se kėto presione
sollėn pasoja nė 12 Qendra Votimi ku vėzhguesit e Partisė Socialiste
janė larguar forcėrisht dhe nuk janė lejuar mė tė vėzhgojnė procesin
zgjedhor, duke cėnuar kėshtu nė thelb integritetin e procesit tė
votimit dhe tė drejtėn e PS pėr tė monitoruar me vėzhguesit e saj
procesin e votimit nė kėto qendra.
Pėr kėtė incident janė njoftuar menjėherė edhe pėrfaqėsuesit e OSBE/ODHIR por pa mundur ti japin zgjidhje.
Unė,
nė emėr tė Partisė Socialiste do tė dorėzoj nė Prokurori njė kallėzim
penal pėr secilin prej kėtyre personave, shoqėruar mė tė gjithė
materialet filmike qė provojnė aktivitetin e tyre kriminal ditėn e
zgjedhjeve, duke kėrkuar shkarkimin e menjėhershėm tė tyre nga ēdo
detyrė publike tė paguar me taksat e qytetarėve si dhe fillimin e
ndjekjes penale pėr dhunėn e ushtruar ndaj zgjedhėsve, komisionerėve
dhe vėzhguesve tė Partisė Socialiste.
Gjej
gjithashtu rastin tė paralajmėroj bandėn e kriminelėve dhe
manipulatorėve nė qeveri dhe nė pushtet tė cilėt edhe sot e gjithė
ditėn vazhdojnė tė ushtrojnė presion mbi qytetarėt e thjeshtė, tė
ndalojnė menjėherė ēdo akt tė paligjshėm dhe represiv, duke i siguruar
se ligji do peshojė me tė gjithė forcėn mbi tė gjithė ata qė kanė
guxuar apo ende guxojnė tė kthejnė Shqipėrinė nė kohėn e frikės e
terrorit pėrfundoi Tahiri.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Tahiri: Vėzhguesit e PS nė 12 Qendra Votimi nė Kombinat u larguan forcėrisht nga polica
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog