Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Enesa Berisha mahnit muzikalet e Londres!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Enesa Berisha mahnit muzikalet e Londres!   16.04.11 23:42

Muzikalet e Londrės tashmė kanė pjesė tė tyre edhe njė kėngėtare tė re shqiptare nga Kosova.
Enesa
Berisha falė telentit tė saj pėr tė aktruar, pėrfshi njė zė tė bukur
dhe tė fortė, ka mundur tė interpretojė me sukses nė rolet kryesore nė
dy prej tyre.

Interpretimi fantastik i 12 vjecares Berisha nė
muzikalet Annie dhe Bagsy Malone janė vlerėsuar maksimalisht nga kritika
britanike. Ajo ka filluar tė kėndojė qė nė moshėn 5-vjecare. Disa vite
me parė Enesa Berisha mori pjesė nė njė audicion ku nga 2000 mijė fėmijė
pjesmarrės ajo zuri vendin e parė duke fituar rolin kryesor nė
muzikalin Annie. Pas kėtij suksesi Enesa do tė pėrzgjidhej pėr tė
luajtur njė tjetėr rol kryesor nė teatrin Bloomsbury.

“Tė jesh
pjesė e muzikaleve tė Londrės ėshtė njė mundėsi qė tė jepet njė herė nė
jetė. Mbi tė gjitha ėshtė njė privilegj pasi shpalos mundėsitė e tua pėr
tė kėnduar dhe aktruar nė teatėr”, thotė Enesa Berisha nė njė prononcim
tė sajin pėr Top-Channel.

Ajo nuk e fsheh aspak dėshirėn qė njė
ditė tė kėndojė edhe nė skenat e Kosovės dhe Shqipėrisė. Muajt nė
vazhdim pėr Enesėn do tė jetė tė mbushura me audicione ku njėri prej
tyre ėshtė pejsmarrja nė “Britain Got Talent”, njė program televiziv
shumė popullor nė Britaninė e Madhe.

TCH

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Enesa Berisha mahnit muzikalet e Londres!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Rinia Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog