Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Birra dhe shėndeti, megjithatė shkojnė bashkė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Birra dhe shėndeti, megjithatė shkojnė bashkė    17.04.11 23:55Birra dhe shėndeti? Tingėllon e pabesueshme qė birra dhe shėndeti mund tė shkojnė bashkė?Se
birra dhe shėndeti janė aq tė lidhura pak kush e di. Tė gjithė ata qė
pinė birrė mund tė gėzohen, por jo edhe tė dehen. Tashmė kemi thėnė –
pozitivisht ndikon nė shėndet vetėm nėse konsumohet nė sasi tė matura.
Birra ka pak kalori. Vlera e saj kalorike ėshtė e barabartė me atė qė
ka qumėshti. Ėshtė e pasur me vitamina, minerale, por edhe me
antioksidante. Kėnaqja me njė gotė birrė zvogėlon rrezikun nga
osteoporoza, por gjithashtu ndihmon qė tė mbani regjim tė balancuar tė
ushqimit.
Birra dhe shėndeti janė tė lidhur edhe me njė gjė – birra ndihmon
edhe nė preventivėn e sėmundjeve tė zemrės, sepse ėshtė e pasur me
vitaminėn B6. Vitamina B6 pengon grumbullimin homocisteinės, pėr tė
cilėn konsiderohet se shton rrezikun e shfaqjes sė sėmundjes sė zemrės.
Edhe njėherė po themi se assesi nuk duhet tepruar. Gjatė ditės mund tė pini mė sė shumti dy gota birrė. /Telegrafi/

Komente: 1 Dėrgo njė koment
wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Birra dhe shėndeti, megjithatė shkojnė bashkė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Shkencat Ekzakte :: Mjeksia Shendeti-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog