Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Pėr njė zemėr tė shėndetshme, ecni 30 minuta nė ditė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Pėr njė zemėr tė shėndetshme, ecni 30 minuta nė ditė    28.04.11 4:17


Specialistėt paralajmėrojnė se personat e shqetėsuar pėr shėndetin e zemrės ėshtė mjaftueshėm tė ecin 30 minuta nė ditė.Sporti,
i cili ul gjysmė pėr gjysmė riskun e krizave tė zemrės dhe pėrshpejton
procesin e shėrimit tek tė sėmurėt me zemėr, mund tė jetė shumė i
dėmshėm nėse bėhet nė mėnyrė tė pavetėdijshme.
Duke pohuar se pėr tė pasur njė zemėr tė shėndetshme nuk ėshtė e
nevojshme tė vraponi me orė tė tėra apo tė mbylleni nė sallonet e
sportit, specialistėt paralajmėrojnė se personat e shqetėsuar pėr
shėndetin e zemrės ėshtė mjaftueshėm tė ecin 30 minuta nė ditė.
Por, mos e ngatėrroni kėtė ecje me shėtitjen e dyqaneve tė njė qendre
tregtare. Sepse, ecja mė e dobishme pėr zemrėn ėshtė ecja e realizuar
nė njė ambient mbushur me oksigjen dhe ecja nė tempo. Orėt mė tė
pėrshtatshme pėr tė bėrė ecje janė pasdite, nga ora 16:00-19:00.
/Telegrafi/

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Pėr njė zemėr tė shėndetshme, ecni 30 minuta nė ditė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Shkencat Ekzakte :: Mjeksia Shendeti-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com