Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Femrat dhe meshkujt eksitohen nė tė njėjtėn kohė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Femrat dhe meshkujt eksitohen nė tė njėjtėn kohė   29.01.09 3:21


Eshtė e rėndėsishme tė kuptohet se libido ose dėshira seksuale ėshtė diēka krejt ndryshe nga nxitja fizike nė organin gjenital. Kjo mund tė duket e pamundur, por shumė femra tė cilat thonė se e kanė humbur dėshirėn e tyre pėr kontaktin fizik, nė fakt janė tė afta tė jenė tė eksituara fizikisht dhe arrijnė nė orgazėm pa shumė vėshtirėsi. Ajo ēfarė shfaqet e vėshtirė tek femrat ėshtė ose tė pamundur, ėshtė tė ndjejnė pasionin apo dėshirėn pėr seksin. Shpesh femrat pyesin nėse Viagra do t’i ndihmonte pėr “t’i ndezur” ato pėr seks. Pėrgjigjja ėshtė padyshim, jo. Tek meshkujt, Viagra pėrdoret pėr tė kuruar mosfunksionim e erkcionit, pra paaftėsinė e tyre pėr tė arritur nė erekcion.
Tek meshkujt tė cilėt nuk kanė shumė dėshirė pėr seks, pėrdorimi i Viagrės ėshtė i panevojshėm, sepse pėrpos shumė anėve pozitive dėshira dhe pasioni pėr seks mbetet i njėjtė.
Studimet
Nė studimet mė tė fundit, tė cilat kanė bėrė shumė pėrparime, ėshtė testuar Viagra tek femrat, por nė qendėr tė tij ėshtė tė arrihet nė njė pėrfundim, nėse Viagra shkakton ndryshime tė dhimbshme nė organet seksualė. Ėshtė bėrė e qartė se tek disa femra ky mjekim ēon nė njė rritje tė lubrifikimit dhe rrjedhje tė vazhdueshme tė lėngut pėrreth vulvės. Por nuk ka asnjė mundėsi qė Viagra t’i kthejė femrat nė “ndezėse tė seksit”. Por pėrpos tė gjitha kėtyre, Viagra nuk ėshtė licencuar ende si njė mjekim pėr femrat edhe pse pėrdorimi i saj nuk ėshtė i pakėt.
Profesor Alan Rieley i universitetit tė Lancashire nė Britaninė e Madhe, si edhe ekspert nė ēėshtjet e seksit, shprehet se mungesa e dėshirės ėshtė problemi seksual numėr njė tek femrat e sotme dhe ėshtė shumė i vėshtirė pėr t’u kuruar.
Ērregullimet
Shumė gazeta dhe faqe interneti janė publikuar kohėt e fundit duke sugjeruar se testosteroni mund tė jetė njė kundėrpėrgjigje shumė e mirė pėr t’i dhėnė fund rutinės sė pėrditshme nė shtratin e njė ēifti. Pra, nė vitet pasardhės duhet tė jeni tė pėrgatitur tė shihni shumė gazetat cilat sugjerojnė kėshilla pėr shumė femra qė kanė mungesė tė dėshirės pėr seks, arsyen e mundshme, qė mund tė jetė mungesa e testosteronit. Kurimi mė i mirė ėshtė marrja e kėtyre hormoneve. Kjo ėshtė zgjidhja qė do t’u dhuronte edhe njė herė pasionin e dėshiruar nė marrėdhėnien tuaj. Por ndoshta edhe kjo mėnyrė nuk do tė funksionojė, ashtu si nuk funksionoi plot 25 vjet mė parė.
Si mund tė risillni edhe njė herė “libidon” nė lidhjen tuaj:
1. Pėrpiquni tė risillni edhe njė herė romancė tė re nė marrėdhėnie dhe tė harxhoni mė shumė kohė pranė njėri-tjetrit.
2. Pėrfytyroni partnerin siē u shihte nė fillimet tuaja dhe lejojini vetes tė ndjeni eksitimin qė si ju dhe partneri ndjenit atėherė.
3. Ushtroheni seksualisht mendjen tuaj duke lexuar libra erotike apo duke menduar gjėra seksi, sidomos nė ditėt kur mendoni se mund tė bėni dashuri.
4. Caktoni kohėn qė duhet tė flini gjumė sepse lodhja njihet si “armiku” mė i madh i libidos.
5. Nėse jeni gjatė gjithė kohės e lodhur merrni mjekime sepse mund tė keni mungesė hekuri dhe kjo nuk e ndihmon aspak marrėdhėnien tuaj.
6. Nėse jeni mbipeshė dhe shumė gjumash, atėherė vendosini njė limit ushqimit dhe gjumit, sepse duhet tė jenė nė formė perfekte pėr t’i pėlqyer si partnerit, por edhe pėr t’u ndjerė mirė me veten.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Femrat dhe meshkujt eksitohen nė tė njėjtėn kohė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog