Ēfarė po ndodh kėshtu
me botėn ? Mbase po i afrohemi kulmit tė njė periudhe ndėrakullnajore ?
Pas tėrmetit 8.8 ballė nė Kili, njė ajsberg i madh, sa shteti i
Luksemburgut u shkėput nga Antarktida dhe po lundron nė oqean. Ajsbergu
97 km i gjatė krijon rreziqe pėr anijet si dhe mund tė sjellė ndryshime
klimaterike.


(stop injorances )