Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Pėrse femrat duan tė bėjnė mė tepėr seks se meshkujt?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Pėrse femrat duan tė bėjnė mė tepėr seks se meshkujt?   23.05.10 22:45


Thuhet se meshkujt
mendojnė pėr seksin ēdo sekondė tė jetės sė tyre, por sipas njė studimi
tė fundit nga RELATE mėsohet se dėshira e meshkujve pėr sex ulet
gjithnjė e mė tepėr.
Nina Bryant, Psikoterapiste Seksuale,
pranon se problemi ėshtė duke u rritur dita ditės dhe po kėrcėnon
lidhjet. “Kur fillova punė nė kėtė fushė, ishte shumė e rrallė tė takoje
meshkuj qė tė rrėfenin pėr ulje tė interesit ndaj seksit. Tani kėto
raste pėrbėjnė 1/3 e tė gjithė rasteve tė mi”. Specialistėt mendojnė se
ka disa arsye qė ēojnė nė kėtė pasojė. Disa syresh besojnė se meshkujt
kanė filluar tė pėrmirėsohen nė rrėfimin e ndjenjave krahasuar mė brezat
e mėparshėm, ndėrsa disa tė tjerė mendojnė se meshkujt ndihen mė nėn
presion nga pėrgjegjėsitė moderne. “Ne kėrkojmė shumė nga meshkujt nė
ditėt e sotme. Jo vetėm qė duhet tė mbajnė familjen financiarisht, tė
merren me rregullimet shtėpiake, tė bėjnė baballarėt por edhe tė bėjnė
bashkėshortėt qė dhurojnė orgazma pėrrallore. Meshkujt pritet tė duan
seks qė nga puberteti e deri nė vdekje, por nė realitet dėshira seksuale
e tyre mund tė bjerė pėr gjithė ato arsye qė nuk funksionojnė pėr
femrat. Mund tė jenė tė stresuar, tė palumtur, tė lodhur apo nėn presion
nė punė”,‐ ka thėnė psikologia e lidhjeve dhe seksit Petra Boynton.

Specialistja tjetėr
Nina Bryant ka thėnė se tė fokusuarit tek seksi ėshtė gjėja mė e keqe
qė femrat mund tė bėjnė. “Mos blini tė brendshme seksi apo lodra seksi.
Femrat shpesh pėrpiqen t’a rregullojnė marrėdhėnien e dhomės sė gjumit,
kur shpesh ajo ėshtė shkaku i problemit nė ēift. Nėse kjo gjendje e
mungesės sė dėshirės pėr seks ju shqetėson mėnyra mė e mirė ėshtė tė
flisni me partnerin. Pyeteni nėse do tė flasė pėr ē’k ae shqetėson, apo
thoni qė ju mungon, se ndiheni tė frikėsuara dhe kini parasysh qė dhe ai
ėshtė i frikėsuar”.
Thuhet se njė nė dy meshkuj do tė
vuajnė impotencėn nė njė moment tė jetės sė tyre dhe kjo mund tė jetė
njė pasojė e diabetit apo sėmundjeve tė zemrės qė mund tė pėrkeqėsohet
akoma mė tepėr nga duhani apo alkooli. Nėse meshkujt nuk kanė kėto
probleme shėndetėsore, atėherė opsioni tjetėr ėshtė tė flisni me tė.
Terapistėt profesionalė tė seksit janė trajnuar pėr tė parashtruar
zgjidhje tė ndryshme ēiftit dhe t’i ndihmojnė ato tė rizbulojnė dėshirėn
nė mėnyrė qė t’i rikthehen zakonit tė kryerjes sė marrėdhėnieve
seksuale.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 30
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Pėrse femrat duan tė bėjnė mė tepėr seks se meshkujt?   29.09.10 3:00

uiiiiiiiiiii pra e ke vo ket temi ti eeeeeee??? do te boj nje hartim tjeter apo si o halli jot????
do te rraf maje men kokthum!!!!1

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Pėrse femrat duan tė bėjnė mė tepėr seks se meshkujt?   18.11.10 11:04

Sepse ato kane me shume Nevoje Per Ngrohtesi :D

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pėrse femrat duan tė bėjnė mė tepėr seks se meshkujt?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pėrse femrat duan tė bėjnė mė tepėr seks se meshkujt?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog