Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

  Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Oni Pustina
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 158
Registration date : 23/07/2009
Age : 37
Location : Tirane, Albania

MesazhTitulli: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    11.09.10 21:38

Keshillat e specialisteve, puthje dhe ledhatime po jo marredhenie.Seksi para moshės 15 vjeē nuk ėshtė mė tabu. Por ajo qė alarmon specialistėt e Shėndetit Publik, ėshtė fakti se gjithmonė e mė shumė tė rinjtė deklarojnė eksperiencėn e parė seksuale nė moshėn 11-vjeēare. Pikėrisht pėr kėtė arsye, specialistėt e Shėndetit Publik e kėshillojnė kėtė kategori moshe qė mė mirė tė bėjnė lojėra erotike, puthje, ledhatime, fėrkime, por jo seks. Ajo qė bie nė sy ėshtė fakti se tė rinjtė shqiptarė e nisin njė marrėdhėnie mė vonė se bashkėmoshatarėt e tyre nė Sllovaki dhe shumė mė herėt se ata tė Groenlandės. Gjithashtu, bie nė sy fakti se ata nuk njohin ose nuk pėrdorin metodat kontraceptive.
Puthja
Instituti i Shėndetit Publik ka kryer njė studim nė njė kampion nxėnėsish tė shkollave 9-vjeēare, nė tė gjithė vendin, pėr tė studiuar sjelljet seksuale tė tė rinjve. Me anė tė pyetėsorėve janė testuar rreth 3 mijė tė rinj, tė cilėt kanė treguar pėr eksperiencat e tyre seksuale. Sipas specialistėve tė Shėndetit Publik, ėshtė studiuar kjo moshė pikėrisht se nė kėtė periudhė fillojnė tė shfaqen pėlqimet e para seksuale ndaj gjinisė tjetėr. Dhe tė dhėnat e studimit kanė treguar se tė rinjtė shqiptarė e nisin jetėn seksuale shumė mė shpejt se moshatarėt e tyre nė disa vende tė tjera. Pėr specialistėt e Shėndetit Publik, pėrfshirja nė marrėdhėnie seksuale nė njė moshė kaq tė vogėl ėshtė vėrtet njė ngatėrrese e madhe, pasi ata duhet tė kujdesen pėr shėndetin e tyre, tė mbrohen nga sėmundjet seksualisht tė transmetueshme dhe nga shtatzėnitė e padėshiruara; ndėrsa vetėm puthja ėshtė njė lojė. "Nė kėtė kuptim do tė ishte mė mirė pėr adoleshentėt tė vazhdonin 'lojėrat', tė shtynin sa mė shumė aktin seksual dhe tė mjaftoheshin me puthje, prekje, fėrkime etj", - kėshillojnė specialistėt e ISHP-sė.
Studimi
"Ndėr moshat 13-15 vjeē nė vendin tonė janė gati 14% ose 391 nxėnės qė janė tė pėrfshirė nė kontakte seksuale dhe njė shumicė prej 2.369 nxėnėsish, nė 2.779 pyetėsorė tė mbledhur, qė nuk e kanė provuar kėtė eksperiencė. Kurse nė Europė, lidhur me kontaktet seksuale tė adoleshentėve respektivė, kemi njė incidencė qė luhatet nga 12% nė Sllovaki, nė 61% nė Groenlandė", thuhet nė studimin e Institutit tė Shėndetit Publik. "Nisur nga kėto tė dhėna, duhet patjetėr tė modelojmė punėn tonė edukative nė drejtim tė krijimit tė qėndrimeve pozitive dhe sjelljeve tė shėndetshme pėr ata qė pėrfshihen nė pėrvoja tė caktuara seksuale. Ajo qė ne kėshillojmė dhe tentojmė tė edukojmė tek adoleshentėt ėshtė qė, nė pamundėsi pėr tė spostuar moshėn e kontaktit tė parė seksual, gjithmonė duhet tė pėrdoren masa mbrojtėse pėr seks tė sigurt. Nė kėtė kuptim, metoda mė e mirė ėshtė pėrdorimi i kondomit apo prezervativit". Por sa e njohin dhe pėrdorin adoleshentėt kėtė metodė? Nė pėrgjigje tė kėsaj pyetjeje rezulton se nė 14% adoleshentė qė deklarojnė se kanė pasur kontakte seksuale, kemi rreth 7% tė tyre qė e kanė pėrdorur kondomin nė kontaktin e fundit seksual dhe 7% tė tjerė qė nuk e kanė pėrdorur atė. "Ndaj tentativa jonė pėr tė rritur ndjeshmėrinė e brezit tė ri pėr mbrojtjen e shėndetit pėrmes seksit tė sigurt duhet tė jetė e vazhdueshme, duhet tė pėrsėritet me tė njėjtin intensitet dhe mbi tė gjitha, duhet tė jetė sa mė bindėse dhe sa mė shkencore. Vetėm pėrmes kėsaj pune ne do tė arrijmė tė jemi tė suksesshėm tek adoleshentėt, duke tentuar tė realizojmė ndryshimin e sjelljeve tė tyre drejt sjelljeve tė shėndetshme", pėrfundon studimi i ISHP-sė.

Esmeralda Keta Gazeta Shqiptare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Oni Pustina
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 158
Registration date : 23/07/2009
Age : 37
Location : Tirane, Albania

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    11.09.10 21:38

Tėrheqja seksuale fillon qė 12 vjeē

Sipas specialistėve tė Shėndetit Publik, adoleshentėt piqen seksualisht dhe kanė dėshira seksuale qė nė moshė fare tė njomė, qė kur janė 12-15 vjeē. "Dhe ta mendosh qė nė kėtė moshė duhet tė mendojnė dhe tė veprojnė me maturi pėr tė mos dėmtuar shėndetin e tyre, pėr tė evituar shtatzėnitė e padėshiruara dhe ēka ėshtė mė e rėndėsishme, pėr tė evituar infektimin me IST dhe HIV/AIDS. A nuk ėshtė kjo njė 'barrė' e rėndė pėr njė adoleshent qė eksperimenton pėr herė tė parė marrėdhėnie seksuale?" thuhet nė studimin e ISHP-sė. Pikėrisht se janė nė njė moshė kaq delikate, specialistėt i mėshojnė faktit se pėrfshirja nė sjellje seksuale dhe akoma mė shumė, pėrfshirja nė marrėdhėnie seksuale, ėshtė njė sjellje qė shoqėrohet me shumė dilema dhe qė ka nevojė tė vlerėsohet e tė peshohet gjatė para se tė kryhet. Ata kėshillojnė qė procesi edukativ duhet tė fillojė sa mė herėt, dhe nė kėtė proces duhet tė angazhohen sa mė shumė aktorė, ku ata renditin nė krye tė listės familjen, shkollėn, shoqėrinė civile dhe median. Pėr zgjedhjen e mostrės nė studim u pėrdor metoda e mostrės sė rastit tė thjeshtė. Popullata target ishin fėmijėt e shkollės; 11 vjeē, 13 vjeē dhe 15 vjeē. Hartimi i mostrės iu la nė dorė drejtorive tė arsimit nė rrethe, tė cilat nė bashkėpunim me drejtoritė e shėndetit publik pėrzgjodhėn shkollat ku u bė ndėrhyrja. Orientimi pėr pėrzgjedhjen e shkollave ishte qė tė selektoheshin nė mėnyrė tė rastėsishme 2/3 e nxėnėsve nė shkollat e qytetit dhe 1/3 e tyre nė shkollat e fshatit. Kjo diktohet nga fakti se shumica e nxėnėsve tė arsimit 9-vjeēar nė vendin tonė mėsojnė nė shkollat e qytetit dhe vetėm rreth 1/3 e tyre mėsojnė nė shkollat e fshatit. Nė total u zgjodhėn 78 shkolla, pėr 3000 anketa tė shpėrndara nė 24 rrethe tė vendit dhe u mblodhėn vetėm 2.779 pyetėsorė, me njė pėrqindje pėrgjigjeje 92.6%. Nga totali i pyetėsorėve tė mbledhur rezultuan 1231, ose 44% djem dhe 1548, ose 56% vajza.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    11.09.10 21:54

i pelqen ai shoku Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    17.09.10 12:25

ehuuu shume te gjat keto postime me thoni pak permjtjen?!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    17.09.10 21:38

me pak fjale mi Elenita

Gocat e reja 13 -14 vjece kan deshire te Kryejn Mardhenie Seksuale :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    17.09.10 22:21

aaaaaaaaa ok!!! po ta bojn ateher, ne c'na duhet :P
qef te mbar lol

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Oni Pustina
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 158
Registration date : 23/07/2009
Age : 37
Location : Tirane, Albania

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    18.09.10 5:14

po kjo ishte tema qe eshte normale te bejne apo jo Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    19.09.10 7:32

leni kalamojt te bojn ca ti doj byca :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    19.09.10 7:43

e fundit fare bycen e tyre kan Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    20.09.10 7:26

ti srrin ti eeeeeeeeeee??? po te ha byca edhe ty me duket :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    20.09.10 7:26

mu sme ha byca un kruaj byca :D

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    20.09.10 7:42

haahhahahahhaah pune te mire ke zgjadhur!!!
dhe mos dil nga tema se te thyj ne mes

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    01.10.10 4:56

Ncncncnc Ceshte ky fjalor kshu mer permbajuni temes. grusht2
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    01.10.10 4:58

Kjo e ka fajin re se me boni me nerva

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    01.10.10 5:02

Ah moter moj moter sdukesh me si princesh qe kur u largove nga une se ke me hijeshin e princeshes merzit merzit merzit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    01.10.10 7:25

PrInCi shkruajti:
Ah moter moj moter sdukesh me si princesh qe kur u largove nga une se ke me hijeshin e princeshes merzit merzit merzit

ouuuuuuu pse me ??? merzit merzit

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    02.10.10 0:46

elenita shkruajti:
PrInCi shkruajti:
Ah moter moj moter sdukesh me si princesh qe kur u largove nga une se ke me hijeshin e princeshes merzit merzit merzit

ouuuuuuu pse me ??? merzit merzit

pse thoTe po nga fjalori e pra ja pse Smile :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    02.10.10 4:06

hahahahahaha ska gjo re se nga njeher dhe princeshat flasin ne ket menyr ;)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    02.10.10 5:28

keni dal shume nga tema

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    02.10.10 10:28

elenita shkruajti:
hahahahahaha ska gjo re se nga njeher dhe princeshat flasin ne ket menyr ;)

mire mire perdore nai her..po mua sme pelqen :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    02.10.10 22:06

Network shkruajti:
keni dal shume nga tema

Zitto se ti thyva brit!!!
ca kemi me then me per ket tem re???
thash pra i her leni te bojn ca tju doj byca :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    02.10.10 22:07

vellacko nuk e them me, vetem ti mos u merzit!!! kiss kiss

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    02.10.10 23:52

she she

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    03.10.10 1:10

elenita shkruajti:
vellacko nuk e them me, vetem ti mos u merzit!!! kiss kiss

ahaha..ok ashtu dua edhe une... kiss :puthje:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    03.10.10 6:23

ka plas dashnia qe ne mosh te re Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    05.10.10 5:24

Network shkruajti:
she she

e pash e pash :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    05.10.10 7:09

u bon kto kalamojt me bo dashni

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    05.10.10 8:13

po kalamaj kalamaj po punen e bejm ne..Smile:)ahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    05.10.10 10:40

Network shkruajti:
u bon kto kalamojt me bo dashni


ca ke re??? ke inat eee??? :P
plas :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Anketa, nxenesit seks qe kur jane 13 vjec....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Rinia Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog