Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Albana Osmani - Ndihem mirė me Benetin, ėshtė partner komod nė skenė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Albana Osmani - Ndihem mirė me Benetin, ėshtė partner komod nė skenė    02.01.11 23:14Ata janė tė etur pėr famė dhe Albana Osmani nė kėtė rast u jep dorėn pėr t’i ngjitur nė skenė. Do i duhet tė prezantojė nga njė katėr vjeēar deri tek njė 80 vjeēar, dhe secilit t’i drejtohet nė mėnyrėn mė tė ngrohtė dhe me sportivitet. Sepse ata kanė njė talent qė duan ta shfaqin me zė tė lartė. Pėr Albana Osmanin, kjo ėshtė pak a shumė njė eksperiencė e provuar nė “Ti vlen” para dy vitesh nė “Top Channel”. Por kėtė herė ajo nuk prezanton e vetme. Ka pėr partner 30 vjeēarin Benet Kaēi, prezantuesin e njohur tė programeve muzikore nė televizionet e Kosovės. Ajo tregon se si ndihet nė fillim tė aventurės “Albanian’s got talent”, qė do tė transmetohet pėr dhjetė javė nė “Top Channel”
Albana, rikthehesh pas dy vitesh me njė format me talente tė pazbuluar. Si ndihesh?
Po, para dy vitesh unė kam prezantuar “Ti vlen”, njė “talent show” brenda kėtij formati. Ndėrsa “Albanians got talent” konsiston nė tė njėjtėn format qė transmetohet nė 33 vende tė botės, me protagonistė nga tė gjitha moshat; fėmijė, tė rritur e deri nė protagonistė tė brezit tė tretė. Ėshtė njė mundėsi pėr ata qė duan tė bėjnė realitet ėndrrėn e tyre, dhe ndihem e lumtur qė ndaj kėtė emocion me ta. Ėshtė eksperiencė e veēantė pėr mua, qė tė shoh nga afėr se si ata realizojnė ėndrrėn e tyre tė jetės pėr tė dalė nė skenė.
Kėsaj here s’je vetėm pasi ke partner prezantuesin nga Kosova, Benet Kaēi. Njiheshit mė parė?
Jo, nuk njiheshim mė parė, edhe pse kemi pėrfunduar studimet e larta nė tė njėjtin vit nė Akademinė e Arteve tė Bukura nė Tiranė, ai pėr kanto dhe unė pikturė. Beneti u zgjodh nga njė njė audicion qė u bė nė “Top Channel”, dhe ku vendos pėr ne tė dy. Kjo ėshtė hera e parė qė njė prezantues nga Tirana kombinohet me njė prezantues nga Kosova, me qėllimin pėr tė tėrhequr publikun e gjerė kosovar qė na ndjek nga ekrani.


Si je ndier nė skenė me Benetin, kishit kohė qė pėrgatiteshit dhe a ėshtė partneri i duhur pėr ty?
Nuk kishim shumė kohė qė pėrgatiteshim, por u mėsuam shpejt. Them se ndihem shumė mirė. Edhe pse kur del nė skenė me njė partner tė ri, nuk ėshtė se ndodh “feeling” skenik qė nė fillim them se Beneti ėshtė komod pėr faktin se ka njė eksperiencė prej dhjetė vitesh si prezantues. Ai ka prezantuar disa programe televizive kryesisht muzikore nė televizonet e Prishtinės, ndaj nuk ėshtė problem.
Ju pamė mbrėmė nė skenė, po cili do tė jetė stili i veshjes suaj nė javėt nė vazhdim?
Programi ėshtė ndarė nė gjashtė puntata qė janė netėt e audicionit, tre netė gjysmėfinale, dhe nata finale nė dhjetor. Veshja do tė jetė nė stilin sport nė netėt e para, por nė gjysmėfinale dhe finale, ku ideja e spektaklit konkretizohet, veshjet tona do tė jenė disi mė klasike.
Ēfarė pėrjetimesh je duke provuar nė kėtė “show”, ku protagonistėt shfaqen ashtu siē janė?
Po e pėrjetoj jashtė mase, dhe kėnaqem kur shoh qė njerėzit ndihen me vlera dhe tė vlerėsuar. Mė pėlqen qė jam pjesė e kėtij projekti, ku protagonistėt janė vėrtet shumė tė natyrshėm.
Tani qė spektakli ka filluar, janė mbyllur dyert pėr ata qė duan tė bėhen pjesė e tij?
Jo, ka akoma kohė pėr t’u bėrė pjesė e kėtij spektakli dhe mirėpresim talentet. Nėse duan tė bėhen pjesė tė vizitojnė website-in e “Top channel” ku aplikohet online. I ftoj ta provojnė! PanoramaPlus
wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Albana Osmani - Ndihem mirė me Benetin, ėshtė partner komod nė skenė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog