Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Vaksine univerzale kunder cdo lloj gripi?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Vaksine univerzale kunder cdo lloj gripi?   15.02.11 0:43

Vaksine univerzale kunder cdo lloj gripi?


Posted by
spiun on
Jan 12, 2011 |
Leave a Comment

Njė
grup shkencėtarėsh amerikan shpalli rezultatet e sondazhit, ku
tregojne se ata mund tė prodhojne njė vaksinė qė do tė krijojė
imunitet kundėr tė gjitha llojeve virusale gripore
Shkencėtarėt shpjegojnė se shumica e njerėzve janė tė infektuar nga
H1H1 dhe shėrimit pas sė virusit H1H1, kane nje reagim shumė tė fortė
imunitar, duke rezultuar nė prodhimin e anti-trupave tė cilat mbrojnė
nga viruset e gripit sezonal.
Kjo do tė thotė se virusi pandemik H1H1 i 2009, i cili goditi rreth
60 milionė amerikanė, mund tė hapė rrugėn drejt zhvillimit tė njė
vaksine efikase kundėr disa llojeve tė viruseve tė gripit, kreu i ekipit
hulumtues nga Universiteti i Ēikagos, Patrick Wilson.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Vaksine univerzale kunder cdo lloj gripi?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Shkencat Ekzakte :: Mjeksia Shendeti-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog