Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Sa pak shqiptare ka Bota!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Sa pak shqiptare ka Bota!   10.07.09 7:00

Leter derguar presidentit te Shqiperise ,z. Bamir Topi

Zoti President

Nė parlamentin e Kosovės para disa ditėsh u miratua ligji i cili
shqiptarėve ua mohon tė drejtėn nė lidhjen e tyre reale dhe shpirtėrore
me Shqipėrinė. Ky ligj i cili festėn kombėtare tė ditės sė flamurit dhe
shtetit shqiptar e quan “festė tė shqiptarėve “me ndihmėn e parlamentit
po shkon drejt njė projekti i cili me kohėn po e bėnė tė mundur humbjen
e identitetit tonė si shqiptarė. (Sa pėr informacion pakoja e
Ahtisarit, tė gjitha minoriteteve nė Kosovė ua njeh tė drejtėn nė
festat e tyre kombėtare, kurse neve na mohohet njė gjė e tillė.)


Pėr t’iu drejtuar Juve morėm guximin dhe shpresėn nė Kushtetutėn e
Republikės sė Shqipėrisė dhe pikėrisht nė nenin VIII, pika 1 nė tė
cilėn thuhet

1. Republika e Shqipėrisė mbron tė drejtat kombėtare tė popullit shqiptar qė jeton jashtė kufijve tė saj .

Pra ne po privohemi nga kjo e drejtė e cila garantohet me kushtetutė,
andaj Zoti President, ta keni parasysh edhe kėrkesėn e fundit tė ēdo
shqiptari i cili ka mbetė jashtė kufijve tė shtetit tė tij.

Ne e dimė se kemi mbetur jashtė kufijve administrativ tė shtetit amė,
dhe atė me banim tė pėrhershėm, por kjo nuk do tė thotė se duhet tė
pėrbuzemi, tė harrohemi apo edhe tė tjetėrsohemi.

Zoti President, ne nuk jemi kosovarė, ne kurrė nuk kemi qenė kosovarė,
meqė vijmė nga njė vend ku mbretėronin Ilirėt, e vendasit e quanin
Dardani, me kohen, dardanet dhe gjitha fiset e tjera u njohėn si
shqiptarė. Po tė drejtohemi shqip, dhe kjo na bėnė shqiptarė e mbi tė
gjitha na bėnė shqiptarė, qėndresa, durimi, bujaria, mosasimilimi,
tradita,kultura, dhe njohja e vetvetes.
U munduam qė me kėto pak fjalė ti prijmė njė kėrkese qė pėr ne ėshtė
kėrkesė pėr kthim nė identitet, qė edhe pas dy mijė vjetėsh sundimi, ne
tė mbetemi shqiptarė, dhe ėshtė Republika e Shqipėrisė ajo qė mban kėtė
tė drejtė. Ne nuk po tjetėrsohemi vetėm se po mbrojmė vetveten, por
koha po na e pamundėson qė tė jemi tė tillė ēfarė ishim dje (para dy
mijė vjetėsh)

Zoti President,ajo ēfarė neve kėrkojmė ėshtė pajisja me nėnshtetėsi shqiptare,ose ose,na mbroni identitetin tonė qė po shthuret.
Shpresa e fundit na keni mbetur Ju.
Na ndihmoni Zoti president!


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Sa pak shqiptare ka Bota!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog